Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
Listy ateistów - Blog obywatelski. Pod redakcją Jacka Kowalczyka Listy ateistów - Blog obywatelski. Pod redakcją Jacka Kowalczyka Listy ateistów - Blog obywatelski. Pod redakcją Jacka Kowalczyka

21.01.2014
wtorek

Zbanować trolla

21 stycznia 2014, wtorek,

To nowatorska propozycja senatora Marka Borowskiego. Trollem jest w tym wypadku Antoni Macierewicz, i to nie tylko jako nieudolny likwidator WSI, lecz jako polityk aktywnie szkodzący w sferze publicznej. Jednak polityków, którzy ponieśli realną odpowiedzialność za szkodliwe społecznie czyny, można w Polsce policzyć na palcach. Czasem kogoś spycha się na boczny tor, ale po pewnej kwarantannie ten ktoś znów wraca i — niestety, przy walnym udziale mediów — jak gdyby nigdy nic zaczyna nowy odcinek swej kariery. Dotyczy to wszystkich stron politycznej sceny.Wiele wskazuje na to, że Macierewicz uniknie formalnej kary, więc zdaniem senatora Borowskiego:

wszystkie ugrupowania polityczne, które nie godzą się na metody stosowane przez Macierewicza w jego politycznej działalności, powinny oświadczyć publicznie, że teraz i w przyszłości sprzeciwiać się będą sprawowaniu przez tego polityka jakichkolwiek funkcji parlamentarnych pochodzących z wyboru, jego udziałowi w komisjach specjalnych i nadzwyczajnych oraz reprezentowaniu parlamentu w jakiejkolwiek formie. Antoniemu Macierewiczowi należy się po prostu polityczna banicja.

To wzruszająco naiwna propozycja i raczej bez szans zaistnienia w świetle realiów naszej klasy politycznej. Klasy zasadniczo pozbawionej klasy, czego dowody widzimy niemal codziennie. Banicja, czyli wykluczenie ze społeczności, zakłada istnienie jakiejś elementarnej spójności w granicach tej społeczności, elementarnej wspólnoty wartości. Ale takiej spójności w ramach całej polskiej sceny politycznej nie sposób dostrzec (chyba że za zasadę jednoczącą przyjmiemy zgodę na polityczną bezkarność, w tym jednym wypadku włączającą nawet wrogów — w myśl idei „nie sądzimy was, żebyśmy nie byli przez was sądzeni”).

Mamy raczej ustrój wieloplemienny. I jeśli któreś z plemion nawet zastosuje coś w rodzaju banicji, to banita szybko znajduje sobie miejsce w innym plemieniu. A żadne z plemion nie jest dość silne, by skazać na banicję całe inne plemię. Prawdziwie bolesna byłaby jednak tylko banicja całkowita. Wypadnięcie z obiegu. Samotne życie poza wioską. Dzisiaj to już po prostu niemożliwe. Wszak żyjemy w globalnej wiosce. Macierewicz może spać spokojnie.

PS

A co do banowania trolla. Zamiast bezskutecznie go banować, lepiej go nie dowartościowywać rozmową. To także rodzaj wykluczenia.

Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_mobile
Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_desktop

Komentarze: 93

Dodaj komentarz »
 1. Szanowny redaktorze Polityki

  Antonii Macierewicz nalezy do mniejszosci polskich parlamentarzystow ktora walczyla z komunistycznym totalitaryzmem. Tych ludzi jest bardzo malo. Jesli teraz go zbanujecie a pozostawicie postkomunistow w Sejmie to bedzie znaczyc ze Polacy sa najglupszym narodem Europy. Pierwsze miejsce w glupocie. Powod do dumy dla Polaka

  Czytanie Gazety Wyborczej szkodzi na zdrowy rozsadek.

  Slawomirski

 2. Oj Sławomirski, chyba namiętnie czytasz Gazetę Wyborczą.

 3. Kto jak kto, ale Marek Borowski z PZPR świetnie się nadaje do wysyłania na banicję. Sentyment, sentyment, a może by tak jeszcze pałą. Zomowską.

 4. Reklama
  Polityka_blog_komentarze_rec_mobile
  Polityka_blog_komentarze_rec_desktop
 5. Macierewicz to mitoman i człek o zaburzonym kontakcie z rzeczywistością . Żeby pozbyć się go z szefa struktur partii w piotrkowskiem pis dokonał likwidacji tychże struktur przez połączenie ich ze strukturami okolicznych powiatów.
  Tego człowieka toleruje się w pis ze względu na wyznawców kultu smolenskiego , których jest głównym i nieomylnym kapłanem . Chodzi o ich głosy i żeby nie poszli do Rydzyka . Znam człowieka ze struktur pis w moim powiecie – oczywiście był w pzpr oraz szefem państwowego , niewielkiego zakładu za prl-u , typowy życiorys działacza pis – i co nieco ów znajomy czasami powie . Nie wszyscy pisowcy są kretynami tak jak nie wszyscy peowcy są świetni, europejscy i nowocześni . Warto słuchać i jednych i drugich .
  Sugeruję panu/pani atalia ostrożność z tym pzpr i pałami – wielu pisowców tam zaczynało i nie zawsze byli pionkami . A Borowski to niegłupi gość i miał odwagę nie farbować futra.

 6. Szanowny Panie riki10

  Czytalem Gazete Wyborcza do czasu opublikowania przez nia wywiadu z Urbanem i zaproszenia Passenta do „Lozy Honorowej”. Od tego czasu nie czytam bo zmienilem zdanie o gazecie Michnika. Nadal z uznaniem wyrazam sie o tym co Michnik robil w czasch PRL-u ale nie daje to mu jednak patentu na nieomylnosc tak samo jak Macierewiczowi. Obaj panowie czesto sie myla i powinni byc przywolywani do porzadku przez media a nie przez ludzi bez autorytetu jak na przyklad dlugoletniego czlonka PZPR Borowskiego.

  Slawomirski

 7. W czym jak czym ale w ograniczaniu wolności politycznej doświadczony aparatczyk Borowski ma wprawę.

  Nigdy nie byłem zwolennikiem dekomunizacji. Ale jak słyszę takie glosy, jak tow.Borowskiego, zaczynam wątpić, czy to słuszne podejście. Ci ludzie są skażeni totalitaryzmem i ich obecność w sferze publicznej jest szkodliwa dla Polski i Polaków.

 8. TRad
  22 stycznia o godz. 3:38
  Liczę, że nie będziesz gołosłowną paplą i dowiedziesz, że „Ci ludzie są skażeni totalitaryzmem” i pokażesz, jak „ich obecność w sferze publicznej jest szkodliwa dla Polski i Polaków”. Dla ułatwienia podpowiem ci, że kiedyś robiłem w pieluszki, ale już nie robię, że kiedyś jadłem mięso, ale od 30 lat nie jem, że kiedyś byłem przewodniczącym „Solidarności” w zakładzie, a teraz mam odruch wymiotny na samo słowo „Solidarność”.

