Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
Listy ateistów - Blog obywatelski. Pod redakcją Jacka Kowalczyka Listy ateistów - Blog obywatelski. Pod redakcją Jacka Kowalczyka Listy ateistów - Blog obywatelski. Pod redakcją Jacka Kowalczyka

23.05.2017
wtorek

Na zachodzie bez zmian. Ale…

23 maja 2017, wtorek,

Nie wiem, co ale, ale się zobaczy. Jest tak: Kurski Jacek, prezes TVPiS, nadał w tzw. wiadomościach, za pomocą swoich nadawaczy, informacje i oświadczenia o tym i owym dotyczącym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Jak czytamy w TokFM.pl: „Krótko po tym, jak TVP wydało oświadczenie w sprawie festiwalu opolskiego, materiał na temat zamieszania w tej sprawie wyemitowały »Wiadomości«. Reportaż o »kalendarium manipulacji i ich konsekwencjach« pokazano jako przedostatni, tuż po informacji na temat kobiety, która schudła kilkadziesiąt kilogramów i przed informacją o śmierci Zbigniewa Wodeckiego”.

Odmowa najbardziej znanych polskich artystów wzięcia udziału w hucpie pisoidów zyskała więc niższą rangę niż pięćdziesiąt kilogramów tłuszczu, którego pewna pani się z siebie pozbyła. Taka dobra zmiana: tłuszczu w tłuszczę. Zbigniew Wodecki został mianowany producentem różnych dźwięków, szumów i trzasków jeszcze niższej rangi, co znaczy, że mamy wreszcie Kulturę Narodową.

Prezydent Opola, co się w historii festiwalu nie zdarzyło nigdy z innego powodu niż stan wojenny, wycofał się z umowy z TVPiS na goszczenie i organizację festiwalu. Z oczywistych powodów: skandal ten niszczy markę i rangę festiwalu, niszczy artystów, sztukę i jej smakowanie, sztuka nie jest od wykonywania woli politycznej i albo jest wolna, albo nie ma jej wcale. A oczywiście zasadny protest artystów odmawiających udziału skutkowałby pustką na scenie, widowni, w głowach i miejskim budżecie, czemu zaradzić mogłaby dopiero Brygada Obrony Terytorialnej z Białegostoku, przewidująco sformowana i czujnie przysłana na opolską scenę. Byłby to jednak festiwal pieśni żołnierskiej, co się seryjnie działo w Kołobrzegu, ale okazało się całkiem niesłuszne, więc w Opolu musiałoby się teraz okazać słuszne zupełnie.

Nowy Festiwal Pieśni Żołnierskiej w Kołobrzegu z siedzibą w Opolu, imienia słusznego Prezydenta Tysiąclecia, sam się od tego połączy z festiwalem pieśni radzieckiej w Zielonej Górze. Będzie to najcenniejsze ze szkoleń żołnierzy niedzielnych, ćwiczących zaraz po wyjściu z kościoła III wojnę światowo-partyzancką z Putinem, którą nasz żołnierz po chrześcijańsku uświadomiony będzie toczyć pod Moskwą i na Uralu, czyli język miejscowy i obyczaj trzeba znać. Najlepszy sort będzie walczył z najgorszym, a o to przecież chodzi w Nowym Wspaniałym Świecie imienia Lolka Smoleńskiego i pomników obu. Najlepszy sort załatwi sort najgorszy, nie tylko do synka i wnusia, ale i kolejnych pokoleń, czego Adolf nie dał całkiem rady zrobić Żydom, ale nasi dadzą: wyczyszczą do kości i kościoła słusznego. Jak z tym będzie, oświadczył już Duda Andrzej, zajmujący odpowiednie stanowisko, które załatwić co trzeba bardzo pomaga.

Kultura ma to do siebie, że mało się słucha tego, czego chce dowolny najlepszy sort. Oprócz tego reżysera, co zrobił film „Smoleńsk”, aktora Faraona – których nazwisk nie pamiętamy przez wzgląd na brak fascynacji womitacją – i aktorów pozostałych. I tych, co tak upadli, że zrobili o tym film „Upadek”.

Dlatego też w Cannes urządzono pokaz filmu „Człowieka z żelaza”, roboty Andrzeja Wajdy, który w 1981 roku zdobył Złotą Palmę, wtedy niesłusznie i obecnie znowu niesłusznie, bo przypomina niesłusznego Wajdę, ze specjalnym honorem dla Lecha Wałęsy, znanego najlepszemu sortowi Polaków jako regularny zdrajca i agent bezpieki „Bolek”, zaś najgorszemu sortowi o zasięgu światowym – jako przywódca Solidarności, jej ikona, symbol nowej odsłony Polski, rewelacyjnie rewolucyjnej ewolucji zmian politycznych w Europie, czego skutkiem jest zupełnie nowa architektura polityczna, militarna, gospodarcza, społeczna, kulturowa i wreszcie – cywilizacyjna. Oraz członkostwo Polski w NATO i UE. Wreszcie, Wałęsa jest znany najgorszemu światowemu sortowi jako pierwszy prezydent kolejnej Polski, wybrany w wyborach powszechnych. A na okoliczność festiwalu w Cannes, Wałęsa znany jest z tego, że stał się inspiracją filmu Wajdy, a nawet dwóch już niesłusznych filmów o Wałęsie – i stanowi odniesienie dla polskiego kina jako takiego, w tym dla wszystkich bodaj wartościowych twórców naszego kina.

Wałęsa z Jandą w Cannes – tą obrzydłą pisoidom babą-aktorzycą, inspirującą kobiecy protest czarnych parasolek, ze Skolimowskim łajdakiem, Polańskim znanym pedofilem, Agnieszką Holland znaną z ujadania na pisoidów, wyhodowania zboczonej córki-lesbijki i czepiania się Oko Dariusza księdza profesora i tak dalej, w całości katolickiego i na zbokach się znającego za pomocą rury i tłoka; Małgorzatą Szumowską, którą słuszny Polak rozszyfruje jako szumowinę, Pawłem Pawlikowskim, Jackiem Bromskim, Ewą Braun, Allanem Starskim i całą resztą mętów najgorszego sortu odpowiednio dziedziczących winy ojców i dziadów oraz gronem zaszczyconych zagranicznych gości również najgorszego sortu – to zdarzenie skutkujące pobudzeniem słusznie tępej złości u pisoidów.

Dodajmy do tego protest artystów w sprawie Opola pod samym bokiem pisotelewizji – i mamy eksplozję Kurskiego, który oświadcza w tym duchu, że prezydent Opola jeszcze będzie skamlał i żebrał, żeby mu TVPiS zechciała łaskawie festiwal w Opolu wyrządzić. Pieśniarze, aktorzy i cała reszta kultury pisoidom niepowolna mają im skoczyć i pocałować tam, gdzie pan tego pana może w dupę pocałować.

Jakby bez zmian, ale….

Tanaka

Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_mobile
Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_desktop

Komentarze: 86

Dodaj komentarz »
 1. a zaczelo sie od wtargniecia dobrej zmiany do stadnin koni (arabow- jakby nie spojrzec), potem byl Trybunal Konstytucyjny, jest zapowiedziana zmiana w Sadzie Najwyzszym z Prezesem; Radziwill zapoczatkowal dobre zmiany zdrowotne; zaawansowane sa dobre zmiany w sadach i szkolach; o opanowaniu radia i telewizji, ostatnio zwanej Kurwizja nie wspomne, ale nie przypuszczalam, ze festiwal piosenki polskiej w Opolu okaze sie zbyt malo Narodowy.

