Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
Listy ateistów - Blog obywatelski. Pod redakcją Jacka Kowalczyka Listy ateistów - Blog obywatelski. Pod redakcją Jacka Kowalczyka Listy ateistów - Blog obywatelski. Pod redakcją Jacka Kowalczyka

9.02.2011
środa

Kadróweczka

9 lutego 2011, środa,

Napaleni na powrót do władzy SLD-owcy mówią o posadach z taką czułością, że aż domaga się to uwiecznienia w postaci wierszowanej:

Szczeciński kadrowiec

Pewien Grzegorz ze Szczecina
Zupełnie nie czuł, kiedy przegina.
U Moniki wydymał usteczka,
Mówiąc: „Cóż tam, kadróweczka”,
Ten cwany Grzegorz ze Szczecina.

Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_mobile
Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_desktop

Komentarze: 32

Dodaj komentarz »
 1. To jest chyba kara boska na lewicę; podpadła Stwórcy w stopniu adekwatnym do dzidziusiowatego przewodniczącego. Cały czas mam wrażenie, że pan Grzegorz naśladuje dorosłych. Wzywam osoby odpowiedzialne za partię do zmiany wychowawcy p. Grzesia; a to chłopiec zrobi sobie (i innym też przy okazji) jakąś krzywdę.

 2. Muszę bronic Napieralskiego.Tańczy tak jak każą media.Rozpoznał ,że tylko media dają szansę polityczną.Zatańczy i zaśpiewa.Nie każdy musi czytac Spinozę.Zastęp nieczytających jest olbrzymi.
  Przewodniczący ciężko pracuje na powodzenie partii.Czy media bąkną cokolwiek o programie partii ? wolne żarty.
  Czy cokolwiek o osiągnięciach terenowych ? podobnie.
  A masy partyjne,tak jak i w innych partiach ,pragną powodzenia i dobrobytu osobistego.Masy należy wyżywic.Posadami i perspektywą.
  Mechanika partyjna jest identyczna we wszystkich naszych korporacjach politycznych.
  Jak wiadomo „Lewicy wolno mniej”.To,że Napieralski nie dał się jeszcze umoczyc w kolejnej aferze stulecia już jest olbrzymim osiągnięciem.Śpiewa i tańczy bo nie każdemu prezesowi trafia się unikalna szansa tragedii rodzinnej.

 3. Pan także przyłączył się do nagonki na SLD i majaczy o ich dążeniu do władzy. Ten młody człowiek jest ambitny i stara się wbrew przeciwnościom coś zrobić. Robi to inteligentnie i kulturalnie, w przeciwieństwie do…Wypadałoby aby ludzie mądrzy pomogli mu lub wsparli. Przynajmniej aby nie toczyli jadu. Wtedy sam sobie poradzi. Niestety POLITYKA stała się reakcyjno prawicowa, coraz bliżej POPiS i kościoła.

 4. Reklama
  Polityka_blog_komentarze_rec_mobile
  Polityka_blog_komentarze_rec_desktop
 5. Mnie trochę to dziwi jak ten Grześ zdobył tak silną pozycję w partii. Chyba go nie docenili i myśleli, że będą nim rządzić, a tu psikus on rządzi starszyzną. Jak zaczął podskakiwać to wysłali go na „pożarcie”, ale osiągnął dobry wynik i nabrał wiatru w żagle. Tylko tym razem przy równie dobrym wyniku wyborczym, sytuacja może się zgoła odmienić. Jak obsadzi stanowiska samą niedoświadczoną tak jak on „młodzieżą”, to strzeli w stopę SLD, i tym razem nie będzie czego już ratować, okręt pójdzie na dno. Jak jest się przy władzy to nie wystarczy biegać przez cały dzień od fabryki do fabryki, tylko wykonywać konkretną robot, a o tym trzeba mieć pojecie. Tu ambicje i chęci nie wystarczą. Co nie zmienia faktu, ze lewica jest potrzebna.

  Jak dla mnie Balcerowicz musi wrócić i Palikot też. Ich propozycje na gospodarkę są dobre. Wiadomo, ze wszystkiego nie da się zrobić, ale coś zmieniać trzeba i szukać rozwiązania dłuższego niż do najbliższych wyborów. Tusk jednak nie pokazał swojej odwagi, a my toniemy. We Francji mimo protestów jednak podniesiono wiek emerytalny, i my Polacy też musimy zrozumieć, ze zrobić to trzeba. To samo choćby z KRUS, Tusk mówi, że jego reforma nie przyniesie teraz pieniędzy, a one są potrzebne już. Ale to samo mówił rok, dwa, a nawet trzy temu, więc może w końcu kiedyś trzeba to zrobić, to też w końcu dana reforma przyniesie efekt.