 9. Jerzy Pieczul
  Gdy słyszę , że „ci ludzie są skażeni totalitaryzmem” (a propos jednego z mądrzejszych facetów na lewicy, niestety, wyautowanego, podobnie jak Cimoszewisz, który jest wprawdzie niezależnym senatorem, więc w realnej polityce jakby nikim), to nóż mi się w kieszeni otwiera.
  Nieskażeni nim wychowankowie, bo urodzeni za późno, np. Nadprezesa Kaczora typu Ziobro, Hofman czy Błaszczak to przecież wymarzone wprost kadry dla totalu, obojętnie czy barwy są czerwone , czy brunatne.

 10. @Slawomirski

  Nie da sie ukryc, ze A.Macierewicz ma zaslugi w walce z komunizmem (ktory jest od ponad 20 lat juz tylko zlym wspomnieniem).

  Problem w tym, ze nie da sie ukryc, iz ma nie mniejsze ‚zaslugi’ w walce z demokratycznym panstwem prawa jakim jest III RP. On, dyrektor Wielkiego Cyrku Smolenskiego, ktory rozbil namioty w gmachu Sejmu RP i jego partia-sekta polityczna PiS, ktorej wlascicielem jest J.Kaczynski, spiewajacy co miesiac pod Palacem Namiestnikowskim „Ojczyzne wolna racz nam wrocic Panie’.

  Kolejny problem w tym, ze w polskim zyciu publicznym jest wielu politykow, ktorzy nie zasluzyli sie w walce z komunizmem, ale zasluzyli sie wielce demokratycznej III RP. Ot chocby A.Kwasniewski.

  No i teraz my, Obywatele, III RP, musimy – kierujac sie interesem Rzeczpospolitej – wybrac z kim nam po drodze do Europy: z Macierewiczmi czy Kwasniewskimi (ogolniej: z obozem politycznym III RP czy IV RP).

  Polacy na ten temat wypowiadaja sie od lat jednoznacznie: 70 -75% wybiera III RP.

  Pora pogodzic sie z wola Suwerena.

  Albo jechac na Madagaskar.

 11. mr.off
  Jasne że masz rację w odpowiedzi Sławomirskiemu, ale karmisz trolla.
  To tak w nawiązaniu do apelu Gospodarza, ku pamięci i rozwadze.
  Pozdro

 12. mag
  22 stycznia o godz. 6:20
  Mag poranna, ciń doberek. Przepraszam za uśmiech: czy Ty musisz w tej Warszawie krowy doić, że tak wcześnie brykasz, czy już taka jesteś „Jak dobrze nam skoro świt”. Bo ja właśnie tak mam.

 13. ach, oni tak nawzajem na siebie poszczekuja od pol wieku prawie…
  karierowicz karierowiczowi lba nie urwie, ani w szesdziesiatym osmym,
  ani dzisiaj 😉

 14. @Autor
  M.Borowski ma racje: A. Macierewicz powiniem byc wykluczony z zycia politycznego w Polsce (chocby za tance jego Cyrku Sejmowego na trumnach ofiar katastrofy smolenskiej) jesli Polacy chca trzymac elementarne standardy obowiazujace cywilizowanych mieszkancow Zachodu. Problem w tym, ze tych standardow nie trzyma partia-sekta PiS, ktorej wiceprezesem jest A.Maciarewicz. A wlascicielem J.Kaczynski, ktory ma poparcie 25-30% Polakow. No i tzw. ‚dziennikarze niepokorni’, ktorych produkty medialnopodobne narod kaczystowski kupuje. Odmozdzajac sie na wlasne zyczenie za swoje pieniadze.

  I tu zaczynaja sie schody: chcac ‚zbanowac’ Macierewicza trzeba by najpierw ‚zbanowac’ Kaczynskiego, pozniej PiS, ‚media niepokorne’, a nastepnier wszystkich tych, ktorzy na te partie-sekte glosuja. I kupuja propagandowe blablabla udajace IV Wladze.

  Czyli 25-30% Polakow.

  To niewykonalne.

  Ale problem o ktorym powiada M.Borowski jest realny. I tak dlugo, jak Polacy beda glosowac na Kaczynskiego, Macierewicza i reszte tego szemranego towarzystwa bedziemy musieli z tym zyc.

  Takie sa koszta DEMOKRACJI.

  Te koszta mogly by byc nizsze, gdyby media III RP byly profesjonalne.

  A nie sa.

 15. Jerzy Pieczul
  Można powiedzieć, że „doję” kota, który rannym świtem niby dyskretnie, ale upierdliwie, domaga się, by go wypuścić na dwór.
  Jest to, niestety, kot wolnościowy, a nie kanapowy, bo mieszkam na parterze i są drzwi na na niewielki taras i ogródek. Nota bene przy takim przedwojennym jeszcze, żoliborskim bloku niezbyt dużym. Wyjaśniam, co byś sobie nie myślał, że w jakiejś willi czy rezydencji mieszkam.
  Jak już kota wypuszczę, to albo zasypiam z powrotem albo się uaktywniam.
  Ot, i cała tajemnica dobrego świtu.
  Dzieńdoberek

 16. @mag

  Slawomirski wyglada mi raczej na odurzonego smolenskim helem nekrofila Sakiewicza (albo jakims innym propagandowym produktem IV RP ze szczujni Karnowskich, pirotechnikow politycznych Lisickiego, itp.) niz na trolla. Dlatego fruwa w oblokach politycznego absurdu.

  Ja proponuje mu spedochron podrzucajasc kilka elementarych faktow od krorych nie da sie uciec, jak sie mysli.

  Pozdro.

 17. Najlepsze jest to, że Borowski rozwalił SLD w 2004 roku i doprowadził do władzy PiS_LPR-Samoobronę w roku następnym. Gdyby Borowski nie zrobił awantury w SLD, nie byłoby Macierewicza w rządzie. Niech Borowski najpierw przeprosi za wspieranie Macierewicza.

 18. mag
  22 stycznia o godz. 7:25
  Jezuniu, nawet bym nie pomyślał, że masz, przepraszam, kota! A na poważnie: przynosi Ci w prezencie, jak mojej znajomej, myszy?

 19. @Jerzy Pieczul

  Z mag akurat Pan trafiles, ale przypominam, ze Ziemia nie jest plaska (szczegolnie ta podlaczona do internetu) . A „Polityka’ ma fanow na calym swiecie. Wiec jak u Pana blady swit, to gdzies tam za gorami, za lasami ledwo podwieczorek…

  Milego dnia.

 20. mr.off
  22 stycznia o godz. 7:40
  Żeby to blady. U mnie w Koszalinie – czarny jak u Murzyna w de, zapomniałem jak słońce wygląda.. O siódmej było 6 stopni mrozu.

 21. @TRad

  Katolicyzm, to jak by nie kombinowac jednak totalitaryzm (a circa 95% Polakow to katole).
  Kaczyzm to tez mutacja totalitaryzmu (w wersji narodowo-socjalistycznej)..
  Jak dodac tych ukaszonych przez Hegla (o ktorych pan wspominasz) to wyglada, ze nad Wisla zyja sami alergicy.

  Horera.