  Pozostaje jeszcze Teatr narodowy, do ktorego dobiera sie Glinski, ze o festiwalach teatralnych typu Malta albo cos podobnego nie wspomne?

  Skonczymy na wymianie narodu na bardziej Narodowy?

 2. Od wymiany narodu to chyba należałoby zacząć 😉

 3. @Na marginesie
  Do czego już raz nawoływał Bertold Brecht.

  Rozwiązanie

  Po wybuchu powstania 17 czerwca
  sekretarz Związku Pisarzy
  kazał rozdać w Alei Stalina ulotki,
  w których można było przeczytać, że naród
  stracił zaufanie rządu
  i mógłby je odzyskać
  jedynie przez zdwojoną pracę. Czy nie
  byłoby wszak prościej, gdyby rząd
  rozwiązał naród i
  wybrał inny?

  tł. Czesław Miłosz

 4. Reklama
  Polityka_blog_komentarze_rec_mobile
  Polityka_blog_komentarze_rec_desktop
 5. Projektów typu „jeden naród, jedna partia, jeden wódz” było sporo.
  Tylko, dlaczego ma być to akurat „Wolska”?
  Kurski skończy jak Szczepański.
  Tyle że brakuje mu klasy tamtego…..
  Szczepański miał ambicje wpływania na poziom narodu, Kurski chce go zchamić….Czyli, doprowadzić do swojego poziomu.

 6. @anumlik 23 maja o godz. 21:25

  Na pozytywną ocenę rządu naród musi przecież zapracować
  Bo tylko wtedy rząd udzieli narodowi łaski zbawienia 😉

 7. Co tam Opole! Minister Waszczykowski wysyła ikonę Matki Boskiej Częstochowskiej do Ameryki Łacińskiej. Matka Boska ma promować kulturę i historię Polski. Niestety, jeszcze nie wiadomo, czy Maryja poleci klasą biznes. Ale co nam wypromuje, to ho ho!!!

  http://natemat.pl/208719,matka-boska-budzetowa-czy-dyplomacja-mitologiczna-rzadu-pis-kupi-nam-cud-wizerunkowy

 8. Na marginesie
  23 maja o godz. 21:34

  chyba pani Suchocka stwierdziła coś o „przypadkowym społeczeństwie”.
  Pan Olszewski zaś, o niedojrzałości Narodu do wizji kreowanych przez styropianowe elity.

  Cóż, projekcje własnych oczekiwań na innych, poświęcanie ich w imię własnych- często urojonych koncepcji, to przywara dość czesto spotykana wśród megalomanów

  „A najdzielniej biją króle.
  A najgęściej biją chłopy”…..

  Moje ulubione „cytactwo” brzmi:
  Polityk poswięci Każdą ilość CUDZYCH dzieci, by zrealizować własne koncepcje.

  Pan Kurski jest jednym z elementów tej rozgrywki.
  Mamy polityków którzy chcą poświęcić dowolną ilość krajan, by osiągnąć swoje- dość niskie cele.
  Czegóż to nie zrobią, dla kilku dolarów więcej….

 9. Przepraszam, ale czegoś nie rozumiem. Kolejne wstępniaki będą się sprowadzały do prasówek?
  Ktoś uważa, że blogowicze nie potrafią sami korzystać z prasy, radia, telewizji i Internetu i trzeba im objaśniać, co się dzieje? Jaki jest sens w podawaniu ogólnodostępnych informacji?

 10. @ mohikanin przedostatni
  A pan przedstawił już propozycję jakiegoś ważkiego komentarza, czy woli mieć tylko ma złe?
  JK

 11. Na marginesie
  23 maja o godz. 22:02
  o wydatkach ministra SZ wspomnial kilkanascie godzin temu @anumlik,z wyliczeniem kwot na promowanie polskiej …mysli religijnej trzeciego Tysiaclecia.
  To chyba w ramach programu nowych technologii, samochodow elektrycznych, techniki kosmicznej,czyli pomyslow mlodszego Morawieckiego, ktorych jeszcze chwilowo nie mamy, wiec w promocji dajemy CO MAMY.

  wiesiek59
  23 maja o godz. 22:03
  Te slowa o przypadkowym spoleczenstwie wypowiedziala pani poslanka Nowina- Konopczyna, imienia nie zapamietalam; ona byla z AWS

 12. W TVPiS rozpocznie się b. długi sezon na disco polo, bo mam nadzieję, że u przyzwoitych artystów, gentleman będący obecnie prezesem, jest definitywnie spalony. Skutkować to prawdopodobnie będzie ostatecznym zaoraniem tzw. Telewizji Narodowej. I bardzo dobrze, bo tak kosztowny, zawsze dyspozycyjny politycznie moloch, emitujący programy dla myślących ludzi o godz. 1:30 w nocy – tak jest społeczeństwu potrzebny, jak gliździe wrotki.
  Po sprzedaniu, rozwiązaniu tego partyjnego Bizancjum; bez trudu można powołać kilka niskobudżetowych tematycznych kanałów misyjnych. No chyba, że ktoś lubi płacić abonament na telenowele, teledurnieje i inne shows dla kretynów i filistrów?

 13. @wiesiek59
  O przypadkowym społeczeństwie bredziła posłanka ZChN, Nowina Konopka. Pani Suchocka było, nie było – ma jednak klasę.

 14. pombocku miły, ogromnie dziękuję za wysepkę na której dobrze się zaszyć z dala od małpoludów, Ty wiesz a ja rozumiem. Ale nikogo krzywdować wyrzucaniem z niej nie będę.

  @jobrave i anumlik

  serdeczne podziękowania 🙂

 15. Zapoznałem się właśnie z najnowszym sondażem:
  http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,21853471,pis-idzie-jak-burza-ten-sondaz-bardzo-ucieszyl-prawice-ale.html i wynika zeń, że PiS ma 35 proc., a PO tylko 21. I teraz nie wiem – czy poprzednie sondaże mówiły prawdę, a ten najnowszy się z nią mija, czy jest na odwrót? Jeśli ten sondaż odzwierciedla prawdziwy stan rzeczy, to nie anty-PiS nie ma powodów radości i niewielkim pocieszeniem jest to, że PiS-owi spadło poparcie o trzy punkty procentowe. Są jednak powody do radości – bojkot festiwalu, postawa prezydenta Opola, wcześniej protest reżyserów, aktorów. Może to jakiś początek czegoś na kształt „Solidarności”, takiej inteligenckiej „Solidarności”?

 16. gotkowal
  23 maja o godz. 22:28
  niestety, na te telewizje wszystkich nas przymusowo opodatkuja. Wolni od podatku beda tylko …nieplacacy podatku. Rolnicy, bezrobotni lub pracujacy na szaro.

 17. @konstancja 23:06
  Na niepłacących podatku, też znajdą sposób, nawet na tych co nie mają telewizora.

