Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
Listy ateistów - Blog obywatelski. Pod redakcją Jacka Kowalczyka Listy ateistów - Blog obywatelski. Pod redakcją Jacka Kowalczyka Listy ateistów - Blog obywatelski. Pod redakcją Jacka Kowalczyka

4.05.2016
środa

Zobaczyć przyszłość

4 maja 2016, środa,

Premier Beata Szydło (w wywiadzie dla medium głównego nurtu, czyli tygodnika „wSieci”, w którym niedawno Jarosław Kaczyński nazwał ją „eksperymentem”) zapewnia w typowym dla siebie banalnym stylu:

Jestem wewnętrznie spokojna, bo wykonuję swoje zadania uczciwie, rzetelnie, najlepiej, jak potrafię. Popełniam błędy jak każdy człowiek, ale umiem wyciągać wnioski. Jeżeli przyjdzie taki moment, gdy uznam, że wyczerpały się moje możliwości, to — proszę mi uwierzyć — będę umiała zrezygnować.

Czyli:Book of Hours, Italy, ca. 1480_Beata

Book of Hours, Italy, ca. 1480. Za pośrednictwem http://discardingimages.tumblr.com/
Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_mobile
Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_desktop

Komentarze: 48

Dodaj komentarz »
 1. Każdy tak mówi, a potem ląduje w jakimś banku jako (hy,hy) ekspert. Ale dla Madame Szydło to ja żadnego banku nie widzę. Chyba, że kantor w supermarkecie.

 2. @anumlik

  Kantor?

  Zeby klientow odstraszala?

  Nielitosciwie kpisz z nieszczesnej Szydlo. Nielitosciwie !

 3. Oddzielilem uwage do postu @anumlika od wlasnego komentarza, krory brzmi tak:

  Szydlo?
  Jaka Szydlo?
  Kto to taki ta Szydlo?

 4. Reklama
  Polityka_blog_komentarze_rec_mobile
  Polityka_blog_komentarze_rec_desktop
 5. @Konstancja
  4 maja o godz. 12:45
  @mag; @lonefather

  (z poprzedniego wpisu)

  …No, i niezłomnie staje zawsze po stronie PIS; nie wiem,czy za jakiś czas liczy na Order orła białego; może dostać order Papugi

  Niestety rezydent notarialny i przestepca konstytucyjny zarazem, niejaki Duda Andrzej, jest juz Kawalerem Orderu Orla Bialego…

  Zostal nim w momencie wyboru na urzad Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej.

  Co pokazuje niemila prawde, o tych, co na niego zaglosowali. Wyborcy, ktorzy nie rozpoznali marionetki, nie dostrzegli mialkosci i braku kregoslupa moralnego, nie rozszyfrowali nijakosci i malosci tego trzeciorzednego PiSowskiego dupoliza i oddali na niego glos, to oni, ci co na niego zaglosowali, SPROFANOWALI urzad Prezydenta RP, wybierajac na niego czlowieka niegodnego… .

 6. Zarówno Prezydent jak i Premier wykazują 100 procentową sprawność w realizacji planów Prezesa więc nie sądzę aby im cokolwiek ze strony Wodza groziło.
  Te pomruki niezadowolenia które niby pan Prezes wydaje to jedynie pozory mające udowadnić ich, to znaczy Premiera i Prezydenta, niezależność.
  Przyszłość pani Premier jest równie pewna jak przyszłość Kasztanki którą dosiadał inny nasz Wódz.

 7. @sztubak
  Ło Matkoprzenajświętszakrólowopolski, przewidujesz, że prezes będzie dosiadał Broszydło przez trzynaście lat?

 8. sztubak
  4 maja o godz. 13:26

  Tamten Wódz też miał wiele za uszami. Był agentem niemieckim, wstrętnym kobieciarzem i zacofanym wojskowym, który stawiał większy rozwój jednostek ułańskich kosztem lotnictwa czy też wojsk pancernych.

 9. No dobra. „Swierzbia mnie paluchy”, to jeszcze sie poznecam. Moze mi ulzy jak wscieklosci i zlosci dam upust…

  Czyli z jezyka PiSiego na ludzki.

  Jestem wewnętrznie spokojna – posmiertnie kazdy jest „wewnetrznie spokojny”

  bo wykonuję swoje zadania uczciwie, rzetelnie, najlepiej, jak potrafię. – staram sie najlepiej jak moge przypodobac Prezesowi Jaroslawowi Kaczynskiemu

  Popełniam błędy jak każdy człowiek – jestem za glupia i nie zawsze umiem odczytac co Prezes ma na mysli

  ale umiem wyciągać wnioski – juz wiem, ze „politycznie” jestem zywym trupem, czyli zombie, co widac, slychac i czuc …

  Jeżeli przyjdzie taki moment – to juz sie stalo i juz jest przesadzone

  gdy uznam, że wyczerpały się moje możliwości – gdy juz do konca sie zeswinie i na siebie wezme wszystkie winy, zeby Prezesowi Jaroslawowi Kaczynskiemu oczyscic Urzad Premiera RP z wszelkich niegodziwosci jakie jeszcze trzeba popelnic…

  to — proszę mi uwierzyć — będę umiała zrezygnować – nie kiwne palcem, gdy mi Prezes kaze spierdalac z urzedu i pokornie zloze dymisje

 10. Ha, i co najważniejsze dokonał zamachu państwowego, przy którym PISo-Platformiane popierdółki i manipulacje przy TK, a tym samym Konstytucji, są ledwie żartem.
  A mimo to, pewnie z braku laku, Piłsudski uchodzi za prawdziwego męża stanu. Niemalże wzór niedościgniony. Jak w takich okolicznościach przyrody Polacy mogą mieć trzeźwy ogląd na to, co przystoi, a co nie politykom?