  Trza sie pakowac.

 22. A ja uważam, że wprost przeciwnie – Macierewicza powinno być jak NAJWIĘCEJ bo nikt lepiej nie wypełnia treścią skrótu PiS – Patologia i Swołocz. Jest on żywym memento jak będzie wyglądać rzeczywistość jaką są gotowi wykreować ci dewianci. I nie mam na myśli prezesika i Hofmana bo oni są ,,dewiantami” na zimno, cynicznie, bo im się opłaca ale ich wyborców, tzw. szarych ludzi.

 23. @ Sławomirski 21 stycznia o godz. 23:18
  Żadne zasługi w rekordzie nie usprawiedliwiają późniejszych nadużyć. Dowodem Wałęsa jako prezydent. Tak wszystkim dokuczył, że się sam wyeliminował.

 24. Jerzy Pieczul
  Raz tylko przyniósł mi mysz do mieszkania, ale przekonałam się o tym dopiero wtedy, gdy odkryłam źródło nasilającego się paskudnego zapaszku. Ten idiota (kochany zresztą i przemądry właściwie koto-pies, bo przybiega na zawołanie skądś tam, a także wita jak wracasz do domu już od drzwi) ukrył zdobycz w trudno dostępnym kącie.
  Ale jak jesteśmy na działce, to i owszem, przynosił myszy do domu, kładąc je elegancko na widoku. Od trzech lat raczej się już nie pokazują w ogóle.

 25. @ Krzysztof Mazur
  22 stycznia o godz. 7:31
  Pozwolę sobie nie zgodzić się – to patologie rządów SLD: koteryjność, interesowność, afery, pomijam oczywiście absolutne sprzeniewierzenie się agendzie socjaldemokratycznej jaką rzekomo miała ta klika reprezentować, to wyniosło pisuar do władzy.
  SLD to zwykła klika byłych postkomunistycznych aparatczyków skupionych na obronie uzyskanej pozycji społeczno-ekonomicznej w wyniku uwłaszczenia nomenklaturowego. Nawet w sferze światopoglądowej, czyli de facto nie kosztującej pieniędzy ta klika kompletnie olała Konstytucję (której była współtwórczynią). Jedną z nielicznych grup, których interesów broniła jak niepodległości to była była ubecja (Kwas podpisał konkordat ,,bo tak chciał lud” ale odmówił podpisu pod ustawą pozbawiającą ubeków przywilejów emerytalnych). Przypomnę, że armię 35letnich emerytów mundurowych zawdzięczamy właśnie postkomunistom. Najpierw za rządów SLD-PSL (1993-1997) nadano im te przywileje a potem Miller ,,uratował” ich przed włączeniem do powszechnego systemu ubezpieczeń społecznych. W najlepszym wypadku śmietnik historii, choć ze względu na szkody jakie wyrządzili sprawie lewicy w Polsce, moim zdaniem stosowniejsza by była latarnia, to stosowne dla nich miejsce

 26. Pan Borowski w Senacie więc nie dostrzega ,że poseł powinien być leczony ,a czy na banicji w zakładzie zamkniętym, powinni o tym decydować psychiatrzy.

 27. nie da sie nikogo wykluczyc z zycia politycznego, tym bardziej jesli byl wybrany w demokratycznych wyborach (juz widze jak axiom, atalia czy Falicz wyja ze w Polsce nie ma demokracji). Jedyny sposob to nie wybierac oblakanych, zeby nawet mieli glejty od Pana Boga w jakiej by wersji nie byl. Wsponiany troll, nie pojawilby sie w BBC nawet tak jak nie pisalby o nim The Times czy Guardian, ktore nie stronia od kontrowersyjnych informacji ale ze znamionami logiki i opartych na faktach. Nasz Troll jest pacjentem zakladu dla madrych inaczej cieszacym sie wolnoscia i uwaga naszych zidiocialych i zniewolonych przez mamone mediow.

  Demokracje mamy, tule ze niue jestesmy obywatelami czyli swoje obowiazki jako Narod, szczegolnie ten wyborczy, traktujemy od smigla. Slysze ze niejaka Weronika ma reprezentowac Polske w PE. A co owa Weronika wie o prawie UE? Albo ekonomii? Mnie sie noz otwiera ( jak tobie mag) kiedy pomysle, ze burak pokroju Cymanskiego klapie dziobem w imieniu Polakow. Albo takie kanalie jak Ziobro, Kurski, Migalski czy ta arcy-menda Czarnecki? Mnie sie w glowie nie miesci jak takie malpy sa odbierane przez Holendrow, Niemcow, Anglikow czy Francuzow. Taki sam wstyd jaki za komunistow robili Polacy w delegacjach do „drugiego obszaru platniczego”. Ulubione hotele to byly te z bidetami w kiblach bo w czyms trzeba bylo gotowac makaronik przywieziony z Ciemnogrodu. Dosyc tej poruty. Wybierajmy ludzi na poziomie.

 28. Sławczan
  Też tak myślę, im więcej Macierewicza, Hofmana, Brudzińskiego, Pawłowicz, tym lepiej.
  Bezczelność i cynizm Hofmana we wczorajszej rozmowie z prof. Katarasińską u Olejnik przekroczyły chyba wszelkie granice, których i tak już nie ma.
  Ludzie jednak mają oczy i uszy, poza wyznawcami sekty.

 29. @slawczan
  generalnie to kazda z tzw partii w Polsce jest tam gdzie jest zeby sie uwlaszczac. AWS, UW, PC, PiS, PO itd. Zadna z tych Partii jako organizacja powstala, o kilku chytrych zuczkow potrzebowalo instrumentu do legalizacji jakiegos tam rabunku. Absolutnie zadna z partii, jakie powstaly w ostatnim 20-ciu, nie zrealizowala programu wyborczego w stopniu tzw zadowalajacym (Nie ludzmy sie ze 100% realizacja obietnic wyborczych jest mozliwa gdziekolwiek na Ziemi) i za to powinny byc skarcone przez wyborcow.
  Rzecz w tym, ze w kazdej z Polskich partii sa ludzie dobrzy lub nawet wybitni. Od SLD zaczynajac Borowski, Siwiec, Kalisz itd. Potem Bienkowska, Lewandowski, dalej ida Kowal, Zalewski zeby wspomniec tylko kilku. PiS ma najkrotsza lawke, ktora nawet chyba nie istnieje bo tych kilku cymbalow profesorkow od siedmiu bolesci to zenada.
  Ide do tego, ze niech sobie ludzie glosuja na PiS, PO, PRL czy Komunistow itd tyle zeby to robili po namysle i wybierali zawodnikow z mozgami a nie goovnem pod sufitem. A ci juz sie dogadaja bo tak jest w calym cywilizowanym swiecie. Mozna sie grzecznie zgodzic ze sie nie zgadzamy ale w koncu znalezc jakies plaszczyzny porozumienia. Tylko polglowki tego nie rozumieja i nie potrafia

 30. Marek Borowski nie pierwszy raz w swoim życiu wypisał kiepską receptę, mimo postawienia prawidłowej diagnozy.

 31. „DOTYCZY to wszystkich stron politycznej sceny ” – BRAWO !!!