 18. @jobrave 22:56
  Ważna jest metodologia, obiektywne są sondaże telefoniczne, zapewniające anonimowość (ha, ha, ha – po „reformie” obligującej do rejestracji kart pre – paid). Sondaże wykonywane metodą twarzą w twarz, zawsze są korzystniejsze dla rządzących, zwłaszcza takich, którzy lubią mocno złapać za twarz.

 19. Gospodarzu – 22:15

  Mohikanin po prostu sie nie skupil. I nie wylapal ironii wpisujacego Tanaki.

  A ironia wpisujacego polega na tym, ze w jego wstepniaku nie ma ani jednego slowa szczerego oburzenia na pisoidalne wykonczenie festiwalu w Opolu. Po tylu latach trwania tego festiwalu. Z przerwa na wojne Jaruzela.

  To, czego ostatnio dokonali faczystowsci kaszysci pod przywodztwem niezyjacego telewizyjnego kota o imieniu Jacek – tez na K ale nie Kowalczyk – jest bez precedensu. Nie wiem, czy wpis obywatelski na gorze tej strony odzwierciedla te bezprecedensowosc nowego polskiego zamordyzmu. Przeciez nie znanego za czasow komuny.

  PS. Te zapisy na pewne nazwiska wystepujacych. Nawet na Pietrzaka nie bylo takowego 30 lat temu. Z tego co pamietam. A na tego starego i durnego kmiota wszyscy powinni dawac zapisy. Stuprocentowe

 20. Orteq,
  z perspektywy czasu i przestrzeni inaczej widać niż z bliska.

 21. Spojrzmy na niektore tylko dokonania PiS-u za czasow ich dwukrotnej wladzy. Wszystko to, lub prawie wszystko, z inicjatywy ministra sprawiedliwosci Zbigniewa Z.

  1. Wykonczenie kardiologa Mirosława G.
  2. Smierc Barbary Blidy
  3. Uwalenie Trybunalu Konstytucyjnego.
  4. Podporzadkowanie NIEZALEZNEGO calego sadownictwa pisowskiemu ministrowi
  5. Wykonczenie Festiwalu w Opolu
  6. Eksplozję Kurskiego, który oświadcza , że prezydent Opola jeszcze będzie skamlał i żebrał, żeby mu TVPiS zechciała łaskawie festiwal w Opolu wyrządzić. Pieśniarze, aktorzy i cała reszta kultury pisoidom niepowolna mają im skoczyć i pocałować tam, gdzie pan tego pana może w dupę pocałować.

  Plan 6-letni PiSzewii wykonany. Czy Mohikanin cos z tego kojarzy?

 22. E-J

  Tylko sie chwal ta swoja perspektywa przestrzeni. Wiem ze w niej gorojesz

 23. Ironia Tanakowego wpisu nt. kasacji festiwalu opolskiego jest zbyt gleboka

 24. I dlatego jest plytka. Bo trafia do malo kogo.

  Czy ktos zdaje sobie sprawe z faktu, ze zamordyzm nigdy sie nie zaczyna od zakliuczania nieblagonadioznych?

  Zamordyzm zawsze sie zaczyna od wykluczenia INTELEKTUALNYCH przeciwnikow z zycia kulturalnego. Dopiero potem przychodzi zakliuczanije. Wlacznie z postawieniem takowych przestepcow pod stienku

 25. Tanaka bez Lolka sobie nie poradzi. Dotarlo do mnie, ze tekst jest ironiczno-pietnujacy, ale nie wiem co robi w nim „Lolek Smolenski”. Czy to ten sam Lolek co „Lolek kremowkowy”, czy jakis homonim, tylko z odmiennym przydomkiem? Bo jak tu przypisywac prosmolenskosc czlowiekowi zmarlemu piec lat przed rozkwitem religii smolenskiej? Ale moze Tanaka wie cos o jego dzialalnosci w zaswiatach i zna jego posmiertne poglady?

 26. Ateiści w Polsce – 31 procent ochrzczonych?
  Według tej internetowej ankiety – tak

  http://sonda.hanzo.pl
  Aktualne wyniki:

  Które z poniższych zdań najlepiej opisuje Twój związek z Kościołem Katolickim?

  Nie zostałem ochrzczony w kościele katolickim
  2,2%

  Zostałem ochrzczony w kościele katolickim i nadal jestem wierzącym katolikiem
  17,6%

  Zostałem ochrzczony w kościele katolickim, jestem wierzący i formalnie jestem katolikiem, ale nie zgadzam się z oficjalną doktryną tego kościoła
  23,9%

  Zostałem ochrzczony w kościele katolickim, ale zmieniłem wyznanie na inne chrześcijańskie
  2,4%

  Zostałem ochrzczony w kościele katolickim i uważam się chrześcijanina bezwyznaniowego
  6,8%

  Zostałem ochrzczony w kościele katolickim, ale zmieniłem religię na inną, niechrześcijańską
  1,3%

  Zostałem ochrzczony w kościele katolickim, ale jestem agnostykiem
  14,5%

  Zostałem ochrzczony w kościele katolickim, ale jestem ateistą
  31,3%

  wszystkich: 1271

 27. @kruk 24 maja o godz. 1:04

  Moim zdaniem to po prostu skrót myślowy – pomniki Lolka już zaśmiecają całą przestrzeń, pomniki smoleńskie jeszcze nie całkiem – ale docelowo jedne i drugie będą pełnić dokładnie tę samą rolę. Tanaka je skojarzył – bo składają się na jedno zjawisko.

  http://bi.gazeta.pl/im/3d/51/f7/z16208189Q,Syrena–pomnik-papieza-w-Sopocie.jpg

 28. @Izabello, zauwazylas jaki mamy cudowny spokoj w kraju, gdzie mieszkamy. Nie ma nocnych twittow, breaking newsow, nowych fired, nowych wersji opieki zdrowotnej, podpisow pod dziwnymi dekretami… i ziliona innych rzeczy.
  A me se spokojnie zyjemy, mozna zasiasc przed tv i ogladnac np. mam talent, czy glos denerwujac sie jedynie kto bedzie najlepszy. Nalezy nam sie ten relax!!! Moze by juz nie wracal….. nigdy….pomarzyc….

 29. @Na Marginesie
  Skroty myslowe sa ulubionym chwytem Tanaki. Sam sie o sobie niedawno wyrazil, ze jest prostym chlopakiem. Wiec upraszcza co moze.

 30. zyta2003
  24 maja o godz. 2:32

  Zazdroszczę poczucia spokoju, ja za bardzo nie widzę różnicy 😠. Są przesłuchania (m.in byłego szefa CIA) i nie mogę uwierzyć że oni nie podnieśli większego larum przed wyborami.

  Jak nie wróci, to prezydentem będzie Pence. Myślisz że będzie jakaś różnica? Tylko tyle że będzie bardziej kompetentny sqsyn u władzy. Bardziej kompetentnie obniży swoim podatki i rozwali ubezpieczenia zdrowotne.
  Ja jedyne akceptowalne wyjście widzę po następnych wyborach, w listopadzie 2018. Wygrywają demokraci, speakerką zostaje Nancy Pelosi, robimy impeachment Trumpa i Penca razem (bo ten też jest umoczony), i prezydentką zostaje Nancy Pelosi.
  Podoba Ci się?

