Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
Listy ateistów - Blog obywatelski. Pod redakcją Jacka Kowalczyka Listy ateistów - Blog obywatelski. Pod redakcją Jacka Kowalczyka Listy ateistów - Blog obywatelski. Pod redakcją Jacka Kowalczyka

12.10.2010
wtorek

Równanie do rozwiązania dla zapaleńców

12 października 2010, wtorek,

Wtorek, 12 października

Wiele lat temu na zapałkach umieszczano hasło ostrzegawcze dla rodziców:

Zapałki + Dziecko = pożar

Dziś bardziej na miejscu byłoby pisanie:

Pochodnia + Dorosły =

No właśnie, jak rozwiązać to równanie?
Może: Pochodnia + Dorosły = kulig
a może jakoś inaczej?

Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_mobile
Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_desktop

Komentarze: 31

Dodaj komentarz »
 1. Wrzody w porę nie usunięte gwarantują tragedię. Na kiboli pod krzyżem nawet już bez krzyża potrzebna jest reakcja siłowa. A w więzieniach należy im głośno puszczać całymi dniami ich „żarliwe” ” modły” z Krakowskiego Przedmieścia. Przy okazji: dzisiejszy wypadek z mgłą w tle wyraźnie pokazał, że nie ważne iż ludzie siedzieli na skrzynkach, że ich było tak wielu, że jechali szybko. Była mgła i to zdecydowało panie Macierewicz.

 2. Niby rację ma @Józef, ale przecież w razie reakcji siłowej na „Fackelzugi” Jarosława stworzy się „męczenników” – i nadal trudno będzie walczyć z tym pełzającym faszyzmem.

 3. Reklama
  Polityka_blog_komentarze_rec_mobile
  Polityka_blog_komentarze_rec_desktop
 4. = klęska narodu polskiego; = walka z wyimaginowanym wrogiem; = wojna polsko – polska; = chaos; = dążenie do celu za pomocą nieodpowiednich środków (pomijając słuszność celu, do którego się dąży); = niemoc państwa; = prawdziwy Polak, a może wolny Polak, interpretacja zależna od dziennikarza relacjonującego wydarzenia na Krakowskim Przedmieściu.

 5. pochodnia +dorosły = marsz na pałac zimow(ą/y)…………

 6. pochodnia + dorosły = P I S
  czyli zastępy dopalonych oszołomionych frustratów.

 7. @Kartko, fajny ten link, ale porównanie jakie sugerujesz nie wytrzymuje oryginału: http://www.youtube.com/watch?v=frvvVwVfg5o
  Melodia niby ta sama, ale reszta to już gorzej niż pielgrzymka do Częstochowy. No, śmiech panie dzieju, śmiech. Porównajmy zresztą jeszcze wodzów:
  1) JarKacz: http://www.youtube.com/watch?v=lCXcsEVskIQ
  2) AdHit: http://www.youtube.com/watch?v=wiw1jE5VcQ0
  Jak mi coś przyjdzie dowcipnego do głowy w związku z pochodnią+człowiek= , bezzwłocznie to napiszę. Na razie pustka.

 8. Panie Kowalczyk, to dzeicinada. Od ateisty oczekuje racjonalnego podejscia to problemu. JK i jego marsze z pochodniami nie znacza nic. Zaden dorosly komentator nie powinie sie tym zajmowac. Problemem jest polski system polityczny. Uksztaltowala sie mafia w skaldzie; KK, partie politycznie, media i zwiazki zawodowe. Rezultatem jest burdel na scenie politycznej i trzeba to wreszczie zauwazyc.

  Brak demokracji i praworzadnosci w partiach politycznych wymaga natychmiastowych reform. To No1 zlo w polskim systemie politycznym. Partie to faszystowsko-stalinowskie struktury, mafie zdominowane przez dozywotnich dyktatrow. Czas najwyzszy rozprawic sie z tymi kultami jednostek. To lobuzeria ktora szkodzi Polsce. Zaden ulomek na szczycie parti nie powiniem miec prawa ani mozliwosci by blokowac ludzi zdolnych, utalentowanych i doswiadczonych zawodowo. A tak wlasnie jest. Dyktatorzy partyjni decyduja o poziomie intelektu na wszystkich szczeblach wladzy i gospodarki.