 32. Jerzy Pieczul
  22 stycznia o godz. 4:48

  Jerzy Pieczul ambitnie opowiada o swoich torsjach. Chwali się osobistą kombatancką przeszłością i braterstwem broni z Macierewiczem.

  Aby być lepiej zrozumianym, dodaje, że robił w pieluszki.

  Wspólna walka Pieczula z Macierewiczem przeciw komunie, no, no, no!

 33. Jestem politycznym przeciwnikiem Antoniego Macierewicza i twierdze, ze zdolał zrobic duzo zlego w Polsce. Niemniej nie przylapałam go na dzialalnosci niezgodnej z prawem. Glosi bardzo energicznie swoje poglady, co mu wolno. Inni robia to rowniez, tyle ze bez „nerwu”, jaki cechuje Macierewicza, zato z przasna, prostacka rozlazloscia, ktora nie podoba mi sie w równym stopniu.

 34. @pawel markiewicz

  Pański apel akurat na forum „Polityki chyba mija sie z celem. Nikt z czytelnikow tego obiektywnego i milujacego demokracje tygodnika przeciez nie glosował na Macierewicza i w przyszlosci tego nie zrobi rowniez:))

 35. mag
  22 stycznia o godz. 6:20

  mag się zwierza, że, cytuję: „nóż mi się w spódnicy otwiera” i uzupełnia, iż jej wymarzone kadry to, cytuję: „Nadprezes Kaczor typu Ziobro”.

  Hm…

 36. mr.off
  22 stycznia o godz. 7:50

  mr.off ekspresyjnie docieka różnicy między katolicyzmem a ateizmem, cytuję: „Katolicyzm, to jak by nie kombinować, jednak totalitaryzm, czego dowodem rząd Tuska-katolika. Natomiast ateizm, to jak by nie kombinować, jednak demokracja, czego dowodem władza Jaruzelskiego w stanie wojennym czy choćby rządy Stalina, czy zwłaszcza Kim Dzong Una w dzisiejszej Korei Północnej”.

  Na koniec mówi sam do siebie: „Trza się pakować i jechać do Korei Północnej”.

  Hm, a pakuj się, pakuj.

 37. pawel markiewicz
  22 stycznia o godz. 9:27

  pawel markiewicz wyznaje, że, cytuję: „Mnie się nóż otwiera, kiedy myślę o burakach, kanaliach, mendach, małpach, porucie”.

  Hm, czyżby pawel markiewicz wył, że w Polsce nie ma demokracji?

 38. Panie Sławomirski, zasługi to zasługi, a choroba to choroba……

 39. @Pieczul

  Wypowiedź p.Borowskiego dowodnie potwierdza moją tezę.

 40. Mr OFF

  Bzdura. Katolicyzm nie ma nic wspólnego z totalitaryzmem.

  Za wiki:
  Totalitaryzm (dawniej też: totalizm) – system rządów dążący do całkowitej władzy nad społeczeństwem za pomocą monopolu informacyjnego i propagandy, ideologii państwowej, terroru tajnych służb wobec przeciwników politycznych, akcji monopolowych i masowej monopartii.

  Katolicyzm nie jest systemem rządów, nie ma monopolu informacyjnego, nie definiuje ideologii państwowej, nie dysponuje tajnymi służbami terroryzującymi przeciwników ani monopartią.

  Coś kolega nie uważał na dokształcie ideolo.

 41. @ pawel markiewicz
  22 stycznia o godz. 9:44
  Piękny wpis ale chyba tylk jako akt dobrej woli. Szczególnie ostatni akapit.
  Piszesz o płaszczyźnie porozumienia – problem w tym, że nastąpiła taka aboslutyzacja konfliktów społecznych, że kompromis staje się niemożliwy. Bo skoro ktoś wierzy w boga(ów) i uznaje go (ich) za źródło moralności a ktoś inny w niego (nich) nie wierzy to próba porozumienia staje się awykonalna. Oczywiście rozwiązanie jest dziecinnie proste – prywatyzacja wiary (lub niewiary) ale osoby wierzące są tak bardzo przekonane o swej moralnej wyższości, że chcą nagiąć wszystkich do swoich mniemań, domagają się pełnego podporządkowania życia publicznego. Pomijam niuansowanie pomiędzy tzw. wyznawcami – mój bozia jest prawdziwy a nie twój. Można by rzecz jasna próbować porozumieć, tak jak postulujesz na bazie ,,rozumu” ale w konflikcie albo-albo to emocje są bronią a rozum zawadą.
  Tą samą manichejską dychotomię PiS przeniósł do życia publicznego – skoro niePiSy są ,,zdradą” ,,zaprzństwem”, ,,ludobójcami Narodu Polskiego”, rząd sprawcą/wspólnikiem ,,mordu smoleńskiego” – a są to określenia, które wielokrotnie padły pod adresem obecnego (niekochanego przeze mnie) rządu z ust pisowskiej opozycji, to postulowane przez Ciebie w ostatnim akapicie znalezienie platformy porozumienia staje się absolutnie niemożliwym.
  Oczywiście są to tematy zastępcze pozwalające umknąć przed rozwiązaniem REALNYCH problemów naszego kraju – np. spadek dzietności jest wynikiem wyzysku ekonomicznego zatrudnionych oraz patologicznej sytuacji na rynku pracy a nie ,,uwiądu moralnego” czy ,,genderu”. Ale tak jest lepiej – pozwala to nie naruszać ekonomicznego status quo, które od 1989r polega na bezwzględnej eksploatacji siły roboczej.
  Żadna partia nie jest taką zmianą zainteresowana gdyż by zostać posłem trzeba móc osobiście ZARYZYKOWAĆ min. ok. 100tyś zł. A raczej Jasiek z budowy czy Kasia z mięsnego w życiu takiej kasy nie zobaczy – mają ją ludzie którzy ,,skądś ją mają” (cytując klasyka). Oni są zainteresowani odzyskaniem ,,inwestycji” jak i trwaniem obecnych ,,dogodnych warunków dla inwestorów”.
  PiS jest szczególną partią – to wehikuł trwania Jarosława K. Te lata po 1993r – to wycieranie co raz mniejszych kanap po zaprzyjaźnionych plebaniach, te co raz bardziej groteskowe ,,koalicyje”…I nagle taki dar od losu – oferta dla ,,szeryfa” Kaczyńskiego(w osobie jego zdwojonego ja). Gdyby nie to, prawdopodobnie nasz Kaczy Firer leżał by na półeczce z osobliwościami politycznymi III RP (takimi jak Moczulski, Tymiński czy Korwin).
  Teraz ma dobrze płatną robotę, jest ,,szefem” (a to dobrze masuje jego zaburzone ego), jego słowa im bardziej chamskie – tym lepiej, są spijane i roztrząsane. Ma armie wyznawców (co do przybocznych nie ma on złudzeń, że to kanalie – dlatego tak łatwo się ich pozbywa). ,,Czegóż może chcieć od życia taki gość jak on”?
  Rządzenia? Toż to pasmo udręk. A tak, limuzyna, ochrona, brat na Wawelu. Dmowski – Piłsudki i On…

 42. Szanowna Pani mag

  W slowianskich legendach istnieje postac strasznej kobiety. Zwa ja Baba Jaga. Mieszka w domku na kurzej nozce. Ten domek caly czas obraca i nie mozna znalezc drzwi aby sie do niego dostac czy z niego wyjsc. Ta Baba Jaga ma kota i krzywy nos. Najnowsze plotki mowia ze romansuje z cyklista.
  Co to szanownej pani przypomina?