 31. zyta2003
  24 maja o godz. 2:32

  Ale ON dzisiaj tutaj przyjeżdża, AAAAAA

  Ja uciekam, mam samolot za 5 godzin, pa kochani

 32. Jacek Kowalczyk, (23 maja o godz. 22:15)

  Szczerze mnie cieszy Pańska reakcja, bo traktuję ją jako zapowiedź moderacji. Nadzieję na to, że agresorzy z bejsbolami nie będą się tu więcej bezkarnie zabawiali okładaniem innych Pańskich Gości. Ostatnio było trzy na jedną. Jedną bez bejsbola. Nadzieję na to, że domknie Pan tę paskudną historię jak na Gospodarza przystało.

 33. izabella

  „w listopadzie 2018. Wygrywają demokraci, speakerką zostaje Nancy Pelosi, robimy impeachment Trumpa i Penca razem (bo ten też jest umoczony), i prezydentką zostaje Nancy Pelosi”

  Majac lat 78 z hakiem. Dozyje Nancy do tego wieku?

  A nie wystarcza, ze Trump zostal prezydentem majac lat 70 i bedac NAJSTARSZYM prezydentem w dniu inauguracji?

  PS. mohikaninie. A gdyby tak odpuscic juz te pierdoly?

 34. Wiadomosc z pierwszych stron gazet swiatowych:

  „Melania odmawia trzymania sie za raczke z Donaldu”

  http://www.msn.com/en-ca/news/politics/melania-president-trump-and-a-modern-history-of-presidential-hand-holding/ar-BBBt0c6?li=AAacUQk&ocid=ientp

  Media robia z tego wielka huple a sprawa jest prostsza od chwytow Tanaki. Thanks kruku, 3:23.

  Trump, posiadajac wiek jaki posiada – za trzy tygodnie konczy 71 lat – cierpi na poczatki niedowladu stop. Dolegliwosc ta laczy sie z momentami niepewnosci rownowagi. Szczegolnie w czasie, i po czasie, kiedy trzeba pokonywac strome schody. Takie jak przy zejsciach z Air Force One. To wtedy stare Trumpisko lapie za reke swoja 47-letnia zone. Bo inaczej by sie chwial, idac tarmakiem. Po zejsciu ze schodkow samolotowych

  Nie przyrownujac, jak b. prez Kwach sie chwial. Ktory byl dotkniety „choroba filipinska”. Trump jest tylko dotkniety starcza choroba o nazwie „Neuropathy in feet and legs”. Choroba filipinska podobno go nie dotyczy. Chociaz, kto go tam wie

  Jedno jest pewne. Prawie cwierc wieku mlodsza od niego Melania nie nauczyla sie jeszcze trzymania Donalda za reke w celu podtrzymania jego rownowagi. Bo on nie ujawnia jej tego swojego sekretu zachwian rownowagi. On ja tylko lapie za reke jak zaczyna isc zygzakiem.

  Pierwsze oznaki zdrowotne prezydenta, ktory jest po prostu jest za stary na pelnienie wymagajacych obowiazkow.

  Co bedzie dalej, nie tak trudno przewidziec. Otwieranie i zamykanie suwaka czeka w kolejce..

  Nancy Pelosi nie bedzie miala suwakowego problemu

 35. Głos niepolityka ze ćcinowiska, dzień doberek.

  Cały ten kaczy harmider, kwakanie, mamlanie, ćmakanie i z kaczego tyłka popuszczanie to jeden wielki wybuch kompleksów. Hulają hultaje bez smyczy i kagańca. Zgadzam się z Ortegiem: kto słyszał w czasach radzieckiej Zielonej Góry, żołnierskiego Kołobrzegu, polskiego Opola i światowego Sopotu o tak kretyńskim szarokaczeniu się z ulicy wziętych na salony uliczników. Może za kulisami były jakieś boje, targi, ale przecież Polska na te festiwale CZEKAŁA, żyła nimi na długo przed, w czasie i po. Przecież i z Zielonej Góry, i z Kołobrzegu wychodziły przeboje, które nuciła cała Polska. Nad Polską unosiła się wtedy SZTUKA, a nie, kurrr… ten…karczemna awantura i nieprawdopodobnie smarkata, infantylna, zakłamana, uśmiechnięta jakby się nic nie stało, nic złego nie działo, propaganda.

 36. Jagoda odpuscila, zdaje sie, te pierdoly niby plagiatowe. Chwala jej za to. Zachecam cie, Jagodko, do nastepnego wstepniaka. Jak gdyby nigdy nic. A niech nawet bedzie (cz.3). Jakos przetrwamy

  Ps. wbocku. Jak zwykle, masz slusznego

 37. @Orteq
  24 maja o godz. 0:27
  Toż ja ciebie chwalę, bowiem masz słusznego.

 38. „Pan się narodowo bałamuci,panu wolno.”Wszystko będzie narodowe,a co się gdzieś
  schowało,też się unarodowi.Naród,suweren-nie w kij dmuchał.Prima sort.Odmieniamy oblicze ziemi,tej ziemi.I nikt nam nie podskoczy.Zbudujemy podwodne lotniskowce,ponaddżwiękowe helikoptery,rakiety Zoliborz-Moskwa i co tam jeszcze Macierewicz wykombinuje.A wreszcie jest z nami Maryja,hetmanka nasza.
  Powiedzieć że Polska to dom wariatów ,to nic nie powiedzieć.A kultura bywała w większych opałach i się obroniła.Przetrzyma i Glińskiego.

 39. @ mohikanin przedostatni
  Rozumiem, że Pan wie, jak ma konkretnie wyglądać „jak na Gospodarza przystało”, więc jeśli zachowam się inaczej, uzna Pan, że nie jestem godzien i powinienem podać się do dymisji?
  Pozwoli Pan, że jednak pozostanę przy własnych wyborach i ocenach, kto tu biega z (metaforycznym) kijem bejsbolowym.
  JK

 40. @Tanaka ciagle w formie.
  @Wiesiek
  „A najdzielniej biją króle.
  A najgęściej biją chłopy”…..
  Według poetki chłopy to najgęściej ginęli. Co prawda też gęsto bili, ale podczas rabacji galicyjskiej.
  Pozdrawiam

 41. Przynoszę z Bobikowa, bo bardzo pasuje na nasz blog. A Bobik mi wybaczy i siedzac na chmurce uśmiechnie sie.

  Idzie Siła Nieczysta przez górki i dołki,
  wyprawiając po drodze straszliwe fikołki,
  tu dziewicę namówi, tam upije dziada,
  bo dla siły rzeczonej frajda to nie lada.

  Ale życie nie z samej składa się zabawy,
  czasem trzeba załatwić i poważne sprawy,
  zawodowstwo pokazać i szaconek wzbudzić,
  żeby sobie wiedzieli grubi oraz chudzi.

  Myśli Siła: narobię takiej nieczystości,
  żeby zadrżał w posadach kraj średniej wielkości,
  żaden detal, figielki, to za mało wszystko,
  trza mi hurtem opętać jakieś zbiegowisko.

  Opętała w trymiga ponad setkę chłopa,
  co zbierała się w męskim klubie Episkopat,
  a że dobrze jej poszło, cała spuchła z dumy
  i skoczyła opętać jasnogórskie tłumy.