 11. @Sztubak

  Przyszłość pani Premier jest równie pewna jak przyszłość Kasztanki którą dosiadał inny nasz Wódz.

  Az tak zle zyczysz Szydlo Beacie?
  Zeby zostala wypchana sianem, jak zostala wypchana kasztanka?

  Fuj, wstydzilbys sie.

 12. Szydlo, nie Szydlo. Jakby to mialo jakiekolwiek znaczenie.

  Czy to az tak trudno zajac sie czyms istotnym?

 13. HAMLET
  Let me see. (takes the skull) Alas, poor Yorick! I knew him, Horatio, a fellow of infinite jest, of most excellent fancy. He hath borne me on his back a thousand times, and now, how abhorred in my imagination it is! My gorge rises at it. Here hung those lips that I have kissed I know not how oft. —Where be your gibes now? Your gambols? Your songs? Your flashes of merriment that were wont to set the table on a roar? Not one now to mock your own grinning? Quite chapfallen? Now get you to my lady’s chamber and tell her, let her paint an inch thick, to this favor she must come. Make her laugh at that. —Prithee, Horatio, tell me one thing.

  HAMLET
  Pozwól, niech się jej przyjrzę. Biedny Yoryku! Znałem go, mój Horacy; był to człowiek niewyczerpany w żartach, niezrównanej fantazji, mało tysiąc razy piastował mię na ręku, a teraz — jakże mię jego widok odraża i aż w gardle ściska! Tu wisiały owe wargi, które nie wiem jak często całowałem. Gdzież są teraz twoje drwinki, twoje wyskoki, twoje śpiewki, twoje koncepty, przy których cały stół trząsł się od śmiechu? Nicże z nich nie pozostało na wyszydzenie swych własnych, tak teraz wyszczerzonych zębów? Idźże teraz do gotowalni modnej damy i powiedz jej, że chociażby się na cal grubo malowała, przecież się takiej fizjognomii doczeka. Pobudź ją przez to do śmiechu. Proszę cię, mój Horacy, powiedz mi jedną rzecz.

 14. Ot chocby tym od czego sie to wszystko zaczelo

  https://www.youtube.com/watch?v=kYn0pmU5ZJE

  To tluczone szklo. Do dzisiaj sypane pod nogi rywalom. Tym prawdziwym i tym wymyslonym

 15. @Orteq

  Mi to od „zawsze” chodzi po glowie, ze tricki Kaczynskiego maja swoje zrodlo wlasnie w tym donioslym zyciowym doswiadczeniu z kradzieza ksiezyca.

  Jesli tak jest, to najpewniej podobnie sie skonczy. Tylko jedno budzi obawe, ze tym razem to nie jest parolatek, ale wsciekly stary zgred, ktory z wscieklosci moze kazac strzelac, gdy mu sie ten „ksiezyc wladzy” bedzie z rak wymykal, jak na filmie.

 16. loniu,

  wydawanie rozkazow do strzelania ostra amunicja, w kraju NATOwskim, nawet dla Maciory nie bedzie prosta sprawa

 17. KONTRREWOLUCJI KACZYSTOWSKO KOSCIOLKOWEJ dzien 192 (4/5/16)

  O tym, co naprawdę chce przestepca Jaroslaw Kaczynski, nie mowia słowa, które wypowiada, tylko skutki dzialan, które realizuje. O tych skutkach mowi Matthew Kaminski, szef Politico Europe w wywiadzie udzielonym Newsweekowi.

  A mowi miedzy innymi to:

  „Sami zasłużyliście sobie na wyższą wagę. Byliście jedynym krajem w Europie, który po kryzysie 2008 roku nie stoczył się w recesję, i jedynym w regionie, który miał jasną wizję tego, jak powinny wyglądać stosunki Unii i NATO ze wschodnimi sąsiadami. Warszawa opowiadała się za silną Unią i silnym Sojuszem Północnoatlantyckim, ułożyła sobie świetnie partnerskie relacje z Berlinem. Wykorzystaliście sukces w transformacji kraju do wzmocnienia swej pozycji w Europie.
  A potem wystarczyło sześć miesięcy, żeby zszargać reputację Polski. To chyba mistrzostwo Europy – Orbánowi zajęło to sześć lat. !!!!!! “

  Wazny wywiad w Newsweeku.

  http://polska.newsweek.pl/polska-w-ue,artykuly,385022,1.html

 18. @Ortequ

  OBYS SIE NIE MYLIL …

  Bo ja wcale taki pewny nie jestem. Ja patrzylem uwaznie i widzialem zlosliwy jadowity usmieszek na gebie ewidentnego przestepcy Mariusza Kaminskiego, gdy herszt jego szajki, Jaroslaw Kaczynski, wyglaszal przemowe 2-go Maja. Wszyscy albo powazni, albo radosni, a jedynie Kamniski jadowicie usmiechniety.

  Patrze, widze, moze sie myle, obym sie mylil co do tego, na co sa gotowi, jesli zdobyta wladza zacznies sie im z lap wymykac.