  Przecietny obywatel Polski nie ma absolutnie nic do powiedzenia na zaden temat. Nie posiada nawet prawa glusu bo system wyborczy to osobna szarada. Ale nawet czlonkowie parti nie maja prawa odworzyc pyska. Przekonali sie o tym Kalisz, Palikot i Halicki i wielu innych.

  Jest skandalem ze zaledwie 1.84% czlonkow PO moglo glosowac w wyborach o szfostwo PO. Donek wygral w cuglach, innych kandydatow nie bylo bo sie ich pozbyl przed wyborami. W podobny sposob PO ‚wybrala’ swoje wlaze. A tak to wygladalo (ref blog Palikota 11/10/2010)
  „W PO nie było wyborów Zarządu. Wszystko ustalono przy zielonym stoliku pomiędzy Schetyną, Grabarczykiem i Tuskiem. W SLD Napieralski ukarał Kalisza za wypowiedź na kongresie Ruchu, a teraz zabrania występować w mediach częściej niż raz w tygodniu. To są partie? Co to ma wspólnego z obywatelami? Dlaczego mamy na nich płacić? Szlag mnie trafia. Ruszam w Polskę gadać z ludźmi. Nie wierzę, że większość w kraju akceptuje taki cyrk.”

  Hanba wam profesjo dziennikarska bo pomogliscie wychowac ten faszystowski system. Staliscie sie kundlami i systemetycznie oglupiacie i oklamujecie spoleczenstwo. I sami padliscie ofiara jak ujawniaja rewelacje podsluchowe.

  Nadzieja jest partia Palikota. Palikot i Kalisz jako jedyni politycy pokazali swoj sprzeciw przeciwko partyjnej samowoli. Naleza im sie za to brawa.

 9. @Józef – ojciec i dziadek (20.03. Dnia12.10) – Zgoda, mgła w takich przypadkach zawsze będzie górą, ale nie dla Macierewicza. On wszędzie dopatruje się działania sił nieczystych. Mamy już 40-tu męczenników, może być jeszcze więcej, ale faszyzm trzeba zatrzymać. Dlatego nie zgadzam się z @mentorem (12.45. Dnia 13.10), że wydarzenia na Krakowskim Przedmieściu to nic nie znaczące incydenty. To niestety, wypisz – wymaluj, hitlerowskie marsze z Monachium z początków lat trzydziestych ubiegłego wieku. Z ateizmem Gospodarza, nie ma to nic wspólnego. Hitlerowcy także działali z hasłem „Bóg jest z nami” na ustach.
  Kaczyński jest reżyserem bardzo udanej repliki tamtych wydarzeń z Monachium. Sądzę, że ściśle zamierzonego działania. Uważam, że najwyższy czas zakończyć litowanie się nad bratem ofiary katastrofy smoleńskiej, bo staniemy się my, zbiorowymi ofiarami tego pomyleńca. Pochodnia + dorosły = faszyzm, to rzeczywiście proste równanie!!!

 10. Czeslaw pisze:
  2010-10-13 o godz. 15:47

  Dyktator Donek Tusk jest znacznie wiekszym zagrozeniem dlatego ze kontroluje wszystkie urzedy i sluzby zbrojne w kraju. Jego kult jednostki posiada wiekszy potecjal szkody niz ten Kaczynskiego. Istnieje powszechna nieumiejetnosc w rozpoznawaniu spraw waznych. 21 lat lekcji religi w szkolach i dominacja KK wyjalowily z polskich mozgow procesy myslowe i zdolnosci analityczne. Widac to na tym blogu. Kowalczyk zajmuje sie sprawa juz wielokrotnie przewalkowana i bez znaczenia, odwroca uwage od nieudolnosci rzadu. Umyslnie lub nieumyslnie. A w tym roku dlug publiczny wzrasta o dodatkowe 100 mld zl.

 11. @The mentor (23.16 dnia13.10) – bardzo chciałbym sie mylić w ocenie sytuacji, a na moja rozpoznawalność tego co widzą (i słyszę) nie ma najmniejszego wpływu ani Kościół, ani tymbardziej Gospodarz blogu. Hierarchom Kościoła, jest to także na rękę, bo właściwie z każdą ideologią jest im po drodze. Tak, między nami – każda forma rządów ma w sobie troche z dyktatury, ale właśnie faszyzm to wyłącznie dyktatura, dlatego właśnie chciałbym się bardzo mylić !!