  No i tu się skończyły Siły wygibasy,
  trafiła na fachowców z samej ekstraklasy,
  którzy gładko, bez trudu wygrali z szatanem,
  bo te tłumy już przez nich były opętane.

  Siadła Siła i wyje, portkami telepie,
  nic tu po mnie w tym kraju, pójdę sobie lepiej,
  jak mam zło krzewić, jeśli w co drugiej parafii
  jest ktoś, kto to skuteczniej ode mnie potrafi?

 42. Jak dotąd władcy Polski PiS-owskiej nie stosują aż tak surowych represji wobec niepokornych artystów, jak władca Kremla wobec tej resztki niebłagonadiżnych swoich. W Moskwie głośna jest sprawa wojny, którą „władza fiskalna” wydała dyrektorowi artystycznemu „Centrum Gogola”, Kiryłowi Srebrennikowowi, nie mogąc go inaczej zmusić do pokory. Dziś w tej sprawie głos zabrał dyrektor generalny „Teatru Bolszoj” Władymir Urin, który wystosował w obronie Srebrennikowa list do Putina. Wklejam stosownego linka z portalu „meduza”, prawdziwie niezależnego (jeszcze?!) od kremlowskiej administracji medium internetowego, polecając portal Szanownej Publiczności.
  https://meduza.io/news/2017/05/24/ya-schitayu-eto-nepravilno-gendirektor-bolshogo-teatra-napisal-putinu-ob-obyskah-u-serebrennikova?utm_source=website&utm_medium=push&utm_campaign=browser_news

  PS
  Pombocek zechce wybaczyć, że „obcy język” na blog przywołuję, ale on – jako rusycysta – nie będzie chyba miał trudności ze zrozumieniem.

 43. No a mnie opowiedz proszę co tam napisano 🙂

 44. konstancja
  23 maja o godz. 21:09

  Utalentowany i fachowy zamordysta działałby bardziej spójnie i systemowo. Nadwiślańscy zamordyści są niezwyle gorliwi, ale mało mają talentu i nietędzy z nich zawodowcy. Nadrabiają moralnym wzmożeniem niemoralności, ale fachowości to nie zastapi.
  Rozwalą, ale po bałagańsku. To łatwiej odbudować.

 45. wiesiek59
  23 maja o godz. 21:26

  Szczepański klasy nie miał. Był to kawał chama. Ale zgodzę się z tym, że chciał wpływać na poziom. Poziom miał być określony, z jego kierowniczym udziałem, a nie dowolny, ale faktem jest, że Telewizja Polska puszczała wtedy rzeczy znakomite, świetne, porządne i rozrywkowo na poziomie wyższym niż sam Szczepański, ciągnące Polaków z błota, za uszy, do góry.
  Oczywiście, były i rzeczy, których telewizja nie puszczała, a powinna była. Bo innych, co nie puściła, to i dobrze zrobiła.

  Kurski nie ma nic wspólnego z taką telewizją, oprócz dwóch rzeczy: przymiotu jak u Szczepańskiego oraz wspólnotę z błotem, tyle, że w odwrotnym kierunku: zamiast wyciągać, wpycha.

 46. @Ewa-Joanna
  Opowiem, jak wrócę, gdyż teraz wybywam na kilka godzin.

 47. @kruk 24 maja o godz. 3:23
  Skrót myślowy niekoniecznie jest uproszczeniem. A Tanaka, bez względu na to co Ci akurat o sobie powiedział, na pewno nie jest prostym chłopakiem.

 48. @mohikanin przedostatni 24 maja o godz. 6:58

  Dodam, że „agresorzy z bejsbolami” to mandragora i PB vel bozia. Wulgarni, ordynarni i czepialscy.

 49. @Orteq 24 maja o godz. 8:38
  „Jakoś przetrwamy” – powalił mnie ten dowcip.
  Na razie teraz nic nie widzę, bo łzy mi ciekną ze śmiechu.
  Dawajcie ten wstępniak! Ale po nacieszeniu się Tanaką.

 50. Tanaka
  24 maja o godz. 12:46

  Poprzedni system miał aspiracje pozytywistyczne.
  Likwidował to, co było fundamentem II RP- wraz z biedą bezrobociem, elitarnością, brakiem dostępu do wielu dóbr większości.

  Zerkając czasem na program TV nie mogę się nadziwić, co go wypełnia.
  Głupawe seriale, konkursy, rywalizacja i msze……
  Zamiana w Klechistan, bo głupimi łatwiej rządzić, odmóżdżanie ludzi, trwa w najlepsze.
  Taka tłuszcza nie obali żadnego systemu władzy.
  Poprzedni obalono jednak dzięki jego wytworowi w dużej mierze.
  Sporo było tych granatem od pługa oderwanych LUDZI MYŚLĄCYCH….

 51. wiesiek59
  24 maja o godz. 14:08

  Tak jest. W pierwszych dekadach PRL-u sprawy szły, z grubsza, całkiem nieźle. Z tym, że na początku musiały się rozkręcić, więc tempo biegu spraw przez pierwsze lata było takie sobie, choć np. w dziedzinie likwidacji analfabatyzmu szło to chyba szybciej.
  Dopóki sprawy działy się metodą klasyczną i każdy musiał piąć się w grę na własnych nogach i po normalnych schodach, szło nieźle. Jednak jakiś diabeł podkusił włodarzy PRL-u, żeby wreszcie zacząć robić ruchome schody. I jak już za Gierka zaczęto robić te cuda, co to mogą jechać w górę albo w dół, bo im obojętnie, to nasze pięcie się w górę coraz bardziej zaczynało przypominać włażenie po ruchomych schodach puszczonych odwrotnie: włazisz, człowieku, a stoisz, albo nawet zjeżdżasz.
  Z wynalazkami trzeba ostrożnie.

 52. Na marginesie
  23 maja o godz. 22:02

  Jak raz Maryja się najęła do roboty fruwającej, to już nie ma odwrotu.Ona może by nawet i chciała odsapnąć, założyć okulary i porobić na drutach słuhając własnego radia – mało kto ma tak dobrze – ale jej wyznawcy się nie zgadzają: musi dalej fruwać i robotę dla katolika nadwiślańskiego odwalać.
  Zdaje się, że ona ma nawet więcej niż 67 lat, a i tak jej na emeryturę nie puszczą. Chociaż, diabli wiedzą ile ma lat, bo jak ją gdzie pokażą to zaraz się okazuje, że góra 14.

 53. Tanaka
  24 maja o godz. 14:56

  Ty głupolu, „słuchać” pisze się przez „ce-ha”.

 54. BROKOZ
  24 maja o godz. 10:15

  Kultura jest bowiem dowcipna: jest, ale nie wiadomo co o takiego.

 55. wbocek
  24 maja o godz. 8:16

  Sięgając wstecz, PRL to był pierwszy okres w tysiącletniej chrześcijańskiej historii Polski, w ktorym zarówno dostęp do kultury i wysokiej sztuki stał się szeroko możliwy i wręcz masowy,jak i jej osobiste tworzenie przez miliony.
  Właściwie, to było coś zupełnie szokujacego.

 56. kruk
  24 maja o godz. 3:23

  Jesteś szczery znawca Tanaki. To ja Ci współczuję.