 19. O ile PISuaria tworzy alternatywną rzeczywistość, robiąc w bambuko lud pracujący miast i wsi, to elity opozycji kompromitują się już nawet nie tym, że nie są w stanie przeciwstawić PISowi inną wizję Polski, ale takimi bzdetami, jakie logo mają być na bilboardach manifestacji 7 maja. Dymają się wzajemnie, a Petru już żadnych światełek nie widzi – nawet we współpracy z PO. Kabaret 🙂

 20. Rafał Kochan
  Masz rację. Żal d… ściska.
  Dlatego jeszcze liczę na KOD i coś co ma szansę się z tego rozwinąć na zasadzie ruchu na razie społecznego, byle się Petry itp. i Schetyny trzymały z daleka.

 21. No dobra, niech wyjdzie na to, ze kracze, ale trudno ktos musi. Widac na mnie wypadlo.

  KONTRREWOLUCJI KACZYSTOWSKO KOSCIOLKOWEJ dzien 192 (4/5/16) ciag dalszy…

  Wlasciwie to mamy w Polsce, juz niemal zaprowadzony totalitaryzm koscielnokaczystowski.

  Dlaczego tak pisze?

  Bo jeszcze raz siegnalem do Prof Zimbardo i tego co powiedzial na wykladzie w IPN, we Wroclawiu:

  – Na początku jest ograniczenie wolności słowa, później kontrola mediów, następnie kontrola sądownictwa, później politycy zastępują wybieralnych przedstawicieli, następnie więzieni są krytycy reżimu, kolejny krok to odwoływanie wyborów, później władza wojskowa bądź religijna i w ostateczności całkowita dominacja polityczna – powiedział podczas wykładu we Wrocławiu prof. Philip Zimbardo.

  http://natemat.pl/174235,ipn-poprosil-zimbardo-o-wygloszenie-wykladu-o-totalitaryzmie-a-ten-mowil-rzeczy-ktore-uderzaja-w-pis

  Jednoczesnie czytamy koncyliacyjne nawolywania biskupow, ktorzy upokajaja spoleczenstwo, zeby nie przeszkadzalo wladzy rzadzic….

  Nie bede linkowal, watpiacy niech dalej watpia.

  W „Na temat” Eliza Michalik publikuje przejmujacy apel „Stop nachalnej katopropagandzie”:

  http://elizamichalik.natemat.pl/53815,stop-nachalnej-katopropagandzie

  W ktorym, m.in. czytamy:

  Mam dość. Żądam, żeby kościół oddał zabranie niezgodnie z prawem 24 miliardy złotych (te od kościelno-rządowej komisji majątkowej). Żądam, żeby księża pedofile szli do więzienia tak jak inni „cywilni” pedofile. Żądam żeby z Papieża można było żartować tak jak z każdego innego dyktatora (bo to jest watykański dyktator) i postaci publicznej.

  Żądam szacunku dla mojej prywatności, mojego rozumu i mojego sumienia. Żądam, by nie wchodzono mi do łóżka, na porodówkę i do portfela, nie dyktowano jak się kochać, jak ma się począć moje dziecko i jak urodzić – z cesarką czy bez.

  Żądam, żeby bez mojej zgody, nie wydawano moich pieniędzy na budowę kościołów, kilkunastometrowych Jezusów i matek boskich. Żądam, by nie zmuszano homoseksualistów do leczenia i żądam zaprzestania prześladowań ludzi za to, że są inni.

  Żądam zaprzestania szantaży moralnych i wyzwisk. Żądam chronienia wszystkich moich uczuć tak, jak chroni się uczucia katolików.

  Żądam powstania Krajowej Rady ds. przeciwdziałania katopropagandzie, która będzie karała katolickie stacje za obrazę ateistów i obywateli innych niż katolickie wyznań.

  A Polityka publikuje tekst o dyskryminacji w szkole i jej bezradnosci wobec ewidentnej agresji kosciola katolickiego na szkole i umysly i poglady uczniow:

  http://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/spoleczenstwo/1658090,1,polska-szkola-dyskryminuje.read

  Nic na to nei poradze!

  To wszystko uklada mi sie w obraz katolickiej dyktatury koscielno kaczystowskiej. Katofaszyzm, choc jeszcze nie „rozwinal skrzydel”, to juz sie niemal wylagl. Jak sie z czasem wzmocni, to dopiero pokaze na co go stac, choc i z pierwszych dokonan widac, ze na bardzo duzo. A z pewnoscia na duuuuzo wiecej, niz do tej pory pokazal.

  Czy zdolamy sie obronic?
  Szczerze mowiac to watpie. Ale mam na pocieszenie jedno…

  Nic nie jest wieczne. A jak dopieprza tak, ze sie najglupszy ocknie, to poleci za jednym zamachem PiS z kosciolem katolickim.

  Kiedy ? Nie mam pojecia, ale ze poleca to pewne jak jasna cholera.

  Niemniej napisalem co napisalem, zeby przynajmniej czytelnicy tego bloga nie byli zdziwieni, czy zaskoczeni, tym co sie bedzie niezadlugo dzialo w kraju.

 22. @Mag

  Na KOD nie licz, ale protestowac trzeba. Tak nakazuje przyzwoitosc. (W. Bartoszewski)

 23. @anumlik
  4 maja, g.12:47
  Madame Szydło może mieć miękkie lądowanie w jakimś oddziale Banku Spółdzielczego lub SKOK-ach np. w Brzeszczu lub Trzcinie, a może też prowadzić (jednocześnie) Izbę Regionalną Muzeum Okręgowego ze specjalizacją sztuka zdobnicza (broszki, naszyjniki, bransolety, amulety etc.).

 24. RK – 14:39

  „Dymają się wzajemnie, a Petru już żadnych światełek nie widzi – nawet we współpracy z PO.”