 12. panie gospodarzu,
  „zawrot glowy od sukcesow” to rzeczywiscie zwrot stalina,
  a nie lenina, jak niefortunnie twierdzilem…
  za co przepraszam!
  p.s.
  pozar – zapalki = dziecko

 13. Żadna obrona tego, co robi J. Kaczyński, nie wchodzi w rachubę. Jest to strategia pretoriańska, używana przez przegranych w wyborach, aby nie dać demokratycznie wybranym władzo rządzić.
  http://wyborcza.pl/1,98077,8423281,Demokracja_kontra_marsze_z_pochodniami.html?as=3
  Marsze z pochodniami też mi się jednoznacznie kojarzą. Muszę jednak gwoli uczciwości dodać, że to tylko forma.
  Czy kryje się za tym równie faszystowska treść? Intuicyjnie myślę, że do pewnego stopnia tak. Ale miałabym trudność z udowodnieniem tego.
  Wydaje mi się jednak, że bagatelizowanie działań JK byłoby lekkomyślnością.

 14. człowiek+pochodnia=niespłacony kredyt, przegrany proces sądowy, zamożniejszy sąsiad, odmowa usługi w ramach gwarancji, ruchliwa ulica pod oknem, awanturujący się sąsiad, przystojniejszy zięć sąsiadów, odrzucona miłość, utrata pracy, pozbawienie premii, brak reakcji na donos obywatelski, psia kupa na wycieraczce, mandat za wykroczenie drogowe, uśmiechnięci ludzie pod oknem, sąsiad pukający się w czoło na nasz widok, graffiti na murze kościoła, grillujący sąsiedzi, dym z papierosa, żebrząca Cyganka, handlujący Wietnamczyk, niesłuszne poglądy w mediach, przegrany mecz z Rosjanami lub Niemcami, wrzaskliwa żona, ignorujące nas dzieci, karaluch w hotelowym pokoju na wakacjach w Egipcie, sąsiadka lekceważąca nasze zaloty, matactwa podczas losowania LOTTO, powódź, susza, mróz, gorąco, w sam raz, itd.

 15. Panie i Panowie!

  Żyjemy w geograficzno-kulturowej sferze, w której cytaty z czwartej strony okładki zeszytu do rachunków są żenująco śmieszne. Nie jesteśmy już narodem analfabetów i potrafimy liczyć. Palców do tego nie używamy.

  Dobre hasełko o pożarze pochodzi z czasów gdy ponad połowa pokryć dachowych była ze słomy. Dziś dziecko nie otworzy fiolki z pastylkami. Zamknięcie jest tak sprytne, że niesprawne palce staruszków nie mogą sobie z tym poradzić. Przypadkowo wytworzony płomień palnika kuchenki gazowej zgaśnie nie przytrzymany dla potwierdzenia celowości palenia.

  Czas przyłożyc się bardziej do metafor i nie obrażać inteligencji narodu.

  Wystarczy poczytać lapidarne opisy faszyzmu, narodowego socjalizmu itp, aby wiedzieć o zbiegu wielu różnych okoliczności powstania hitleryzmu.

  Dziś mecz mocnych drużyn piłkarskich w Londynie potrafi ściągnąć z kontynentu więcej kibiców niż zwolennicy Hitlera mogli zebrać na stadionie parteitagu.
  W uliczkach okalających Pałac Namiestnikowski zapewne stały wozy z sikawkami zdolne ugasić wszystkie pochodnie Jaroslawa Kaczyńskiego i jego mokrego poturlać obok Bristolu i ślimakiem w dół.

  Gmach Sejmu ma zapewne liczne czujki dymowe sprzężone z prysznicami i blokadą nawiewu powietrza.

  Nie ma dywizji sierot po poleglych żołnierzach bo mieliśmy okrągły stół i grubą kreskę. Niezadowolone dziarskie młode pokolenie wukonuje na peryferiach Dublinu i Londynu czynności o stopień trudniejsze niż oderwany od sochy Turek.
  I nikt z tych młodych nie przyjedzie na wiec miesięcznicy bo to kosztuje.

  Okres liniowych z dwoma niewiadomymi mamy za sobą. Równanie jedno, niewiadome dwie. Można się bawić mnogością rozwiązań. Tylko po co?
  Dla pseudointeligenckiej zabawy przeciwników Dody?

