Pasta niech będzie z wami!

Dobrze się stało, że sąd uchylił decyzję MSWiA w sprawie odmowy rejestracji Polskiego Kościoła Latającego Potwora Spaghetti, co pozwoli jego wyznawcom nadal ubiegać się o formalne zarejestrowanie jako związku wyznaniowego. A to, jak wiadomo, daje w Polsce rozmaite przywileje. Jednak jestem pewien, że nie o przywileje tu chodzi, lecz uświadomienie Polakom, że nie sposób właściwie odróżnić „prawdziwej” wiary od „nieprawdziwej” (w tym wypadku powiedziałbym „prawdziwej inaczej”).

Symbol wyznawców Latającego Potwora Spaghetti

Zaraz posypią się na mnie dowody ze starożytności, pism świętych, objawień, cudów, ale przecież każdy, kto rozgląda się po świecie, widzi, że wciąż rodzą się nowe religie, a niektóre, choć bardzo świeże, świetnie dają sobie radę w zdobywaniu wiernych. Ich wierni także doświadczają wizji, czują boską opiekę itd., itp. Spróbujcie powiedzieć mormonom, że ich nowiutka religia (w skali historii) jest nieprawdziwa… Że nie wspomnę o scjentologii (megahochsztaplerka) i religiach kargo. Zresztą, warto czasem wyobrazić sobie początki chrześcijaństwa, to dopiero była dziwna nowa religia w całkiem nieźle uporządkowanym świecie starożytnych bogów!

Dla rozluźnienia atmosfery przytaczam przykazania pastafarian, bo pewnie nie wszyscy mieli okazję je poznać.

Osiem „Lepiej Raczej Żebyś Nie”

1. Lepiej Raczej Żebyś Nie Zachowywał Się Jak Świętoszkowaty, Świętszy Od Boga Dupek, Gdy Opisujesz Moją Makaronową Boskość. Jest OK Gdy Jacyś Ludzie Nie Wierzą We Mnie. Doprawdy, Nie Jestem Taki Próżny. Poza Tym Nie O Nich Mówimy, Więc Nie Zmieniaj Tematu.

2. Lepiej Raczej Żebyś Nie Używał Mojego Istnienia Jako Narzędzia Ucisku, Zniewolenia, Kary, Patroszenia I/Lub Sam Wiesz, Bycia Podłym Wobec Innych. Nie Wymagam Święcenia i Czystości Od Ludzi, A Jedynie Od Wody.

3. Lepiej Raczej Żebyś Nie Osądzał Ludzi Po Ich Wyglądzie, Lub Ubiorze, Lub Sposobie Mówienia, Lub, No, Po Prostu Bądź Miły, Dobrze? Och, I Wbijcie To Sobie To Swoich Tępych Głów: Kobieta = Osoba. Mężczyzna = Osoba. Dokładnie To Samo. Nikt Nie Jest Lepszy Od Drugiego, Chyba Że Mówimy O Modzie. Sorry, Ale Zostawiam To Kobietom I Kilku Facetom Którzy Rozróżniają Kolor Turkusowy Od Fuksji.

4. Lepiej Raczej Żebyś Nie Zaspokajał Się W Sposób Obrażający Ciebie Samego, Lub Twojego Skłonnego i Wyrażającego Przyzwolenie, Pełnoletniego ORAZ Dojrzałego Umysłowo Partnera. Do Wszystkich, Którzy Się Z Tym Nie Zgadzają Pasuje, Jak Myślę, Wyrażenie ‘Idź Się Sam P****’, Chyba Że Ich To Obraża, W Którym To Przypadku Mogą Ten Jeden Raz Wyłączyć Telewizor I Dla Odmiany Pójść Na Spacer.

5. Lepiej Raczej Żebyś Na Pusty Żołądek Nie Podważał Bigoteryjnych, Mizoginistycznych, Pełnych Nienawiści Poglądów Innych Ludzi. Zjedz Coś, A Potem Ruszaj Na Tych Wszystkich S******.

6. Lepiej Raczej Żebyś Nie Budował Kosztujących Miliony Dolarów Kościołów / Świątyń / Meczetów / Sanktuariów Na Chwałę Mojej Makaronowej Boskości, Gdy Te Pieniądze Można Lepiej Wydać Na (Wybierz Sam):

A. Zakończenie Ubóstwa

B. Wyleczenie Chorób

C. Życie W Pokoju, Namiętną Miłość, I Obniżenie Abonamentu Kablówki

Może I Jestem Wszechwiedzącą Istotą Z Węglowodanów Złożonych, Ale Cieszą Mnie W Życiu Rzeczy Proste. Muszę Chyba Sam Dobrze Wiedzieć Że Jestem Stwórcą.

7. Lepiej Raczej Żebyś Nie Łaził I Nie Opowiadał Ludziom, Że Do Ciebie Przemawiam. Nie Jesteś Aż Tak Interesujący. Przestań Być Taki Nadęty. A Mówiłem Ci, Żebyś Miłował Innych Ludzi, Nie Rozumiesz Aluzji?

8. Lepiej Raczej Żebyś Nie Czynił Innym Czego Nie Chciałbyś Żeby Inni Czynili Tobie Gdy Jesteś W, Hmm, Takim Czymś Co Wymaga Dużo Skóry / Lubrykantu / Las Vegas. Jednakże, Gdy Inna Osoba Jest W Takim Czymś (Zgodnie z # 4), To Przystępuj Do Dzieła, Zrób Zdjęcia, I Na Miłość Boską Załóż PREZERWATYWĘ! Doprawdy, To Tylko Kawałek Gumy. Gdybym Nie Chciał Żebyś Się Dobrze Czuł Gdy TO Robisz, To Dołożyłbym Kolce, Lub Coś Takiego.

RAmen