  Ten imposybilizm tez wuc wymyslil

  http://wpolityce.pl/polityka/287863-jaroslaw-kaczynski-musi-sie-skonczyc-czas-folwarku-wychodzimy-z-imposybilizmu-ostatnich-25-lat

  „Wychodzimy z imposybilizmu, z którym mieliśmy do czynienia przez ostatnich 25 lat.”

  On wychodzi z imposybilizmu, opozycja wychodzi na ulice. Tez ladnie

 25. Imposybilizmu opozycji cd.

  „Nikt nie pomaga Prezesowi tak, jak opozycja. Każdego dnia udowadniają, że są jak dzieci we mgle”

  http://natemat.pl/178797,nikt-nie-pomaga-prezesowi-tak-jak-opozycja-kazdego-dnia-udowadniaja-ze-sa-jak-dzieci-we-mgle

  „widać było rażącą przepaść między oprawą przemówienia Prezesa, a tym jak wyglądały przemówienia przedstawicieli opozycji.”

  I pomyslec ze ta opozycja podobno reprezentuje 60-70 procent wyborcow

 26. Kaczynski wypadl tak

  „Jarosław Kaczyński wyglądał poważnie, wręcz prezydencko. Jego przemówienie było obszerne, wielowątkowe i przemyślane. Z jednej strony powtórzenie krytyki statusu quo, która dała PiS wygraną w wyborach, z drugiej pochwała „Dobrej Zmiany” i z trzeciej wreszcie zapowiedź kilku nowych projektów PiS, ze zmianą konstytucji na czele.’

  A opozycja nijak

  „Na tym tle opozycja wypadła wręcz groteskowo. W Toruniu wystąpiły Joanna Scheurig-Wielgus i Kamila Gasiuk-Pihowicz z Nowoczesnej. – Witamy w Toruniu, mieście Kopernika i piernika – zaczęły. Z całym szacunkiem dla posłanek, ale nie są równorzędnymi partnerkami do dyskusji dla Prezesa. Ich szef Ryszard Petru nie zabrał głosu nawet na Twitterze.”

  I jeszcze smutasne PO

  „Równie smutno wyglądała odpowiedź Platformy Obywatelskiej. I to dosłownie. Szef klubu PO Sławomir Neumann mówił tak, jakby chciał uśpić widzów. Do tego stał samotnie na smutnym tle wyświetlonym na ekranie.”

  Kto im wszystkim popodciaga skarpetki? Pewnie sam wuc bedzie musial. No bo kto inny?

 27. Orteq
  4 maja o godz. 16:35

  No właśnie, jak to możliwe, że takie ochłapy opozycyjne spełniają oczekiwania dla tak wielu ludzi?

  Wydaje się mi, że jedynym wyjaśnieniem jest właśnie kontynuowanie tego strachu przed PIS. Jest to jedyne paliwo dla PO. To smutne, że brak oferty koncepcji państwa jest zastępowany strachem. Wiec nie pozostaje nic innego dla takiego trolla, Schetyny, jak utrzymywać na maksa tej atmosfery napięcia, konfliktu i braku kompromisu. Powiedzmy sobie szczerze, jedynej partii, dla której kompromis jest nie po drodze, to PO. Co te biedaki zrobią, jak nie będzie już afery z TK i ewentualnej zmiany Konstytucji?

 28. @lonefather
  Liczę na KOD dokładnie i tylko w sensie protestowania (tegoż ram).
  Ulica odpowiada echem albo nie. Na razie skupia się „pod” KOD-em.
  Masz lepszy pomysł?
  Gotowam się podpisać pod każdym (pomysłem), byle miał ręce i nogi.
  Moja „sztafeta” już przeleciała i obrywa cięgi mniej czy bardziej zasłużone. Czekam na nową, zgodnie z następstwem pokoleń, co to każde bierze sprawy (albo nie bierze) w swoje ręce.

 29. Niestety czarno widze najblizsza przyszlosc Polski, gdy tacy dziennikarze jak Katarzyna Kolenda Zaleska, pisza tak:

  „…PiS chciałby Polski bezmyślnej i bez refleksji. To się wydaje równie groźnie jak zapędy do przejęcia wszystkich przyczółków władzy.”

  W tekscie z Wyborczej:

  http://wyborcza.pl/1,75968,20015418,pis-chcialby-polski-bezmyslnej-i-bez-refleksji.html#ixzz47hOe8RdJ

  Czytam.
  Oczy przecieram ze zdumienia.

  Co tez takiego siedzi w umysle, ze nie pozwala napisac prawdy o tym, ze identyczna bezmyslnosc, co to jej chce PiS, kosciol katolicki od wiekow produkuje?

  Identyczne zastapienie wolnosci myslenia, przymusem wiary.

  Nie ma sie wiec co dziwic, ze jak ta kosciolkowa „nauka wierzenia” zakorzeni sie we lbie, to i taka swietna skad innad dziennikarka, jak Katarzyna Kolenda Zaleska, albo nei kojarzy, albo sie wzdraga przed skojarzeniem,, albo co gorsza kojarzy, ale ani na glos tego nei powi, ani nie napisze…

  I wlasnie dlatego. …

  Dlatego, ze wplywowi dziennikarze, o ktorych mam glebokie przekonanie, ze kojarza i rozumieja, ale nie pisza, nie naglasniaja, nie informuja, nie krzycza, nie ostrzegaja…

  PiS z pomoca kosciola katolickiego dorwal sie do wladzy i wspolnie z kosciolem katolickim, krok po kroku, zaprowadzaja w Polsce Koscielno Katolicka odmiane Faszyzmu !!!