 57. Na marginesie
  24 maja o godz. 1:47

  Ta ankieta jest byle jaka, więc niemiarodajna. Ale lepsze i miarodajne badania mówią coś podobnego. W dodatku pokazują strukturę tego stanu rzeczy.

 58. kruk
  24 maja o godz. 1:04

  Jako szczery znawca Tanaki nie możesz wiedzieć na czym polega Lolek Smoleński. Nie bądź frajer i przynajmniej udawaj, że się znasz na Tanace. To jest dobrze widziane w określonych kręgach i wśród odwetowców.

 59. mohikanin przedostatni
  23 maja o godz. 22:08

  Prawda, że tego i owego nie rozumiesz. Masz to w dorobku, możesz z tej historii wyciągnąć wnioski.

 60. gotkowal
  23 maja o godz. 22:44

  Pani Suchocka nie ma klasy. Ma antyklasę.
  Przypomnę, że w sposób nierzetelny, nieuczciwy, nieuprawniony, wiedząc, że jej rząd pada, bo zostało to przesądzone w Sejmie, tuż przed odejściem, podpisała konkordat z Wojtyłą i jego Watykanem. Z czego wynikły dalsze, katastrofalne skutki.

 61. Tanaka
  24 maja o godz. 15:15
  za co otrzymala dziesiecioletnie podziekowanie w Watykanie.
  A potem jeszcze czlonkostwo w komisji Weneckiej.
  Utopienie narodu w watykanskich wodach bardzo sie JEJ osobiscie oplacilo.

 62. Tanaka.
  Może tak jest jak piszesz,bo to różnie bywało.Była kultura socjalistyczna {ho!ho!} i
  zgniła burżuazyjna,którą się łapało przy każdej okazji.Chociaż za ancien regime’u
  sporo dzieł wszelakich powstało,wstydu nie ma.
  Z dwojga złego wolę socreal rzeżbę od idioty wysiadującego jajko w Luwrze.

 63. Dziś pan od kultury oświadczył ,że wina prezydenta Opola i finito.O bojkocie artystów ani słowa.Boi się ich jak jak Macierewicz oglądanie ofiar w Smoleńsku.Cała filozofia rządzenia w sekcie, oparta jest na strachu.A Opole to przeżytek PRL i dlatego Jacuś dostał zadanie zniszczenia.Będzie w Rydzykowie.

 64. Orteq
  24 maja o godz. 7:11
  Masz rację Pelosi ma swoje lata, ale kobiety trzymają się lepiej na starość. Popatrzeć naokoło, staruszek więcej niż staruszków. Ale nie będę się upierać. Speakerem/speakerką może zostać kto inny, a nawet nie musi to być wybrany reprezentant (jako rzecze konstytucja). Speakerem mogłaby zostać nawet Hillary lub Obama. To by dopiero się działo.

  A Trump nich już lepiej siedzi w Białym Domu, bo tylko wstyd przynosi za granicą.

 65. @izabella, z godz. 18:17
  Trump nich już lepiej siedzi w Białym Domu, bo tylko wstyd przynosi za granicą.
  Jaki wstyd? Dopiero co podpisał porozumienie z Saudami na sprzedaż im broni za 110 miliardów $ w tym roku i 420 miliardów $ w ciągu następnych 10 lat, Ameryka była i pozostaje także za Trumpa niekwestionowanym liderem w handlu bronią.

 66. konstancja
  24 maja o godz. 16:19

  Właśnie.
  Jak pani Suchocka rządziła nad Wisłą, doznawałem licznych wzruszeń na temat jej fyzury. Była to fryzura o zasięgu światowym, bo podobnej kategorii co fryzura Margaret Thatcher. Niestety dla Polski, to co pani Suchocka miała pod fruzurą, całkowicie ją różniło od tego,co pod fryzurą miała pani Thatcher.

 67. izabella
  24 maja o godz. 18:17

  Władza bardzo dobrze konserwuje.
  Patrzmy na panią Clinton….
  A też jest dość….wiekowa?

  Przewaga gerontów w najwyższych gremiach politycznych, czy managerskich, jest dość istotna.
  Z punktu widzenia psychologii- oczywiście.
  Urodzeni i wychowani w całkowicie innych czasach i systemach wartości, podejmują znaczące decyzje według tamtych a nie obecnie obowiązujących wzorców.
  Większość za zmianami nie nadąża.
  A przecież bardzo często decydują o PRZYSZŁOŚCI swych wnuków.

 68. BROKOZ
  24 maja o godz. 16:22

  Za PRL-u,skoro mówim o telewizji, powstawały kapitalnej rani kulturowej, artystycznej, poznawczej, dzieła. Za współczesnej Polski nic takiego nie ma miejsca. Teoretycznie mogyby to dziś robić tez inne telewizje, niepaństwowe. Ale nie robią, bo robią tylko to co, w założeniu, ma się im opłacić. TVP jest jedyną telewizją publiczną, ze względu na właściciela i ze względu na coś co w dowcipie pijackim nazywa się „misją publiczną”.
  Jest to dowcip cmentarny.

 69. slima11
  24 maja o godz. 16:33

  Tak jest, ale prezydent Opola też oświadczył – że narozrabiała TVPiS.

 70. Tanaka
  24 maja o godz. 19:07
  mnie zawsze rozsmieszaly jej zestawy ubraniowe – garsonka, kostium i wieeeelka apaszka.

  a pod fryzura miala tylko bozie, ksiezy i biskupow. I tam wsrod nich wyladowala.
  Mieszkala w tym samym bloku, gdzie moi tesciowie; gdy na weekend wracala do Poznania, przed blokiem juz stala ochrona (ale niezbyt uciazliwa – Suchocka mieszkala w tym domu kilkanascie lat przed objeciem stanowiska, ludzie ja znali)

 71. Po obejrzeniu debaty sejmowej w sprawie odwołania Antoniego Macierewicza z funkcji ministra obrony narodowej.

  Wynik był do przewidzenia, ale ciekaw byłem, jak się odniosą siły pisowskie do zarzutów, które dla opozycji były podstawą do zgłoszenia wotum nieufności wobec Macierewicza.
  Najpierw wystąpił Tomasz Siemoniak, były szef MON i wypunktował prawie wszystkie grzechy Macierewicza, a więc m.in.: brak obiecywanych śmigłowców, kłamstwo w sprawie Mistrali za dolara, zatrudnianie Misiewicza, afera z caracalami i rolę Berczyńskiego w przetargu na nie oraz zakup Boeingów dla VIP-ów zakupionych z wolnej ręki, Beata Szydło odpowiadając na zarzuty,tradycyjnie nie odpowiedziała na nie, natomiast podkreśliła rolę, oraz niesłychane zasługi Antoniego na rzecz budowy bezpieczeństwa Polski, stwierdziła, że dzięki niemu nie dochodzi do takich sytuacji, jak ostatnio w Manczesterze, po czym obsobaczyła Unię, jej elity i zagroziła, że przed jej dyktatem się nie ugnie, a rząd nie będzie się bawił w poprawność polityczną.
  Później pojawił się Antoni, który również zgodnie z pisowską tradycją nie odniósł się do zarzutów, nie odpowiedział na żadne pytanie, przypisał sobie wszystkie zasługi PO-PSL dotyczące przygotowania szczytu NATO, sprowadzenia wojsk NATO do Polski, oraz instalowanie tarczy anty-rakietowej w Redzikowie i mocno podkreślił swoje – stworzenie „doskonale uzbrojonych i wyszkolonych oddziałów OT” oraz odbudowanie polskiego przemysłu zbrojeniowego.
  Wyglądało to tak, jakby uczeń na lekcji fizyki zapytany o trzecią zasadę dynamiki, odpowiedział omówieniem „Warszawianki” Wyspiańskiego.
  Pisostwo, jak nań przystało zamieszcza w swoich mediach ochy i achy, jak to pani premier doje***** lemingom, szwabom oraz innym sowietom i pedałom.

