Wakacje all inclusive

Katoliku! Idzie lato, przed tobą wspaniałe wakacje. Co ja mówię – Boskie wakacje! Naszykuj się odpowiednio, zaopatrz w sprzęt – i w drogę. Ahoj przygodo! A przygody, zaiste, czekają cię niezapomniane.

Oto program jaki ci oferuje BBP – Boskie Biuro Podróży * :

1. Wyruszył Jozue z Gilgal wraz z całym swym zbrojnym ludem i wszystkimi dzielnymi wojownikami.

2. Następnie Jozue z całym Izraelem udał się z Makkedy do Libny i natarł na Libnę.  I wydał ją Pan w ręce Izraela wraz z jej królem; zdobyli ją ostrzem miecza i zabili wszystkich żyjących, tak że nikt nie ocalał; a z królem jej postąpił tak, jak postąpił z królem Jerycha.

3. Jozue z całym Izraelem udał się następnie z Libny do Lakisz, obległ je i natarł na nie. I wydał Pan również Lakisz w ręce Izraela, który na drugi dzień zdobył je i zabił ostrzem miecza wszystkich żyjących w nim, zupełnie tak, jak uczynił z Libną.

4. Wówczas Horan, król Gezer, przybył, aby wspomóc Lakisz, lecz Jozue zadał mu taką klęskę, iż z jego ludu nikt nie ocalał.

5. Później Jozue, a z nim cały Izrael udali się z Lakisz do Eglonu, oblegli go i natarli na niego. Zdobyli go tego samego dnia i pobili ostrzem miecza. Wszystko, co w nim żyło, tegoż dnia zostało obłożone klątwą, zupełnie tak, jak w Lakisz.

6. Z Eglonu udał się Jozue, a z nim cały Izrael do Hebronu i natarł na niego. I zdobyli go, i porazili ostrzem miecza jego króla i wszystkich mieszkańców przyległych jego miast, nie pozostawiając nikogo przy życiu, jak uczynił [Jozue] z Eglonem. Miasto i wszystko, co w nim żyło, zostało również obłożone klątwą.

7. Jozue wraz z całym Izraelem wrócił do Debiru i natarł na niego. I zdobył go wraz z jego królem i wszystkimi przyległymi doń miastami: pobili go ostrzem miecza i obłożyli klątwą wszystko, co w nim żyło, nie oszczędzając nikogo. Jak postąpił z Hebronem, tak uczynił z Debirem i jego królem, jak przedtem uczynił z Libną i jej królem.

8. W ten sposób Jozue podbił cały kraj: wzgórza i Negeb, Szefelę, i stoki górskie i wszystkich ich królów. Nie pozostawił nikogo przy życiu i obłożył klątwą wszystko, co żyło, jak rozkazał Pan, Bóg Izraela. Jozue pobił ich pod Kadesz-Barnea aż do Gazy, cały kraj Goszen aż do Gibeonu. Wszystkich tych królów i ziemie ich zdobył Jozue w jednej wyprawie, ponieważ Pan, Bóg Izraela, walczył wraz z Izraelem. Potem Jozue, a z nim cały Izrael, wrócili do obozu w Gilgal.

Gdybyś, katoliku, troszkę się spocił robiąc mieczem i wypruwając flaki a to z mieszkańców Libby, a to Lakisz, Gezer, Eglonu, Hebronu i całej reszty, nic się nie przejmuj. Jak już wrócisz do obozu w Gilgal, to w pakiecie all iclusive masz przez cały czas zapewnioną klimatyzację, jacuzzi, przyjemne hostessy, masaże i chłodne napoje bez ograniczeń. Możesz wybierać spośród 666 marek polskich piw. Gdzie ty, tam Polska!
To zresztą betka, rozumiesz. Czasem trzeba się spocić na wakacjach, skoro tak życzy sobie twój Pan Bóg który jest Miłością i cie miłuje w sposób Absolutny, a ty Go miłujesz ponad wszystko. No i walczy z tobą ramię w ramię. Każdy by tak chciał, a ty lepszego kumpla w życiu nie poznasz. To przyjaźń na całe życie i w dodatku Wieczność.
Spocisz się, ale będziesz zadowolony: poznasz dobrze Ziemię Świętą, jej liczne miejscowości i przyjemne zabytki oraz masz nagrodę w Niebie. Ale najpierw na Ziemi, tej Ziemi: cały dobytek wyflekowanych przez ciebie mężczyzn, a nawet przynależnych kobiet i dzieci należy do ciebie, minus nieduży podatek dla twojego Pana Boga, któremu złożysz ofiarę całopalną, a znasz się na tym: sezon na grilla trwa!
Wrócisz do domu, żona, teściowa i dzieciaki będą z prezentów bardzo zadowolone. A sąsiedzi będą zazdrościć: spieniężysz fanty i kupisz sobie wypasioną furę, a resztę przeznaczysz na korzystne inwestycje.
Sam rozumiesz: Jurassic Park, a nawet pielgrzymka do Częstochowy to przy tym straszne nudy.

Dobrze, dobrze być wyznawcą Pana. I korzystać z all inclusive.

Tanaka

* Odpowiednie cytaty z katalogu pt. Pismo Święte czyli Słowo Boże czyli Objawienie, z rozdziału „Księga Jozuego”.