  Ale najbardziej winnismy jestesmy wszyscy razem, ze dopuscilismy do tego, ze szkoly polskie, zamiast ksztalcic swiatlych, moadrych ludzi, zdolnych do samodzielnego myslenia, dopuscilismy do takiego oglupienia, ktore skutkuje tym co mamy.

  Ten faszystowskokatolicki rezim Kaczynskiego pewnego dnia upadnie, i my spoleczenstwo poza naprawa panstwa, karaniem winnych za popelnione przestepstwa, powinnismy pamietac o szkole i ksztalceniu mlodzierzy, i nie zapomniec o odseparowaniu wiecznym kosciola katolickiego od nauczania mlodzierzy… najwczesniej „katecheza” moze byc dostepna, jak alkohol, od 18 roku zycia.

 30. mag
  4 maja o godz. 17:06

  Moja „ztafeta” jeszcze niby jakos leci, ale choc i ja „Lece z KODem”, to od poczatku uwazam, ze to jest zmiana obecnych 30/40 latkow, choc jeszcze bardziej powinna byc „zmiana” 20 latkow, bo to jest najbardziej ich zycie i ich dzieci…

  Wiec „latam z KODem”, i pisze prawde, gdzie sie da.

  A Ty i wszyscy inni niech kopiuja moje teksty i je rozpowszechniaja jak najbardziej, jak najszerzej, bo jak dziennikarze boja sie pisac wprost, co mozna zrozumiec, to my spoleczenstwo sami prawde rozpowszechniajmy.

  Faszyzm, to faszyzm. Gorszej zarazy od faszyzmu ludzkosc nie wymyslila.

  Dlaczego rozpowszechniac moje teksty?

  DLatego, ze pisze co widze i dlatego, ze jak na bandziora pada swiatlo reflektora, to i bandzior przylapany na goracym uczynku sie wstrzyma… JAk sie podniesie wrzask spoleczny o tym, ze Kaczynski faszyzm w Polsce instaluje, calkowicie w zgodzie z definicja Prof Zimbardo, to kazdy sie bedzie musial zastanowic, czy tak jest. A nie pomyslec, ze sie histeria wywrzaskuje.

 31. KONTRREWOLUCJI KACZYSTOWSKO KOSCIOLKOWEJ dzien 192 (4/5/16) ciag dalszy…

  [W poprzednim odcinku kontrrewolucji z godziny 16:11 przypomnialem definicje Prof Zimbardo, jak rozpoznawac nadciagajacy totalitaryzm. Zacytowalem dowody na czesc skladnikow definicji. Teraz uzupelniam dwoma kolejnymi: cenzura i wspoluczestnictwem kosciola katolickiego. Zycze spokojnej lektury…]

  Tytul wpisu Gospodarza: ZOBACZYC PRZYSZLOSC
  Piekny i jak bardzo na czasie, prawda?

  No to popatrzmy sobie na „zajawke” przyszlosci. Zajawka zjawila sie na sesji Rady Miasta w Gdansku, na ktorej radni zamierzali przeglosowac Uchwale Rady Miasta w sprawie kryzysu z TK.

  W zalinkowanym nizej artykule jest tez wideo z korytarza, z „zajawka” przyszloszsci …

  http://www.dziennikbaltycki.pl/wiadomosci/gdansk/a/protesty-na-nadzwyczajnej-sesji-w-gdansku-obrady-zagluszaja-okrzyki-i-maryjne-piesni-wideo,9951830/

  Jeszcze nie pala, jeszcze nie wieszaja, jeszcze nie strzelaja, ale juz sa, juz jest forpoczta przyszlosci i na razie tylko zaglusza.

  A do tego swiadectwo cenzury:

  „…Barbara Stanisławczyk, prezes Polskiego Radia wydała zarządzenie, według którego dziennikarze nie powinni publikować w sieci innych treści jak te, które mogliby wygłosić na antenie. Według prezes dziennikarze nie będą dzięki temu narażali dobrego imienia radia, w którym pracują.

  Nowe zasady według prezes mają związek z tym, że słuchaczom zdarza się pomylić prywatne opinie dziennikarzy z tym, jakie jest oficjalne stanowisko nadawcy. Prezes Stanisławczyk nie przejmuje się tym, że w ten sposób odbiera prawo dziennikarzom pracującym dla Polskiego Radia do wolności słowa i prywatności.

  Tym, którzy się nie zastosują do zarządzenia, grozi posądzenie o narażanie dobrego imienia firmy, w której pracują, a kara za sprzeciwianie się kodeksowi jest łatwa do wyobrażenia sobie….

  Wiecej:

  http://natemat.pl/178919,cenzura-w-polskim-radiu-pracownicy-dostali-dokladne-instrukcje-na-temat-tego-jak-moga-sie-wypowiadac-w-sieci

  TAk to im tylko wychodzi przez przypadek?
  Czy tez mamy do czynienia ze starannie obmyslanym i z premedytacja realizowanym planem?

 32. @anumlik

  Mam cos lepszego od ujadania tego kundelka. Ten jego wniosek nie ma zadnej wartosci prawnej., a ja mam cos zdecydowanie mocniejszego…

 33. KONTRREWOLUCJI KACZYSTOWSKO KOSCIOLKOWEJ dzien 192 (4/5/16) ciag dalszy…

  Do powyzszego jeszcze cos …

  UWAGA****

  Zaczelo sie kneblowanie opozycji.