  Dziś trzeba wielu zmiennym nadać wartości i przeprowadzić analizę koreacji zmiennych. Zmuszony do umieszczenia mojej reakcji na małej pudełeczku donoszę: „A wariat jeszcze tańczy!”

  Idzie zima. Odnaleźć proszę łopaty, wysokie botki i rękawiczki.
  Biedni nie odmroża się dla Jarka. Wypełniali kościoły dla Popiełuszki, bo mowił do ludzi. Nie poświęcą się dla Jarosława Kaczyńskiego zazdrosnego o pomniki Popiełuszki. Dlatego, że Wódz mówi od rzeczy i za chwilę jes gotów opluć.

  Nie usypiam Was. Nie dajcie się wciągnąć w tą żenującą szopkę obląkańców. Nie nasze małpy, nie nasz cyrk. Przykre, to mówić o ludziach z pochodniami. Wierzcie mi: Jarosław Kaczyński traktuje was jak gnój po historię. Wy to wiecie, tylko on wam kirem usta i oczy zawiązał.

  Zedrzeć. Wystawić straże. Zachować spokój i siły na odśnieżanie.

 16. =no i staruszek piszący wiersze prozą.

 17. Korekta

  Oczywiście analiza korelacj zmiennych, a nie koreacja.

 18. @Staruszek pisze

  „Niezadowolone dziarskie młode pokolenie wukonuje na peryferiach Dublinu i Londynu czynności o stopień trudniejsze niż oderwany od sochy Turek. I nikt z tych młodych nie przyjedzie na wiec miesięcznicy bo to kosztuje.”

  Staruchu kpisz z mlodych ludzi i pokazujesz krotkowzrocznosc. To wlasnie oni ci mlodzi ludzie funduja ci emeryture. Twoje skladki i podatki juz dawno zostaly przelajdaczone.

  Postanowienia okraglego stolu byly/sa recepta na dyktatury partyjnych szefow. Wladza nie ma nad soba kontroli, Sejm jest skundlony a wyborca wykastrowany.

  W ten sposob powstal polityczny i ekonomiczny bajzel ktory juz przez 21 lat nie potrafi sam siebie utrzymac. Kazdy z rzadow zwiekszal dlugi kraju. To juz 21 lat zycia na koszt z jednej strony PRL-u (prywatyzacja) i z drugiej strony przyszlych pokolen (zaciagniete dlugi).

  Rzady ostatnich 21 lat wypedzily na emigracje 5 milionow polakow. Olbrzymia wiekszosc z nich vegetuje w obcych krajach ale ciagle wola to niz wracac do Polski. Ciagle jednak ci emigraci sa w stanie przyslac pieniadze do Polski dla swoich rodzin co rowniez reperuje bilans platniczy nieudolnych rzadow.

  Staruchu ! nie kpij z tych ludzi ! Pomysl co by bylo gdyby wszscy wrocili ?
  35% bezrobotnych, miliony bezdomnych a twoja emerytura zmniejszyla by sie o co najmniej polowe. A moze ci bezrobotni by cie nawet zjedli.
  Twoja postawa jest skrajnie egoistyczna !

 19. Marsze z pochodniami obudziły w ludziach zainteresowanie faszyzmem i to odświeżenie informacji o tamtych latach oraz refleksja nad współczesnością jest jedynym pozytywem wynikającym z tych żałosnych manifestacji. W internecie dostępne są choćby filmy Leni Riefenstahl „Tryumf woli” czy „Zwyczajny faszyzm” Romma cieszące się zainteresowaniem internautów. Na blogach prowadzone są na tej kanwie ciekawe dyskusje dotyczące totalitaryzmu, kolaboracji z totalnymi reżimami czy zachowan ludzkich w ekstremalnych społecznie sytuacjach. W tym kontekście ekscesy Prezesa wpływają na dojrzewanie polityczne Polaków.
  Pozdrawiam

 20. the mentor pisze: 2010-10-15 o godz. 11:46

  Z tym oskarżeniem o kpinę to proszę do zwolenników PiS i Prezesa.

  Jest Pan przeczulony. Jak wołają: „Głupi!” to Pan sprawdza kto woła.

