Ratujmy Elbanowskich

Minister edukacji Anna Zalewska tak zachwyciła się państwem Elbanowskimi, że dzięki niej ich fundacja, którą bez cienia wstydu nazwali: Rzecznik Praw Rodziców, wygrała 1 punktem konkurs i została partnerem MEN, pokonując Federację Inicjatyw Oświatowych (zrzeszającą 32 organizacje pozarządowe).

W ten sposób rodzice (aktualnie) ośmiorga dzieci wreszcie po ośmiu latach walki dotarli do źródła naprawdę dużych unijnych pieniędzy i będą — zachowując pełną apolityczność, jak zapewniają — pomagali je ministerstwu wydawać. Na pewno dadzą radę, bo są przebojowi i gotowi ratować maluchy nawet przed zagrożeniami, które nie istnieją (na co można wydać każde pieniądze).

Oczywiście działalność państwa Elbanowskich nie jest aż tak szkodliwa jak ruchu antyszczepionkowego, ale jest kolejnym przykładem, jakie masowe skutki społeczne może wywołać chęć narzucenia innym osobistego pomysłu na życie i prywatnych przekonań, wsparta merytoryczną ignorancją i zadufaniem we własne racje oraz fatalną łatwością upowszechniania dowolnej bzdury w skali całego kraju. Dyktatura przestraszonych nowoczesnym światem ciemniaków — to nasza dzisiejsza Polska.

Radio_Elbanowscy