  …PiS obawia się wyjścia Polaków na ulice Warszawy, dlatego chce ich zniechęcić do udziału w marszu 7 maja. W tym celu wykorzystywana jest Poczta Polska, która przed sobotą nie dostarczy ponad 800 tys. zaproszeń na demonstrację – mówili na środowej konferencji prasowej w Sejmie posłowie PO. Na zarzuty Platformy odpowiedziała Poczta Polska.

  Wiecej, w tym wideo z konferencji PO, znajdziecie tutaj:

  http://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/poczta-polska-nie-dostarczy-zaproszen-na-marsz-opozycji,640966.html

  Ciekawe jak dlugo ten blog jeszcze potrwa? Pol roku? Rok? A moze jako calkowicie niszowy ostanie sie, zeby „zaswiadczac o demokracji”?

 34. @anumlik

  To nie jest „moja saga”, ja robie za kronikarza sagi PiS koscielnej kontrrewolucji.

  Oni robia, ja pisze.

  Kto jest wazniejszy? Ci co cos robia, czy ten co opisuje zrobione?

 35. Szydło Beata może posiadać umysł nadzwyczajny i produkujący myśli nietylne, a nawet i przednie, takie z pierwszej ławki. Skutkiem czego mogło nastąpić wydarzenie niesłychane. No, takie, że Szydło Beata napisała na pracy maturalnej coś co zawierało jakąś treść.

  Gdyby tak było, to by ładnie było, ale wglądając w umysł rzeczonej, nie widać, żeby tak miało być.
  Bo od czasów jeszcze przedrządowych nie ma dowodu, że Szydło Beata produkuje myśli niepuste. Sama oświadcza, że się stara i co powie, to zaraz ma jakąś treść, w dodatku nie byle jaką.
  Jak wiemy jednak z samej, kultowej, telewizji narodowej, oświadczenia Szydło Beaty są takie, że mój pies ma od tego sraczkę.
  Co jest probierzem bardzo porządnym,bo nieuprzedzonym politycznie i pozbawionym interesowności.

 36. Tanaka
  Czy w ogóle warto zaprzątać sobie umysł rzeczoną? Szydło Beatą?
  Pewne zdolności posiada. Posłusznej kujonki-prymuski z całą pewnością. Na dodatek pamięta, co trzeba powiedzieć na „daną chwilę”.
  Gdy zabraknie wyuczonego tekstu, a czas leci, powtarza wiele razy ten sam. Byle coś było o odzyskanej wreszcie wolności, wstanięciu z kolan itd.

 37. mag(us)

  Ta Broszydlo spac ci nie daje..

  ====================

  Rafał KOCHAN (16:49)

  „No właśnie, jak to możliwe, że takie ochłapy opozycyjne spełniają oczekiwania dla tak wielu ludzi?”

  Nie przesadzalbym z tym spelnianiem przez opozycje oczekiwan tak wielu ludzi.

  Milczaca, ponad 55-procentowa niemiecka opozycja w wyborach 5 marca 1933, musiala spelniac oczekiwania tych, ktorzy zaakceptowali, dwa tygodnie pozniej, utworzenie pierwszego obozu koncentracyjnego w Dachau. Kilka miesiecy pozniej, w lipcu 1933 roku, NSDAP stała się jedyną legalną partią w Niemczech, po delegalizacji lub samorozwiązaniu wszystkich pozostałych. Nasza dzisiejsza opozycja do PiSu jest na tej samej dobrej drodze. Wytyczonej przez dobra zmiane

  Co chce tu powiedziec, Rafale, to tylko tyle: to co sie odbywa dzisiaj po stronie polskej opozycji, szczegolnie tej „etosowej”, to wydzielanie POPiSowego smrodu. Tego samego, ktory zaowocowal zgoda na kacze kasowanie „pojednania” pokatynskiego Putin-Tusk. Czy przyzwoleniem na bezkarnosc Ziobry i PiSu po dwoch latach ich pierwszych paranoidalnych rzadow. Zobacz jak tej hydrze leb z powrotem odrasta w trybie przyspieszonym

  http://natemat.pl/178885,prokuratura-zbigniewa-ziobry-odkurza-najwazniejsze-sprawy-iv-rp-doktor-g-akcje-cba-i-podsluchy

 38. mag
  4 maja o godz. 20:14

  Rzeczoną Szydło Beatą w ogóle nie warto sobie zaprzątać głowy.

  Na chwilę obecną i na dzień dzisiejszy, mamy już Radio Erewań.
  Radio: na pytanie radiosłuchacza, czy warto, odpowiadamy, że nie warto. Z tym, że radiosłuchacze powinni uwzględnić, że Szydło Beata została postawiona. Na urzędzie.

 39. sztubak, ( 4 maja o godz. 13:26) Kaczyński nigdy nie wybaczy Szydło i Dudzie tego, że udowodnili mu, że PiS może wygrać wybory tylko wtedy, kiedy on nie będzie ich osobiście firmował. Upokarza go fakt, że uzyskał władzę dzięki marionetkom, którymi pogardza. I nigdy nie pozwoli im zapomnieć o tym, że są tylko pacynkami. Nie wybaczy też Polakom tego, że osobiście jest niewybieralny. I będzie się mścił, niszczył państwo tak długo, jak długo nie napotka na prawdziwy opór. Ale czy napotka?

 40. „Premier Beata Szydło (w wywiadzie dla medium głównego nurtu, czyli tygodnika „wSieci”, w którym niedawno Jarosław Kaczyński nazwał ją „eksperymentem”) zapewnia w typowym dla siebie banalnym stylu.”