 6. Napieralski – prowincjonalny Casanowa.

 7. @ Jaruta
  @micjur
  @ Jasny Gwint
  Piszecie pozytywnie o SLD. Dla mnie ta koteria to żywa skamienilina mentalna późnego PZPR – system gnił ,w jego obronie wysyłali ZOMO a sami pakowali torby na maxa. Dopiero koniec SLD zrobi miejsce dla lewicy nna polskiej scenie politycznej.
  Pojawiła się nagle ekipa świeckości państwa – to ciągle te same mordy (tylko skryte w drugim szeregu) które:
  -nie znalazły odwagii by odrrzucić konkordat
  -to z SLD wywodzi się oszust Kwaśniewski – obiecywał nie podpisywać konkordatu.gdy koledzy Donka i Jarka go uchwalili gładko go podpisał otwierając drzwi do księżowskiego raju
  -to oni i UD umieścili w konstytucji ordynację większościową dzięki której od prawie 15 lat oglądamy ciągle te same mordy tasujące się pomiędzy koteriami a nikt nowy nie ma szans dostać sie do parlamentu
  – nawet nie próbowali zrobić cokolwiek z idoktrynacją katolicka w szkole na koszt podatnika
  – skrzętnie podtrzymywali tzw. kompromis aborcyjny
  – nie wprowadzili parytetów wewnątrzpartyjnych
  – unikali postulatów kulturowych (choćby związków partnerskich)
  – wysłali Rywina do Michnika
  – ukoronowaniem kariery p. Kwaśniewskiego było ułaskawienie gen. Sobotki wspólpracującego z gangsterami. Nie wspomnę o innych, pomniejszch prominentach eseldowskich w kieleckiem.
  – sprawne pokrojenie mediów publicznych do spólki z ,,absolutnie” wrogim PiSem.
  Teraz na fali lekko antyklerykalnej wywołanej posmoleńską agresją katolicką chcą zbić trochę kapitału. To już piąty rok idzie jak są odsadzeni od żłoba państwowego. Kto by tak długo wytrzymał? Nie po to szli do polityki by teraz dietkową biedę klepać. Tylko Jarkacz przeżył tak długi okres bez państwowego koryta – dlatego ową groszową dietę poselską sobie ceni

 8. Jak słusznie zauważył Sławczan, to dzięki SLD kościół tak się panoszy.
  Taka z nich lewica, jak z koziej coś tam, cos tam. A te pohukiwania anty klerykalne (które czasami słychać) to raczej niesubordynacja kilku antyklerykałów, których można spotkac w dalszych szeregach tej populistycznej, pro kościelnej (jak wszystkie inne) partii.

 9. „Konia ze stajni się nie wyprowadza. Te dzieła sztuki tam są i tam pozostaną, bo one tam były od zawsze”

  I kto tu rządzi ?

 10. Brrrrr…… „Nowe” wraca…..

 11. Sobotka był wiceministrem MSWiA, ale że jest generałem pierwsze słyszę.Nie wiem czy ma wogóle jakiś stopień oficerski, może sobie załatwił.
  Ale inne zarzuty Sławczana pod adresem LSD są słuszne.
  To takie wegetowanie i podskakiwanie jak koziołek, z radości że żyją ale bez sensu.
  Jaki jest ich program? Dojść do koryta obojętnie z kim.
  Z pisem się udało w telewizji i radio, to czemu nie w innych dziedzinach. Patrzę na to środowisko i nie widzę tam rozsądnych ludzi do funkcji państwowych, na starszych się obrazili, a młodsi pożal się Boże, czy wogóle dorosną.
  Zostaje tradycyjny klincz i partia wielce obrotowa czyli PSL /nie chłopi, bo takich tam na lekarstwo/.

 12. Był gen policji lub czegoś takiego.
  Odnośnie obrażenia się SLD na starych powiem w ten sposób: to starzy wybrali i wychowali swoich następców. Daltego jak widze pana Nabieralskiego to właśnie tak wyobrażam sobie aparatczyków krótko po przejściu z ZSMP do PZPR w jakimś podrzędnym Komitecie Wojewódzkim. Te same szczurze maniery,to samo kombinatorstwo.
  W swojej cepłej notce podkreślającej zasługi SLD zapomniałe wspomnieć ,że Komisja Majatkowa przekręcała równie owocnie za owej ,,lewicy” jak i za AWS

 13. @Slawczan

  Gdzie w konstytucji jest ordynacja większościowa?