  Slawomirski

 43. TRad
  22 stycznia o godz. 16:16
  Mr OFF

  Bzdura. Katolicyzm nie ma nic wspólnego z totalitaryzmem.

  Szanowny Panie TRad

  Katolicycm zawlaszczal krajami w sposob totalitarny. Doprowadzil do zacofania w Ameryce Poludniowej banujac uzywanie maszyny parowej. Zniewala kobiety w Irlandii a teraz Polsce zabraniajac im rozporzadzania swoim cialem. Ksieza oglupiaja polskie dzieci a pan sie temu razem z zespolem redakcyjnym Polityki biernie przyglada. Religia katolicka jest forma totalitaryzmu.

  Slawomirski

 44. mr.off
  22 stycznia o godz. 6:49

  Szanowny Panie mr.off

  Roli Suverena nie neguje zaden porzadny czlowiek ale czasami Suveren potrzebuje pomocy czego przykladem jest protekcja praw mniejszosci przed zapedami wiekszosci.

  Slawomirski

 45. podkowa
  22 stycznia o godz. 16:07

  Czlowiek chory powinien wypoczywac aby mogl powrocic do zdrowia.

  Slawomirski

 46. @Sławomirski
  Czy nie zdarza się panu czasami ,mieć dość samego siebie?

 47. @Sławomirski

  „Katolicycm zawlaszczal krajami w sposob totalitarny. ”

  Gdyby spróbował to Pan napisać po polsku, być może mielibyśmy o czym dyskutować.

 48. TRad
  22 stycznia o godz. 18:58

  Szanowny Panie TRad

  Teraz jestem zajety zarabianiem pieniedzy. Multitasking ma swoja cene. Na szczescie jest to tylko cena jednej litery.
  Mam bardzo negatywana opinie na temat totalitaryzmu sowieckiego, niemieckiego i religijnego. Tego mnie nauczyla Europa.

  Slawomirski

 49. monter
  22 stycznia o godz. 18:26

  Szanowny Panie monter

  Prosze zadac to ptanie mag ktora pelni teraz funkcje Baby Jagi i powinna znac odpowiedz na panskie pytanie.

  Slawomirski

 50. @Sławomirski

  Nie idzie o jedną literę. Idzie o frazę „zawłaszczać krajami w sposób totalitarny”. Moim zdaniem w języku polskim powyższa fraza ma zerową wartość semantyczną.

  Sądząc z kolejnej Pana wypowiedzi, tej z terminem „totalitaryzm religijny” dalsza dyskusja z Panem również miałaby zerową wartość semantyczną, powstrzymam się więc.

 51. TRad
  22 stycznia o godz. 20:00

  O.K

 52. Hu hu
  Ksiądz Oko przeskoczył już chyba sam siebie. Takiej kondensacji bredni do tej pory nie udało mu się wypowiedzieć.
  Spodobał się jeden z postów pod zalinkowanym przez ciebie tekstem:
  „Parafrazując słowa śp. ks. Tischnera, jeszcze żaden wierny nie opuścił kościoła pod wpływem gender, za to niejeden porzucił wiarę po wysłuchaniu prelekcji ks. Oko. I tak im dopomóż Bóg”.
  Ten idiota wyraźnie psuje Bogu robotę na Ziemi.

 53. Macierewicz to rezoner a rezoner to ktoś,kto lubi rozprawiać,krytykować,głosić,pouczać,przekonywać i przemawiać z dużą pewnością siebie,to facet stanowczo i z upodobaniem mędrkujący,lecz niekoniecznie idiota.
  To facet nie dość że mówi głupoty i wierzy w głupoty to jeszcze rozdziela włos
  na czworo,mentorskim głosem pragnąc wszystkim zaimponować swoją mniemaną
  inteligencją,od której każdy,kto posiada inteligencję dostaje wymiotów,a kto
  nie posiada inteligencji,ulega większemu skretynieniu..

 54. @dziadek 009 Tak! Moje gratulacje.

 55. Szanowny redaktorze Polityki

  Pan sie tu zajmuje innymi sprawami a tu tymczasem

  „Franciszek: Internet to dar od Boga”.

  Zastanawiam sie ilu ludzi podazy tym torem rozumowania ktory od stuleci prowadzi do nikad.

  Slawomirski

 56. Szanowna Pani mag

  Szukam dla pani twarzowej chatki na kurzej nozce/nozkach.
  Jak znajde to podesle.

  Slawomirski

 57. mag
  On jest naprawdę kochany, ten nasz Sławo, n’est ce pas?

 58. Marit
  Sama widzisz, że sugestia Gospodarza jest nieskuteczna.
  Trolle karmią się same sobą.
  Nie wchodzisz ze Sławo w słowo, czyli nie podejmujesz „dialogu”, to on monologuje.

 59. „Antoni Macierewicz, i to nie tylko jako nieudolny likwidator WSI, lecz jako polityk aktywnie szkodzący w sferze publicznej”.

  To Macierewicz nie zlikwidował skutecznie WSI i ona nadal istnieje? Nie wiedziałem.
  🙂

 60. Slawczan

  Twoj wpis jest dla mnie zbyt skomplikowany i obejmuje zbyt szerokie ramy dla mojego mafrnego umyslu, wiec nie odniose sie do wszystkiego co piszesz a tylko do dwoch punktow.

  Masz duzo racji w tym co piszesz, w szczegolnosci o tym ze od ’89 w Polsce panuje wyzysk. To dlatego wlasnie mlodzi polacy uciekaja za granice, bo tam czegos takiego sie nie spotyka, nawet jesli pracodawca jest ‚nasz’.

  Punkt drugi dotyczy tego czy ‚Jasiek z budowy czy Kasia z mięsnego’ moga zostac poslami. pewnie moga i nawet jesli nie maja tych tam 100tys. Ale ja nie dalbym swego glosu na zadnego z nich. Dalbym natomiast na prawnikow, ekonomistow, socjologow tzn ludzi z prawdziwymi „kwitami na rozum”. Warto tez by byli ludzmi zamoznymi i najlepiej, co dzis w Polsce nie jest jeszcze mozliwe, z tzw „starych pieniedzy”. Najlepszy rzad jaki miala Wlk Brytania byl za czasow Maggie Tatcher, kiedy to polowa jej gabinetu to byli ludzie ‚niezalezni finansowo’ , Tebitt, Parkinson, etc. To byli panstwowcy, ludzie ktorzy pracowali dla kraju a nie dla ‚zakladow wedliniarskich w zurkowie gornym’ ani dla gornikow z kopalni Koziolek Matolek.