  Ja tylko opisałem sytuację taką:
  Od śmierci Ewy Braun nastapiły zdarzenia nieznane za jej życia. Miliony osób się przemieścily i nie mają na powrót. Nie pisze Pan czy wysłał Pan im na bilet. Mnie też Pan do tego nie zachęca. Ich tu nie ma. To surowy fakt i będę to powtarzał bez względu na próby zatkania mi ust moim wstydem. Ich ogień zgaśnie w Kanale i nie poplyną wpław do Dunkierki. To Pańska porywczość zasługuje na kpinę. Zamiast przeczytać jak radziłem o hitleryźmie ustawia mnie Pan do bicia.

  Proszę sobie poczytać cudze wpisy. Chwycą Pana za ręce, bo bronić będa mnie a nie Pana. Pan pisze o tym by karmić owieczki. A ja piszę aby ochotnicza straż pożarna sprawdzila sprawność pompy.

  Wychodzi Panu ani pies, ani wydra. Coś na kształt świdra. Gdyby czytał Pan moje wcześniejsze wiersze prozą, to wiedziałby Pan, że jestem z tytanu.

  Jest wielu, którym potrzebne są pańskie opinie. Pan ich zaniedbuje bo nie podoba się Panu melodia mojego wiersza. One nie są do recytacji. One są do zrozumienia.

  Połowka relanium i kilkuminutowa blokada klawiatury pomogą znaleźć nam wspólny front. Od połajanek to ja mam kochaną żonę.

  Wierzę w Pana. Tylko współczuje, że nie ma Pan pod ręką worka na frustrację.
  Źle Pan wybrał. dzięki tytanowemu karkowi jeszcze silniej biję bykiem.

  Proszę się opanować i poszukać elementow wspólnej troski o bliźnich.

  Pozdrawiam. Bez uraz i bez złości. To jest blog wiary w człowieka.

 21. No i rzucam się do obrony @staruszka.
  @mentorze – dlaczego jest Pan dla niego niegrzeczny? Nie można jakoś kulturalniej?
  Na blogu red. Passenta toczyła się dyskusja, czym różnie się komuch od komunisty. A Pan tu wyjeżdża z tym staruchem.
  Kusiło mnie, żeby wypróbować jakieś augmentatiwy, ale się powstrzymałam. Teraz mnie już nic nie powstrzyma.
  Mentoruch!…
  A masz!

 22. @marit
  Prowokacja nastapila ze strony staruszka. Za kpiny z mlodych ludzi ktorym sie nie powiodlo i za rownie kpiaca reakcje na moj komentarz, bez substancji, nalezy mu sie podwojna kara chlosty. A ja tylko probowalem go sprowadzic na Ziemie. Staruszek dostal z okragelgo stolu kostke do ogryzienia. Nie bylo by w tym problemu, niech ja sobie ogryza. Ale nie powinien kpic z tych ktorzy takiej koski nie dostali.

 23. Ależ on nie kpił, pokazywał różnicę między latami 30-tymi w Niemczech a polską współczesnością. Nie jest tak łatwo zmobilizować teraz ludzi do przewrotu i gwałtownych ruchów politycznych.

 24. the mentor pisze: 2010-10-15 o godz. 16:45

  Pańskie chamstwo zapewne nie ma granic.
  Pańska zdolność rozumienia czegokolwiek jest bardzo ograniczona.

  Więc łopatoligicznie.

  Brytyjczycy za psie pieniądze zatrudniają chrześcijan, bo tych przynajmniej rozumieją. Turek ma mniejsze szanse, także dlatego że mniej umie.

  Każdy kto kupi okrągły stół do mieszkania jest wstrętnym komuchem – według Pana. Okrągły stół nic mi nie dał. Jest faktem historycznym. Pan kartkę z podręcznika historii z rokiem 1989 zużył do wytarcia błota z butów. Pańska sprawa. Strasznie Panu żal że nie widział pan wisielców na każdej latarni Warszawy. Pan nie jest Iwan Groźny. Pan jest pozbawiony opieki lekarskiej.

  A nie kpię z Pana. Ja się Panem brzydzę.

  Proszę aby Pan pastwił się nad moją wrednością. Po co trudzić się szukaniem innych. Oni mogą być slabsi ode mnie. Nie z takimi bestiami sobie radziłem.