 72. Tak słucham, starszego pana.
  Jego obserwacja:

  Dziewczyna siedzi chłopakowi na kolanach, na ławce.
  I oboje zajmują się nie sobą, tylko tabletami……

  Taka cywilizacja MUSI ZGINĄĆ!!!

 73. Niech będzie pochwalony Teatr Powszechny i Klątwa‎.

  Wrzucam to, co obok wrzucił anumlik.

  ‎Twoja wolność kończy się tam gdzie zaczyna się moja wolność – i vice versa. Ja mogę czuć obrzydzenie na te pomniki narzędzi kaźni z krwawymi trupami wiszące w kościołach, mogę czuć się urażony „prawdami” katolickiej wiary (które są amoralne, totalitarne, wybitnie sado-masochistyczne, wrabiają mnie w rzekomą zbrodnię sprzed dwóch mileniów i znieważają mój rozum głosząc że bez ciągłego nadzoru Wielkiego Ojca w Niebie nie odróżniłbym zła od dobra) – ale nigdy nie pozwoliłbym na blokowanie kościołów tylko z powodu głoszonych tam bzdur.

  Katolicy do kościoła!‎

 74. Myśl na dziś.

  Nasz wiek produkuje miliony ekspertów; czas zrobić miejsce dla ludzi z wizją.

  Walter Gropius Pełnia architektury. ‎

 75. @wiesiek59
  24 maja o godz. 20:45
  Starszy pan mdoli, Wiesiu.
  Takie proroctwa bowiem były wygłaszane od tysiącleci i jakoś ta cywilizacja trwa, a młodzi sobie radzą. Groźniejsze są staruchy, których nie nęci już seks, technologii nie rozumieją, ale za to mają odrobinę władzy i chcą więcej i więcej i w swoim egoizmie są w stanie zniszczyć wszystko dla zaspokojenia własnych ambicji.

 76. @Ewa-Joanna, z godz. 12:36
  No a mnie opowiedz proszę co tam napisano.
  Tam akurat, czyli na portalu „meduza”, który zalinkowałem, napisano w zapodanym przeze mnie artykule, że dyrektor generalny teatru Balszoj, Władimir Urin, wystosował list do prezydenta Putina, w którym to liście bierze w obronę Kiryła Serebrennikowa, reżysera oraz dyrektora artystycznego „Teatralnego Centrum Gogola”. Urin podkreślił, że Srebrennikow nie może – jako nie mający wpływu na finanse „Centrum Gogola” – odpowiadać za defraudacje, jakie ponoć miały miejsce w latach 2011 – 2014, a media za całą „aferę” obarczają Srebrennikowa, co wśród nie rozumiejących złożoności problemu „prostych” ludzi stawia dyrektora artystycznego „Centrum Gogola” na równi ze złodziejami.

  Sprawa ma drugie dno, a tym dnem jest krytyka Putina oraz rosyjskiej Cerkwi Prawosławnej, przez znanego w Rosji i za granicą reżysera teatralnego i filmowego – Kiryła Serebrennikowa, który był przez lata twórcą i inspiratorem różnych działań artystycznych w niezależnym od władz Kremla „Teatralnym Centrum Gogola”, awangardowej sceny teatralnej. Serebrennikow najbardziej naraził się Putinowi i rosyjskiej Cerkwi filmem „Student”, w którym pokazał jak prawosławie wypala mózgi młodym ludziom, tworząc z nich marionetki podległe matiuszce Rossiji oraz batiuszce Putinowi. Film zyskał na zachodzie ogromną popularność, a na festiwalu w Cannes, gdzie miał premierę – uznanie. Kilka dni temu film Serebrennikowa wszedł na ekrany polskich kin. Polecam.

  Oficjalnym powodem rewizji w domu reżysera oraz jego przesłuchanie w Wielkiej Brytanii, gdzie akurat przebywa, stało się oskarżenie o defraudację 200 milionów rubli (aresztowano już dwie osoby związane finansowo z „Centrum Gogola”, a samego Srebrennikowa zwolniono „za poręczeniem” z przykazaniem, aby był do dyspozycji rosyjskich władz. Jak podał portal „meduza”, śledztwo przeciwko rosyjskiemu reżyserowi zostało wszczęte z inspiracji prokremlowskich aktywistów zarzucających Centrum Gogola szerzenie kłamstwa i pornografii.

  Oprócz dyrektora „Bolszowo”, Władimira Urina, listy protestacyjne w obronie Serebrennikowa, wystosowali do Putina inni ludzie rosyjskich scen: słynny tancerz, Michaił Barysznikow, reżyserzy teatralni – Oleg Tabakow oraz Mark Zajarow, aktorzy – Chulpán Jamátov, Siergiej Garmasz, Aleksandr Petrow i Jelizawieta Bojarska oraz – najbardziej z tego grona znany odtwórca roli „Idioty” Dostojewskiego, czy „Kręgu pierwszego” Sołżenicyna – Jewgienij Mironow.

  Rzecznik Kremla, Dmitrij Pieskow zaprzeczył, jakoby aresztowania, rewizje i przesłuchania miały polityczny charakter. Stwierdził, że sprawa dotyczy sprzeniewierzenia środków publicznych w roku 2014, ale ani nie potwierdził, ani nie zaprzeczył, że podejrzanym jest Kirył Serebrennikow.

  Od kilku dni całą tę sprawą śledzą gazety na zachodzie, w Polsce zaś – nikt poza portalem na Facebooku „Za wolną Rosję”. Wszystkie artykuły prasowe z pism zachodnich, do których dotarłem oraz portal „Za wolną Rosję” opierają się na jednym źródle. Na portalu „meduza”, do czytania którego po raz wtóry zachęcam.

 77. @jobrave
  24 maja o godz. 20:06
  Właśnie wstałam i czytam. To przerażające, to co się w Polsce dzieje a jeszcze bardziej ten brak reakcji na to co się dzieje.

 78. Umiłowani w bani, radujmy się, że głupi jak stołowa noga Bóg Jahwe – czym się nie różni od tysięcy sobie podobnych wirtualnych dupków – wymyślił przeciw sobie grzech, którym teraz sześćdziesiąt tysięcy razy w każdej sekundzie obraża tego durnia ludzkość. Nie ma tam to tamto – że wymyślił tylko dobro. Wymyślił jedno i drugie, ale nie wiedział, po co – dopiero człowiek mu pokazał. Podobnie nie wiedział, po co wymyślił mężczyznę i kobietę, skoro chodzili nadzy po raju i nic. Aż dobry wąż nad biedakami się zlitował. Dobry Bóg ludzi za grzech ukarał, ale tak głupio, że sprawił im największą przyjemność. Bo zobaczyli, że są nadzy, że się różnią i fantastycznie tym do siebie pasują…
  Dziękuję ci, nieistniejący Jahwe na kaczych łapach, za tę jedną rzecz, która ci się przypadkiem – bo jesteś za głupi, by cokolwiek logicznie i konsekwentnie wymyślić i zrobić – tak świetnie udała.