  Tak dlugo jak bedziemy wybierac do Sejmu ‚rownych gosci’ jak Klopotek, Cymanski, Jaworski panie Pawlowicz, Wrobel, Kempa czy inne mega-orly intelektu, to Polska ciagle uwiklana bedzie w gaszenie bzdurnych pozarow. Ludzi z klasa i mozgami potrzeba w Sejmie, nawet jesli ci ludzie maja miec wilcze oczy!

 61. paweł markiewicz
  Oczywiście, że słusznie prawisz, ale skąd wziąć, a raczej jakim sposobem tych ludzi z klasą i mózgami?
  Zaczyna się cyrk przedwyborczy (na razie do UE) i poza paroma nazwiskami, na które skłonna byłabym głosować, są te same od lat skompromitowane twarze, by nie powiedzieć – mordy, orły intelektu i kompetencji.
  A już do łez rozczula gdybanie, czy np. Kaczor wystawi jedną lub drugą wdowę po Gosiewskim.

 62. Przepraszam, że się wetnę nie na temat, choć, moim zdaniem, blog ateisty aż się prosi o tego rodzaju ciekawostki. Przypadkiem pierwszy raz w życiu otworzyłem lokalną młodziutką gazetę „teraz koszalin” (czort ich zrozumie tych dzieciaków, co chcą osiągnąć czniając zasady pisowni) i znalazłem perełkę.

  „Co ma piernik do wiatraka

  Rektor Politechniki Koszalińskiej, profesor Tadeusz Bohdal, zaprasza do udziału we wspólnej modlitwie, w imieniu parafii Kościoła Ewangelicko-Metodystycznego w Koszalinie oraz oddziału koszalińskiego Polskie Rady Ekumenicznej.

  Taki komunikat zadziwił nasz jaskółeczki, bo profesor reprezentuje państwową wyższą uczelnię, która jest jak najbardziej świecka. Zaproszenie kierowane przez niego do udziału w inicjatywie choćby nie wiadomo jak szlachetnej, ale bądź co bądź religijnej, wygląda więc dziwnie. Co najmniej tak dziwnie, jakby ks. prezbiter Sebastian Niedźwiedziński, pastor parafii Kościoła Ewangelicko-Metodystycznego w Koszalinie i Słupsku, a równocześnie przewodniczący oddziału Polskiej Rady Ekumenicznej zapraszał w imieniu Politechniki Koszalińskiej na konferencję naukową poświęconą np. nowoczesnym sposobom ogrzewania mieszkań”.

 63. Szanowny redaktorze Polityki

  W internetowych poszukiwaniach chatki Baby Jagi dla mag natknalem sie na wiadomosc ze zdiagnozowany schizofrenik oglosil sie profetem i zostal skazany na smierc. Przykro mi ze niezdiagnozowany schizofrenik do tej pory straszy za pieniadze podatnika polskie dzieci na lekcjach religii. Co kraj to obyczaj/problem.

  http://www.bbc.co.uk/news/world-asia-25874580

  Slawomirski

 64. Jerzy Pieczul
  24 stycznia o godz. 15:35

  Bo komunisci oddali panstwo polskie zorganizowanej religii.

  Slawomirski

 65. Zaglądam, zaintrygowany tytułem „Zbanować trolla”.
  Okażę się niedzisiejszy, but what’s going on?

 66. Bolanda Prodakszyn Presents:
  (Trailer filmu)
  Nadchodzi ostateczne starcie w Śródpolu….
  Straszliwe OKO Kleurona spoczęło na królestwie Genderu…..
  Tylko żeńska Drużyna Pierścienia (Pierścienic?) może powstrzymać Mrocznych Panów (w sukienkach) i pokonać złe moce czarnoksiężnika Rydzumana….
  Bitwa rozegra się na Polach Mokotoru…
  Od dziś w kinach w całym kraju!
  PS. Dlaczego żeńska, Państwo zapytacie? Ano sama nazwa wskazuje: PIERŚ CIENIE. Biusty tak jędrne, że przesłaniają blask słoneczny, jak u Słowianek z teledysku czerwonego agenta Donatana.
  Tylko na rolę Polluma nikt się nie załapał.

  Wszelkie prawa niezastrzeżone.

 67. A ja nie na temat. Co to za kraj, co to za prawo, w którym to systemie dziewięcioletnie dziecko niemające zdolności prawnej nie dość, że dziedziczy dług, to jeszcze, bez żadnego zastanowienia, jest wzywane przez sąd reprezentujący jakoby „powagę i majestat Rzeczypospolitej” do spłaty tego długu. Przerażające. Chyba czas na jakąś formę obywatelskiego nieposłuszeństwa.
  Albo, zlać to, Skandynawia czeka…..

 68. Autorze blogu, wraz z wieloma innymi, zostales maniakiem seksualnym. Mysle, ze sejm polski po raz niewiadomo ktory osiagnal dno wysluchujac opowiesci oblesnego dewianta. Gdyby nie byl on wykladowca koscielnej szkoly to po prostu nazwano by go zboczencem, odebrano mikrofon i poproszono dzieci, zeby uwazaly na twego pana.
  A na powaznie – te „lepsze” dzieci urodzone w heteroseksualnych rodzinach z tatusiem i mamusia – to przeciez faszyzm, eugenika i co tylko. Zaden z poslow tego nie zauwazyl po wysluchaniu ‚wykladu”.
  Jak dobrze, ze opuscilam kraj, gdzie jawni dewianci seksualni sa autorytetami publicznymi.

 69. zyta 2003
  „Gdybym była młodsza, dziewczyno”, chyba dałabym nogę z kraju. Nie z powodów około ekonomicznych, bo dokonał się tu skok cywilizacyjny, którego nie chcą widzieć notoryczni malkontenci i porąbana opozycja „prawicowa”, ale właśnie z powodu duchoty ciemnogrodzkiej, niebywałego nawrotu obskurantyzmu.
  Smutne to, że nie wybrałam tzw. wolności za komuny, choć mogłam, i doczekałam innych czasów, a teraz smakuję tę gorycz „wolności”, jaką mi fundują rozmaici cyniczni, najczęściej, fundamentaliści.
  Iluż to ludzi, niegdyś normalnych, trzeźwo myślących, popadło w bogoojczyżnianą paranoję, jakiś zapieklony konserwatyzm. Nie będę wymieniać nazwisk, bo na pewno je sobie kojarzysz, jeśli w miarę systematycznie śledzisz tutejsze realia.
  Pozdrawiam

 70. pawel markiewicz
  24 stycznia o godz. 14:08
  Śp gen. Petelicki w wywiadzie udzielonym Krzysztofowi Skowrońskiemu powiedział, że w Polsce do polityki pchają się miernoty niezdolne do zrobienia kariery gdziekolwiek indziej.
  I ty oczekujesz, że „ludzie z klasą i mózgami” zdecydują się na taplanie w tym szambie ?
  Najpierw trzeba to przefiltrować, by g… odseparować.