  Czy może pan wyjaśnić, co „banalnego” jest w tej wypowiedzi? Czy jasna i jednoznaczna deklaracja Premier Beaty Szydło, że zrezygnuje z urzędu jeśli nie podoła obowiązkom, które przed nią stoją, może być banalna? Czy nie jest to raczej gest uczciwy wobec wyborcy – nie będę się trzymać ze wszystkich sił raz zdobytego stołka? Czy nam wyborcom, naprawdę nie o to chodzi, by urzędnik wysokiego szczebla sam potrafił odejść, jeśli trzeba?

  No i ten kościotrup? Co pan mądrego chciał przez to powiedzieć? Czy nie wydaje się panu, że w przyszłości pan też tak będzie wyglądał jak na obrazku? Ale koncept, niech to gęś kopnie.

  Takiej głupoty, jaką pan wykropił, to chyba nie da się na trzeźwo wymyślić. Czegoś równie bałwańskiego dawno nie widziałem , nawet jak na standardy „Polityki”, które zbyt wysokie nie są.

 41. Czlowiek sie martwi katolickafaszystowska opcja, ktora PiS pospolu z kosciolem katolickim zaprowadzaja oficjalnie, a tymczasem od zaplecza, ju jestesmy niewolnikami.

  Pisze powyzsze slowa calkiem na serio, bo tez nie mialem pojecia, ze jestem niewolnikiem.

  Otoz wszyscy jestesmy niewolnikami Maryi Matki Kosciola Chrystusowego…

  Znaczy sie jak jestesmy niewolnikami MAtki,to tym samym jestesmy tez niewolnikami jej syna, ktorego ziemskim cialem jest kosciol katolicki…

  Tak! Tak !

  Ciezka sprawa, ale wszyscy jestesmy niewolnikami kosciola katolickiego, o czym kazdy moze sie sam przekonac, gdy sobie poczyta ponizszy link:

  http://natemat.pl/178935,polska-w-niewoli-macierzynstwa-biskupi-na-jasnej-gorze-odnowili-akt-poddanstwa

  *****************

  A teraz juz bez „jaj”, znaczy sie na powaznie.

  W taki oto prosty sposob kosciol katolicki trzyma pospolstwo za morde, wmawiajac pospolstwu, ze pospolstwo jest niewolnikiem kosciola katolickiego

  Oczywiscie nie wprost to mowi, ale zbitka:

  … oddać Polskę w macierzyńską niewolę Maryi Matce Kościoła Chrystusowego …

  Finalowo bedzie utrwalona w katolickich glowach tak:

  1) cala Polska, wiec i ja
  2) jest niewolnikiem Maryi
  3) Matki Chrystusowej
  4) ziemskim bytem Chrystusa jest kosciol katolicki
  5) wiec i ja jestem niewolnikiem kosciola katolickiego

  Widziecie jakie to proste?

  Mnie osobiscie to ani ziebi, ani grzeje, jest mi to dokladnie obojetne. I jak o tym mysle, to mnie szlag trafia, ze obok mnie jest tylu ludzi utrzymywanych w niewoli, a ja nic z tym nie moge zrobic, zeby ich z tej niewoli wyzwolic…

  Czy jakas ONZetowska konwencja przypadkiem nie zakazuje niewolnictwa?

 42. @waldi

  Chlopie, jak masz takie wysokie standardy, to co Ty tutaj robisz?

  Tak sie znizac? Co sobie rodzina i koledzy z pracy pomysla, gdy sie dowiedza, gdzie sie Ty szlajasz?

 43. Czekajcie, tylko se popcorn przyniosę.

  A czy Beata Szydło jest w stanie trzymać się stołka, tak w ogóle, już nawet nie na siłę? I ona rzeczywiście go zdobyła, ten stołek? No, no.
  Ja czekam kiedy Duda odejdzie, bo trzeba już, oj trzeba.

 44. Cholercia, chyba zajme sie soba i wylacze wszystko poza telefonem. A moze sobie jakis film obejze? Albo plyty poslucham, wlasnie dostalem 3 czesc Trylogii Jana Garbarka, „Officium Novum”…

  KONTRREWOLUCJI KACZYSTOWSKO KOSCIOLKOWEJ dzien 192 (4/5/16) ciag dalszy…

  IV RP powraca…
  Ziobro odkurza akta najlynniejszych spraw.

  A przestepca niewatpliwy, Jaroslaw Kaczynski w swoim spiczu z 2go Maja wspomnial nie polgebkiem o powolaniu Instytutu Wolnosci NAukowej….

  Od zawsze wiadomo, ze co Kaczynski przestepca powie, to jest dokladnie na odwrot, wiec nazwe tego instytutu nalezy rozumiec ta:

  Instytutu Zniewolenia Nauki i jego glwonym celem byloby zastraszenie srodowisk akademckich.

  Numer z lat 2005/7, kiedy chcial KAczynski zastraszyc swiat akademicki lustracjami i weryfikacjami, tym razem nie mialby szans, ale nazwa jaka wymyslil niejednego zmyli, reszta nie zorientuje sie w pore, calosc zostanie wzieta pod but …

  TAka role, czego jestem pewien calkowicie, zaplanawal Kaczynski dla tego Instytutu.

  A skad wiem?

  Z tad, ze mam dobra pamiec i pamietam jakie byly cele planowanej w 2005 roku lustracji srodowisk akademickich i weryfikacja kadr z ta lustracja zwiazana.

  Wtedy wywolalo to oburzenie srodowisk akademickich. Czy dzis bez odpowiedniego dziennikarskiego naglosnienia i bez slow zlowrogich lustracja i weryfikacja, zdola postraszyc swiat akademicki na tyle, zeby ruszyli masowo dupy we wlasnej obronie?