 14. Popisy Napieralskiego w stylu TzG nie wiele się różnią,w sensie zamierzonego celu ,od pochodów z pochodniami czy wyczynów oratorskich koryfeuszy PO.Inna stylistyka.
  Inny tzw target.(Z prawdziwą przyjemnością napisałem słowo „target”).Grzebanie w sprawkach wstydliwych zostawmy mnogim służbom i IPN.Po ustaleniu,że gen.Sikorski rzeczywiście nie żyje w sposób naturalny (za 0,5mln zł ).IPN bez wątpienia,jest zdolny do ustalenia czy Sobotka był generałem milicji,czy tylko się podszywał pod to dumne miano.Będzie kosztowac.
  Trudno.Rzecz wymaga wyjaśnienia.Na temat innych sprawek kieleckich,sygnalizowanych przez Sławczana,nic niestety,mi nie wiadomo.W ogóle,o kielecczyżnie,wiem tyle ,co wynika ze znanego powiedzenia,że tam mocno wieje.Opinia Sugadaddy ,że SLD coś tam,coś tam jest godna zastanowienia.Podzielam także pogląd Sławczana,że lepiej byc pięknym i bogatym.Czekam z utęsknieniem na lewicę przez b.duże „L”.Spieszcie się !

 15. @ Pan Rafał

  Art. 96.

  1. .

  2. Wybory do Sejmu są powszechne, równe, bezpośrednie i PROPORCJONALNE oraz odbywają się w głosowaniu tajnym.
  @Micjur
  wpisz sobie hasło afera starachowicka
  Okazało sie wtedy ,że samorządowcy z SLD aktywnie wspólpracuja z lokalnymi bandziorkami. Namierzyły to jedne z rozlicznych służb bo jest ich tak wiele ,że nie lewica nie wie co czyni prawica. W końcu dotarło to do najwyższych sztabów w stolycy. Wtedy z samej Wawy poszedł cynk do funfli w kieleckiem ,że łapica juz czeka. Tylko ,że kolejene służby (ach jak dobrze ,że ich tak wiele) namierzyły owo ostrzeżenie. Sprawa się rypła bo media ją wywęszyły ciąg był łatwy do wyśledzenia gangserka-samorządowcy-posłowie (Jagiełło i Długosz) – było tylko małe ale skąd ci to wiedzieli skoro nie powinni? Padło na p. Sobotkę. Może dlatego Kwas go ułaskawił? Bo w sumie był niewinny. tego się nie dowiemy bo uzasadnienie ułaskawienia zostało utajnione.
  Ach ta pamięć ludzka(polska) gdyby nie była jak durszlak to prawie wszystkie osoby z Wiejskiej musiały by poszukać jakiejś uczciwej roboty a nie zachlewać się z nudów w Sejmie i starać się związać jakoś koniec z końcem za to nędzna dietę.

 16. @ # sugadaddy pisze: 2011-02-10 o godz. 09:58
  „Napieralski – prowincjonalny Casanowa.”

  A może byś tak nam swoje zdjęcie podesłał ?

  Gratuluje sobie, że przestałeś wyzywać ludzi których nie lubisz od idiotów. Szybko się chłopie uczysz, może w końcu wykieruje Cie na człowieka.

  P.S.
  Czy już wiesz dlaczego WTC 7 zawaliła się mimo ze w nią nie trafił żaden samolot ?

 17. @Adam2222
  A znasz to, o czarnych helikopterach, co w nocy latają i liczą ile pieniędzy ludzie w domach trzymają? Nie znasz? Kazdy idiota to zna!

 18. @slawczan 10/10:13:
  podpisuje sie.

 19. sugadaddy pisze:2011-02-11 o godz. 12:21

  Drogi Sugadaddy, pierwszy raz użyłeś słowa „idiota” w odpowiednim znaczeniu. Brawo, jestem dumny z Ciebie.

  P.S.
  Kiedy podeślesz swoje zdjęcie ?