 71. @ pawel markiewicz
  24 stycznia o godz. 14:08
  Przepraszam ale znów odniosę się do Twojego wpisu, że domagasz sie od ludzi odruchów rozumnych i UCZCIWYCH a tych w dzisiejszym świecie po prostu brak.
  Czy dotyczy to prezesów banków ,,sprzedających” kredyt ludziom niewypłacalnym bo to pozwoli im wyśrubować wynik ,,sprzedaży” od którego (min.) zależy ich dochód. Podobnie jest ze światem polityki – dominuje doraźna korzyść nad jakkolwiek pojmowanym interesem długookresowym. Szczególnie gdy dotyczy to kwestii ekonomicznych.
  Odniose sie takze do Twojego i Mag wołania o ludzi ,,z kwitami na rozum”. Otóż żadne papiery nie gwarantują patentu na przyzwoitość – akurat w naszym kraju bardzo często przedstawiciele tzw. elity – lekarze, prawnicy gwarantują poziom zwykłej pazernej kanalii. Potwierdzeniem tej mojej byc może krzywdzącejn dla niektórych, jak każda generalizacja, opinii jest absolutna niemożność dojścia sprawiedliwości przed jakimkolwiek opiniodawczym gremium ww. korporacji zawodowej. Można wręcz mówić o moralności bandyckiej szajki spajającej te grupy. A przypomnę to PRAWNICY umieścili a politycy przyklepali, w konstytucji przywileje korporacji zawodowych. A więc cenzus wykształcenia nie zapewnia przyzwoitych rządów. Tu mała dygresja: wg. S Haffnera ,,Republiki weimarskiej” to SIODLARZ F. Ebert okazał się nadzieją, bezinteresownym sługą swojego kraju, gdy tymczasem P. Hindenburg pomimo postulowanego przez ciebie cenzusu poziomu okazał się nikczemnikiem, którego działalność utorowała Hitlerowi drogę do władzy.
  Pozwolę sobie skomentować twoją opinie nt. M. Thatcher – otóż uważam, że ci ,,rozumni” ludzie z cenzusem wykonali dobrą robote ale tylko dla swojej klasy społecznej – tzw. szary człowiek w UK. najpierw został ograbiony z pracy, zdeklasowany a to uczyniło z niego marnego konsumenta (który przeca jest solą konsumpcjonistycznego systemu ekonomicznego), marnego płatnika podatków a finalnie klienta opieki socjalnej i amatora różnych nacjonalistycznych ugrupowań (czy nie przypomina Ci to polskiej analogii – gdy tzw, szary człowiek został w imie ideologii neoliberalnej zdeklasowany przez tzw. ludzi etosowych a teraz jest klientem PiSów?O). Oczywiście to przełożyło się na pozycję klasy średniej bo ta jest jedynym wypłacalnym i OSIĄGALNYM płatnikiem podatków. Ciekawym czy w thatcherowskim z ducha rządzie Camerona są postulowani przez ciebie ludzie z cenzusem? bo zważywszy, że kosztem ratowania prywatnych banków obciązyli CAŁE społeczeństwo (które wg. ich idolki nie istnieje) a jednocześnie nie tknęli bilionów (to chyba ten rząd wielkości) funtów należących do beneficjentów globalnego thatcheryzmu. Mit Thatcher o ,,skapywaniu” nigdy sie nie spełnił. W 2008r widzieliśmy do czego doprowadziły metody ludzi z niewątpliwymi ,,papierami na rozum”.

 72. No ależ przecież już zaczęto to robić choćby z braćmi Karnowskimi jest już na nich zapis w TVP, żeby ani ich ani innych dziennikarzy, którzy publikują u nich nie pokazywać w telewizji. Domyślam się, że gdyby coś takiego miało miejsce w TVP za rządów Kaczyńskiego już by podniósł się szum cenzura a teraz co cisza nad tą trumną. Wykorzystano jako pretekst do pozbycia się niewygodnych dziennikarzy to że ośmielili się napisać, że Jan Turski dziennikarz prowadzący panoramę był pijany. Ciekawa sprawa czy na zachodzie w BBC naprzykład pozwolonoby prowadzić program dziennikarzowi będącemu w tak złym stanie zdrowia jak Turski. Nie sądzę prawdopodobnie mieliśmy tu do czynienia z prowokacją na którą Karnowscy dali się złapać.

  Mam nadzieję, że jak dojdzie do władzy PIS i do TVP nie będą zapraszani dziennikarze łybiórczej Polityki to wtedy nie będą głośno skarżyli się, że jest na nich zapis i że cenzuruje się w końcu teraz nie protestowali.

 73. Tłumacząc Sauromcia na polski: nasza banda może sama pleść trzy po trzy (S. pomylił nawet imię p. Turskiego), sama cenzurować (jak za czasów rządów wildsztajna i jego hołoty w tvp), ale tylko nam to wolno! Bo my jesteśmy słuszna banda. I to coś powołuje się na bbc…

 74. Szanowna Pani mag

  Sejm to najlepszy kabaret w Polsce a aktorzy amatorzy sa lepsi niz ci z Hollywood. Posmiejmy sie jeszcze raz.

  https://www.youtube.com/watch?v=fCBt21orGnE

  Slawomirski

 75. Adam Szostkiewicz

  zdeklasowal sie swoim „Kibole na Majdanie”.

  Slawomirski

 76. Podoba mi sie Pana artykul, mam jednak drobne zastrzezenie. Powolywanie sie na Marka Borowskiego jest nieco odrazajace, czlowiek ktory we wspomnieniach i udzielanych wywiadach dokonywal oceny braci Bermanow jako tych co dobrze chcieli, nazywal ich polskimi patriotami, nie moze byc autorytetem w sparawach stosowania bojkotu wobec kogokolwiek. Jakikolwiek pomysl z takiego zrodla jest moralnie podejrzany, lepiej by bylo zeby to ktos inny wymyslil

 77. A ty Dariusz, to masz za złe hitlerowcom, że całej tej trójce pozwolili przeżyć, czyż nie?

 78. ?
  25 stycznia o godz. 23:50

  Tłumacząc leminga ukrywającego się za Y

  Zabrakło mi odwagi, żeby napisać powyższy post i podpisać go innym nickiem całkowicie zgadzam się również z decyzją o nie wpuszczaniu dziennikarzy ponieważ jeżeli piszą przeciw PO i Tuskowi są wrogami publicznymi nie przypominam sobie również, żeby za rządów Kaczyńskiego nie wpuszczano do TVP dziennikarzy z mediów nieprzychylnych PIS ale ponieważ to świadczyłoby niekorzystnie o PO milczę o tym.