  Czas pokaze, a na razie mozemy sobie poogladac material z TVN24:

  http://fakty.tvn24.pl/ogladaj-online,60/nadawanie-stopni-i-tytulow-naukowych-pod-kontrola-rzadu,641023.html

 45. waldi (21:44)

  „Takiej głupoty, jaką pan wykropił, to chyba nie da się na trzeźwo wymyślić.”

  Zajmowanie sie pacynka prezesa rzeczywiscie nie wydaje sie byc najmadrzejszym zajeciem. No ale czego to sie nie robi s nieczewo dielat’

  Banalna premiera, banalny wpis. Nie przypisuj temu wpisowi jakiejs innej rangi

 46. lonefather
  4 maja o godz. 21:54

  Noszsz, lonek – jak Ty to robisz, że nie wiesz o takich nadwiślańskich cudownościach?
  Wszyscyśmy, „od 1050 lat”, „niewolnikami Maryji”, „niewolnikami miłości”, „wojownikami Chrystusa”, „obrońcami wiary najczystszej”, „żołnierzami w okopach częstochowskich”, itp itd.
  Wziąłbyś i sobie przypomniał, że prawie 1000 lat temu, jazda nieustannej zbrodni katolickiej polegała na robieniu rzezi na trasie pochodów na Bliski Wschód, w celu „obrony grobu Chrystusa”.
  Z zupełnych już drobiazgów przypomnę Ci, że niejaki Głódź, Sławoj Leszek, ex-biskup polowy Świętego Wojska Polskiego, pseudo „Flaszka”, ma swoje zawołanie i herb biskupi: „Milito pro Christo” – walczę dla Chrystusa.

  Całe chrześcijaństwo to jedna wielka krzywość psychologiczna i obszerna psychiatryczność: walka, ofiary, mordy, poświęcenie, cierpienie, okopy, szańce, oddawanie życia, uświęcenie przez mordowanie i przez bycie zabitym, twierdze wiary, mury niezdobyte, nieustanna walka ze wszystkim dookoła, a najbardziej z sobą samym, ciągle niedość krwawa, niedość zwycięska, niedość jednoznaczna. Pot, łzy, krew, jęki, krzyki, rzężenia konających chwalących „Pana”, mordowanie jak leci, bo „Bóg rozpozna swoich”. Zawierzenia, poświęcenia.Im więcej cierpienia tym lepiej, bo „cierpienie jest szczególnym znakiem umiłowania przez bozię”.

  A wszystko to razem psychiatryczne, nieusuwalne niewolnictwo umysłu i ciała, woli i czynu.
  Inaczej być nie mogło – Państwo Kościelne jako ostatnie państwo w całej Europie, zniosło niewolnictwo. Przedostatnia była Polska, a w zasadzie Polska „w Trójcy Jedyna” – między Prusami, Rosją, a Austro-Węgrami.
  Zniesienie niewolnictwa było, oczywiście, pozorne. Nie dotyczyło najważniejszego aspektu bycia niewolnikiem. To najważniejsze trwa w Polsce do dziś. W najlepsze.

 47. @Tanako

  Zeszsz, to ja robie w sposob absolutnie naturalny i calkowicie niewinny.

  Otoz ja sie urodzilem ateista i cale zycie bylem, jestem i umre ateista.

  Jako wieczny ateista jestem calkowicie wolny od zabobonu i wszystkiego co sie z zabobonem wiaze. To dlatego nic mi nie jest wiadome, ze jestem niewolnikiem czyimkolwiek, poza kilkoma nalogami.

  Ale gdybym chcial to i z nimi moge zerwac w kazdej chwili, choc najtrudniej byloby mi zerwac z nalogiem pisania i wywnetrzania sie na blogu Jacka Kowalczyka.

  Jedynym nalogiem, z ktorym nie bylbym w stanie zerwac to nalog kochania koni.

  Bzdety, brednie i bajedy religijne poznalem w mlodosci z czytania i jest mi blizszy Zeus, niz Jezus, bo bardziej ludzki jest ten Zeus.

  Wpierw, jakos w wieku 12, czy 14 lat poznalem sredniowieczna praktyke oddawania sie w niewole w latach nieurodzaju, bo jak sie bylo niewolnikiem to Pan mial obowiazek zywic i utrzymywac swoich niewolnikow.

  Wiec to kociolkowe „oddanie sie w niewole”, to mnie tylko smieszylo. Niestety im dluzej zylem tym mniej mi jest do smiechu, bo widze fatalne, wrecz dramatyczne skutki jakie ta smieszno/tragiczna praktyka czyni i jakie sa oplakane skutki.

  Niemniej nie dziw sie, bo co innego wiedza nabyta, jak moja, ktora musi byc przywolywana kazdorazowo, a co innego jest z podobna wiedza u kogos, koto z racji bycia katolikiem jest jednoczesnie niewolnikiem. Takiktos ma ta swiadomosc niewolnicza, ze tak powiem caly czas na podoredziu i jakos sobie z ta swidomoscia bycia niewolnikiem zyje.

  A ja? JA jestem calkowicie wolnym czlowiekiem. Mnie ten koszmar bycia niewolnikiem nie dotyczy. Ja jestem od tego koszmaru wolny i wspolczuje wszystkim, ktorzy z tym musza zyc. Bardzo, ale to bardzo wspolczuje bycia niewolnikami w XXI wieku, to musi byc trauma niewyobrazalna i to zapewne z powodu tej traumy, ludzie nia doswiadczeni popelniaja tyle zla.