 20. @Adam 2222, sugadaddy:

  Cenię wolność słowa, ale jeśli Panowie będziecie się ograniczać do prawienia sobie złośliwości, wprowadzę cenzur(k)ę takich postów. Dla higieny i studzenia nastrojów.
  Pozdrawiam
  Jacek Kowalczyk

 21. @ Gospodarz

 22. @ Gospodarz

  E,tam – taki limeryk. Szczecin zawsze sie rymuje ze soba:

  Ze Szczecina pewien polityk
  Na antenie wady wladzy jej wytykl.
  Patrzac w oczy Monicle,
  Pial jej pienia slowicze,
  W Polityce ateista zrobil mu przytyk.

 23. „Monice”, nie „Monicle” – ale juz poszlo…

 24. Blog jak wiersz , wiersz jak blog . ” Cudo „

 25. Pan uprawia propagandę a tymczasem SLD zyskało poparcie 21 procent. Byle tak dalej.

 26. Ciekawe jest to zaklinanie rzeczywistości. Tradycja jest taka, że wszystkie partie rządzące, których członkiem jest Donald Tusk, w następnych wyborach uzyskują równo 0% głosów w Sejmie. Mam nadzieję, że ta nowa świecka tradycja zostanie podtrzymana. I że do trzech razy sztuka, więc po raz czwarty Donald Tusk nie wynurzy się jako szef kolejnej partii „liberalnej” i „prawicowej”.

 27. Oczywiście napaleni na posady SLD-owcy już przestępują z nogi na nogę, a ślina lubieżnie spływa im z ust. To bardzo źle. Co innego PIS-owcy, PO-wcy i PSL-owcy, oczywiście oni wcale nie palą się do władzy (no może z wyjątkiem PSL, który tylko troszeczkę). A to co wyprawiają, to tylko, aby Polska rosła w siłę, a ludziom żyło się dostatniej !

 28. Jaki ten Grześ był niemrawy w Kropce nad i..
  Na żadne konkretne pytanie zadane przez Monikę Olejnik nie odpowiedział.
  Masom podobają się pląsy z idiotkami, rozdawanie jabłuszek, grzybobranie.
  Tyle,że masy wybierają.

 29. Anastazjo. Masy wybierają i masy wybrali. I masy najwyraźniej zaczynają myśleć. Stąd duże kłopoty POPiSu.
  A wybacz – ja jeszcze konkretnych pytań od Moniki Olejnik nie słyszałem. Chociaż jak na technika weterynarii i tak się wyrobiła.

 30. Moniką Olejnik zachwycona nie jestem. Myślę, że jeśli chodzi o dziennikarską robotę to niekoniecznie muszą być studia dziennikarskie. Bywali dobrymi dziennikarzami ludzie z wykształceniem podstawowym. Wcześniejsze pyskówki M.O. też nie były wysokich lotów. Tym razem jednak zadawała podstawowe pytania. Był za a nawet przeciw, nie wiedział jak odpowiedzieć albo nie chciał odpowiedzieć, żeby nie tracić jakiejś grupy wyborców.
  Wszystko załatwi rozwój gospodarczy, ale co zrobić, żeby ten rozwój był to już kapota. Chętnie słucham Ryszarda Kalisza, bo jest merytoryczny i szczery w rozmowie. Grześ natomiast jest „udawany”.Ma chyba kompleks Kalisza i dlatego tak go traktuje.

 31. @anastazja:
  mo pamietam najlepiej jak zaangazowana biegala w seksy oficerkach i bryczesach po woronicza (1981-83) i pomagala wyrzucac ludzi z pracy;
  oczywiscie bez pejcza i szpicruty,he,he…

 32. Jeśli ma się w kraju takie media uprawiające taką propagandę (Goebels w porównaniu z nimi to zwykły smarkacz), to aby zaistnieć , trzeba przed kamerami często rżnąć głupa i to Napieralski czyni. W tym kraju szerokiej publice mądrych ludzi którzy mają coś do powiedzenia nie pokazuje się, bo dziennikarz na ich tle wygląda jak żałosny pętak.
  Polski wyborca głosuje nie na kogoś, kto czegoś w życiu dokonał, czy dokonuje, ale na tego, którego zna z ekranu telewizora i nieważne w jakim świetle go przedstawiano.

 33. figa 12.02. godz. 8:20

  Dziękuję figo, wyręczyłaś mnie, to samo chciałam napisać. Redaktor Kowalczyk jakby uważał, że tylko SLD prze do władzy, pozostałym formacjom /oczywiście prawicowym/ żadna władza ani w głowie, biorą udział w wyborach tylko po to, żeby w razie wygranej zapewnić obywatelom powszechną szczęśliwość, a Polsce poważanie i szacunek na świecie.
  Śmiech na sali.