 79. Saurom
  Ciekawe, jak różną pamięć mają różni ludzie.
  Ja pamiętam, że w latach 2005-2007 zarówno TVP1, czyli publiczna, jak i np. radiowa Trójka została całkowicie opanowana przez ludzi z nadania Kaczora. W tym również czasie ówczesny szef bodaj radiowej Jedynki, były pezetpeerowiec, o rodowodzie „reżimowym” jakoby zakamuflowany w ten sposób „opozycjonista”, współautor „Dzieci reżimowych” zrobił nieprawdopodobną po 1989 czystkę w szeregach dziennikarzy, usuwając „złogi” ancien regime.
  W sumie szczyty bezczelności i hipokryzji.
  Przyznam ci rację, jeśli ojciec Rydzyk w swoich mediach lub TV Rzeczpospolita zaczną zapraszać, na zasadzie wzajemności, polityków i sympatyków PO lub SLD. Jak na razie, to TVP, TVN24 lub Polsat goszczą wszystkich, bez względu na barwy partyjne i poglądy.

 80. Mag podaj konkretne nazwiska dziennikarzy, których nie wpuszczano do telewizji do programów publicystycznych za rządów Kaczyńskiego a co do TVP to właśnie tam nie wpuszczono Karnowskich a co do TVN24 lub Polsatu to sam przyznasz, że jeżeli wpuszczają tam innych dziennikarzy to nie po to, żeby dać uczciwą szansę na prezentację poglądów ale, żeby mieć pyskówkę i zwiększenie punktów oglądalności.

 81. Saurom
  Sam sobie tych nazwisk poszukaj. A przy okazji znajdź nazwiska dziennikarzy „mainstreamowych” zapraszanych do mediów niepokornych i niezależnych, by dać im „uczciwą szansę na prezentację” ich poglądów.

 82. Sauromciu – gdybyś umiał używać tego, co masz w przestrzeni międzyusznej, wiedziałbyś, że tuskiem i jego hołotą gardzę i olewam ich. Ale rozumiem, że nie pasuje to do twojej tezy. Tak więc spadaj na drzewo, banany prostować. I naucz się pisać w języku polskim.

 83. Mag a po co mają tzw. mainstreamowych zapraszać skoro ci przecież uważają że oni nie muszą rozmawiać z tymi od wpolityce.pl tyle na ten temat.

  ? jak się odzywasz do kogoś to podawaj nick tyle co do form etykiety internetowej o ile sobie przypominam nie wypiłem z tobą bruderszafta więc pisz tak jak ja piszę czyli Saurom chociaż dla leminga i trolla takiego jak ty co nie jest w stanie wymówić słowa bez wyzwisk w stosunku do rozmówcy coś takiego byłoby nie do pomyślenia a od kiedyż to taki leming jak Y lub jak to tam się nazywasz został przeciwnikiem Tuska a tak na koniec całuj się w wiadomą część ciała i sam zbieraj banany z drzewa a poza tym sam przyjrzyj się treści swoich wypocin gdyż całkiem dobrze do ciebie odnosi się pewne powiedzenie o człowieku co miał belkę w oku a wypominał innemu że ma drzazgę w oku.. A szczerze mówiąc słyszałem już lepsze powiedzonka a tobie wiele brakuje

 84. Się Sauromek zdenerwował…
  Przeciwnikiem tuskacza byłem wcześniej, niż powstało to forum, ten blog i strona internetowa Polityki. Tyle w temacie, misiu. Cze, nie będę ci przeszkadzał.

 85. ?
  27 stycznia o godz. 22:43

  Zachowujesz sie jak wykrzyknik.

 86. Daniel Passent

  krytykuje Ukraincow a powinien Szostkiewicza.

  Slawomirski

 87. Szanowna Pani mag

  Obiecana chatka Baby Jagi z muzyka Musorgskiego

  http://www.youtube.com/watch?v=NSio2Bg-kUQ

  Slawomirski

 88. Temat tak wdzieczny ze warto go pociagnac

  http://www.youtube.com/watch?v=zWszAJ7vr8M

  Slawomirski

 89. Panie redaktorze!
  No i znowu blog siada, a na placu pozostał już tylko niezłomny Sławomirski.
  Chyba teraz ruch należy do pana.
  Pozdrawiam

 90. Mag – 11.16
  Powinnaś wiedzieć i wiesz na pewno że jak ktoś zaczyna z kreskówkami dyskutować to któraś z klepek musiała się poluzować.
  Zazwyczaj tak bywa kiedy beczka wyschnie – to najpierw jedna a potem następne.
  ukłony

 91. Slawomirski
  28 stycznia o godz. 2:26
  Daniel Passent
  krytykuje Ukraincow a powinien Szostkiewicza.
  ……………………………………………………………………………………
  „Piotruś nie był dzisiaj w szkole,
  Antek zrobił dziurę w stole,
  Wanda obrus poplamiła,
  Zosia szyi nie umyła,
  Jurek zgubił klucz, a Wacek
  Zjadł ze stołu cały placek.”

  „Któż się ciebie o to pyta?”
  „Nikt. Ja jestem skarżypyta.”

 92. Szanowny Panie zezem

  Uzyje Dunczka do zilustrowania dziennikarskiej powagi Polityki.

  http://sedition.com/img/pd/andersen-dulac/plate24.jpg

  Slawomirski

 93. Jiba 9 lutego o godz. 21:50
  ===========================
  >>> @Georges53, Po pierwsze – nie tym tonem >>>
  Po pierwsze – wlasnie takim. Tylko na to zasluguja takie klamliwe insynuacje.
  Takie klamliwe insynuacje lepią się jak gówno do koca. Juz nie mozna się z tego oczyscic. Wiem coś o tym. Doswiadczylem tego osobiscie.
  Niech zginą i przepadna w czelusciach piekieł wszystkie kłamliwe i wredne wiedźmy tego swiata.

  ” Hell hath no fury like the woman scorned.”. Tako rzecze mędrzec, co zna życie.
  Znam ten ból, sam byłem matką…

  >>> Po drugie – to Woody Allen ożenił się z córką Mii, >>>
  Po drugie – Woody Allen ozenil sie z kobieta. A tak sie składa nieszczęśliwie, niestety, niestety, że kazda kobieta jest córką jakiejś kobiety.
  Moją matką, tak się fatalnie sklada, też była kobieta…
  Może właśnie na tym polega nieszczęście tego świata…(?)

  >>> Po czwarte – napisałam wyraźnie: NIE WIEM –>>>
  Jak nie wiesz to nie pi…dol co ci się wydaje.

  >>>W swoim komentarzu napisałam wyraźnie – ruszył mnie brak pokory ze strony Allena. >>>
  Pokory za co, dokładnie…?

  zyta2003 9 lutego o godz. 17:56
  ………
  >>> Nikt z nas nie wie (…) Na swoj prywatny uzytek, z doswiadczenia zyciowego nie watpie , ze ja podmacywal. >>>
  No prosze, ona NIE WIE, ale NIE WĄTPI. That takes the cake!
  A gdzie sie podziały te wszystkie komórki od myślenia…?

  >>> Po piąte – co do komentarza o kościach, >>>
  Aaaa, to juz z pretensjami proszę do Mariana Eile i reszty jego zboczonych kompanow z Przekroju, To oni tak rechotali rubasznie klepiąc się po udach i spluwali na podłogę na spotkaniach redakcyjnych.
  Ewidentnie, Pani erudycja ma granice zakreślone blizej raczej niz dalej.