Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
Listy ateistów - Blog obywatelski. Pod redakcją Jacka Kowalczyka Listy ateistów - Blog obywatelski. Pod redakcją Jacka Kowalczyka Listy ateistów - Blog obywatelski. Pod redakcją Jacka Kowalczyka

Autor

Jacek Kowalczyk – polonista, humanista, ateista, sceptyk. Urodził się w późnych latach 50., konkretnie w roku 1959, ściślej, 4 października 1959, ale i tak nie jest Wagą, bo nie przywiązuje wagi do znaków Zodiaku.

Większą część zawodowego życia spędził w prasie — zaczynał jako korektor w piśmie „Nowe Książki”, aż wreszcie dotarł do stanowiska redaktora naczelnego tygodnika „Przekrój” (2007-2010). Pracował także w podziemnym tygodniku „KRS WOLA” (do 1989), „Dzienniku Ludowym”, „Res Publice”, „Tygodniku Solidarność” i „Gazecie Wyborczej” (1989-1995). Po siedmiu latach pracy w piśmie rozstał się na własne życzenie z „Przekrojem”. Ma własną firmę, dzięki której zarabia na życie, wykorzystując swoje doświadczenie i umiejętności. Zaproszony do pracy w „Polityce”, podjął wyzwanie bez wahania. To w końcu całkiem niezłe pismo.