 79. @anumlik
  Dziękuję za streszczenie.
  Jakże oba kraje są do siebie podobne – Polska i Rosja. Silą rzeczy bardziej mnie interesuje Polska, choć Rosję darzę niekłamaną sympatią. Putina zresztą ( o zgrozo!) też. Niestety Kaczyński nie Putin i rozwalanie idzie mu dobrze, ale do budowania, nawet na bazie Rydzyka to on niezdolen.
  Sama nie poczytam bo mój rosyjski bardzo bylejaki.

 80. anumlik
  21 maja o godz. 16:47

  @NeferNefer, z godz. 16:12
  Wygnałaś biednego acta w pokrzywy, przedwczoraj, o godz. 10:01.

  Bardzo spozniona reakcja moja:
  moj ekshibicjonizm byl nie na miejscu, ot taki to byl dziwny dzien…

 81. Ewa-Joanna
  24 maja o godz. 22:16

  Hmm, darzysz sympatią Putina? I jeszcze chciałabyś takiego Putina w Polsce? Zagadkowa z Ciebie osoba 🤔

 82. izabella
  25 maja o godz. 6:59
  Przecież nie mówię, że chciałabym Putina w Polsce. 🙂
  Ale czy nie uważasz, że kaczka z przyległościami to coś bardzo podobnego tylko jakby w krzywym lustrze? Więcej szkody niż pożytku?
  Patrzę co się w Polsce dzieje, jak się dzieje i po co się dzieje i włos mi dęba staje, bo widzę tylko jedną drogę – kompletny kaczystan. Polacy dają sobie po kolei odbierać wszystko co ważne i poza miałkimi protestami nie potrafią zareagować. A niedługo już na reakcję będzie za późno.

 83. @Ewa-Joanna
  Jeszcze słów kilka na temat rewizji w moskiewskim mieszkaniu Kiryła Serebrennikowa, jego przesłuchaniu przez rosyjskich prokuratorów w Wielkiej Brytanii oraz aresztowaniach kilku osób związanych z Teatralnym Centrum Gogola w Moskwie. Te słowa to duraki (durnie), a wyszły one z ust Władymira Putina podczas wczorajszej uroczystości wręczenia nagród państwowych na Kremlu. Gdy aktor, Jewgienij Mironow – po ceremonii podszedł do Putina, aby mu wręczyć list podpisany przez oburzonych szykanami wobec Serbrennikowa reżyserów oraz aktorów scen moskiewskich – zapytał prezydenta Wszechrusi dlaczego oni tak robią? – mając na myśli śledczych „zabezpieczająch” dowody rzekomej korupcji w „Centrum Gogola” – usłyszał – Dlaczego? Dlaczego to robią? Pan do Francji w poniedziałek leci! Panu co do tego? (Wam-to eto za czom?). Po czym car Putin dodał: Głupcy!. Czy miał na myśli śledczych, czy protestujących, autor tego doniesienia – Andriej Kolesnikow, z „Komiersanta” – nie wyjaśnił.

  No ludzki ten car Putin, przecież mógł od razu rozstrzelać. Bat’ka Stalin tak by zrobił.

 84. @anumlik,
  no jeszcze raz dzięki za uprzystępnienie niedostępnych dla mnie treści.

 85. @Izabella. Moj wpis o spokoju jaki jest teraz w Ameryce to byla gorzka ironia. Doskonale zdaje sobie sprawe, ze nic nie da zaden impeachment, ze dopiero przyszloroczne wybory do Izb moga cos zmieniac. O czym nie raz pisalam na sasiednim blogu. Zreszta taka sama krotka wypowiedz w temacie wysylam do Polski, czy rozmawiajac. Czasem lepiej nic nie mowic.
  Jednak czy na pewno demokraci maja szanse, mimo sporej obecnej aktywnosci wliczajac w to mojego guru Berni Sandersa? (W stosownym czasie odbylam trzy nowojorskie wiece z nim). Pieniadze, pieniadze. w porownaniu z republikanami maja ich smiesznie malo.
  Wczorajszy incydent w stanie Montana nie tyle mnie zaskoczyl , co jestem pelna obaw, ze zwiekszy szanse republikanina. Zaciekli redneckowi wyborcy powiedza: za malo dowalil dziennikarzowi, nie nalezy sie z takimi patyczkowac.
  Zdaje sobie sprawe, ze na dzien dzisiejszy groza napawa uchwalany budzet, szalenstwo z pomyslami opieki zdrowotnej, nie mam watpliwosci co do powiazan z Rosja…..ale…. odrobine wrocila jakas kultura polityczna i najpowazniejsi komentatorzy i ich programy nie analizuja na okraglo, przez wiele dni co nr 45 mial na mysli, czy kogo i jak obrazil, jaki z niego ignorant, co sklamal….. twittujac o 3.30 rano. Poczatkowo bylo to zenujace, teraz wszyscy publiczni sie wciagneli zapominajac, ze on odwraca uwage od fundamentalnych spraw. Wlasciwie to sie wstydze za najbardziej rozsadnych dziennikarza za taki dyskurs z tym nr 45. I o to mi chodzilo. Jednak z podrozy po swiecie nie twittuje!
  Ale, jednym sie pochwale. Nowojorskie stanowe ciala legislacyjne przeglosowaly dwa tygodnie temu przystapienie do prac nad stanowym ubezpieczeczeniem : „singel payer” . Na dzien dzisiejszy sondaze wykazuja, ze w calym kraju popiera ten pomysl ponad 60% obywateli. I co jest bardzo wazne, coraz wiecej rozumie, ze to jednak nie wstretny socjalizm wprowadzany przeszlo 20 lat temu tylnymi drzwiami przez ta co to nr 45 mial „lock her up”. Trzy lata temu przystapienie do tego pomyslu przepadlo we wladzach stanowych NY. Analizy finansowe sa wielce optymistyczne. Nie dziwota skoro ponad 50% budzetu firm ubezpieczeniowych idzie na walke administracyjna za co nie zaplacic, to zredukowac koszty jest latwo. Zreszta mysle, ze obecnie jest tego wiecej, to sa dane jakimi operowala te sto lat temu H. Clinton.
  Tak samo „dzieki” nr 45 kilka miesiecy temu przyspieszono w stanie Nowy Jork wprowadzenie w zycie ustawy o darmowym szkolnictwie wyzszym 2 i 4 -letnim. Wczoraj mignela mi informacja, ze do tego samego przymierza sie sasiednie New Jersey.
  Wyszlo dlugie opowiadanie, zdarza sie, ale wszystko to bardzo mnie lezy na sercu.

 86. Szanowni!
  Dyskusja cóś zamarła, więc może świeży towar ją ożywi. Co z tą sztuką? – pyta Qba.
  Zapraszam!
  JK