  Pan jest tak bie

 25. Staruszku, widze ze stajesz sie grozny dla srodowiska. Oby tylko nikt nie dal ci w lape pochodni.

 26. Brednie staruszka wymagaja komentrza. Bo, znijzaja ten blog do poziomu podworkowych plotkarek. Nie wiem dlaczego wszedl on na te tematy ale skoro wszedl i mial to byc bat na mnie wiec skomentuje.

  Staruszek pisze;
  „Brytyjczycy za psie pieniądze zatrudniają chrześcijan, bo tych przynajmniej rozumieją. Turek ma mniejsze szanse, także dlatego że mniej umie.”

  Brytyjczycy nie szukaja chrzescian do zatrudnienia. Kazdy immigrant w Brytani jest rowno poniewierany i gnojony. To nie ma nic wsponego z wyznaniem a tylko i wylacznie z wyzyskiem. Wiecej Turkow portrafi sie porozumiewac w jezyku angielskim niz polakow. A zatrudnianie Turkow w Brytani jest bezpieczniejsze dla pracodawcy bo latwiej sie ich pozbyc. Turcja nie jest w UE. Nie jest rowniez prawda ze ‚turek mniej umie’. Robota w Brytani dla immigrantow to kilof, miotla i lapata. Tu sie nie ma co targowac o umiejetnosci. A tak naprawde to Polska jest obecnie nawet za krajami trzeciego swiata.

  Staruszek pisze;
  „Każdy kto kupi okrągły stół do mieszkania jest wstrętnym komuchem – według Pana.”
  Nic takiego nigdy nie napisalem. To wymysl staruszka i prowokacja!.

  Staruszek pisze;
  „Pan kartkę z podręcznika historii z rokiem 1989 zużył do wytarcia błota z butów. Pańska sprawa.”
  Celem nadrzednym uczestnikow obrad okraglego stolu bylo zagwarantowanie sobie dozywotnego pasozytnictwa na podatkowiczu. I tak jest, teraz po 21 latach ciagle widzimy te same pyski, nie sposob sie ich pozbyc, sami sie przestawiaja na listach i stanowiskach. Okragly stol nie stworzyl demokratycanych struktor ani procesow. Wrecz przeciwnie, utrwalil faszystowsko-stalinowskie tradycje kultow jednostek i absolutnej wladzy.

  Staruszek pisze;
  „Strasznie Panu żal że nie widział pan wisielców na każdej latarni Warszawy. Pan nie jest Iwan Groźny. Pan jest pozbawiony opieki lekarskiej.”
  Nigdy nie na ten temat nie pisalem. A kto to mialby wieszac kogo? A skad ty staruchu-prowokatorze mozesz wiedziec czego mi zal a czego nie?

  I to na tyle, na razie.

 27. Z szacunkiem i zrozumieniem, proponuję Szanownym polemizującym w tak ostrej formie, wymianę adresów i kontynuację swarów w bardziej kameralnej atmosferze.Pozdrawiam.

 28. alex.novy pisze: 2010-10-15 o godz. 21:36
  „Z szacunkiem i zrozumieniem…”
  Uwaga słuszna.

  Tyle, że nie mogę ścierpieć – ja ssący pierś matki gdy w Warszawie ginął kwiat mlodzieży polskiej i wychowany na gruzach stolicy – tego że ktoś chce podpalić mój dom. Nie wiem czy Pańska chata jest skraja. Tytułowe równanie może być krawawe, a może być budyniowe. Chyba nie całkiem Pan zrozumiał, że budyń woła: „Przegnać podpalaczy.” Ani temat poruszony przez Gospodarza, ani możliwe scenariusze dla polaków nie są sprawą prywatną. Widać strasznie zrozumieć Polaka wołajacego o porozumienie. Krzyk nie jest cacy. Obyśmy publicznie nie jęczeli.

  Rzekłem i zamilkłem.

 29. oj boze, boze…
  widzisz a nie grzmisz…

 30. Ciekawy jest ten Mentor, bo kiedy na blogu Daniela Passenta zarzucilem mu antypolskosc, chamstwo i jeszcze innych pare niesympatycznych cech. Tn mi odpowiedzial na innym blogu , co odkrylem po czasie, bo pracujac nie mam czasu, zeby przegladac wszystkie blogi. Dziwny jest ten unik odwaznego chama, ktory ochoczo wymachuje sztacheta , a z ust mu nie schodzi piana obelg

 31. Lewy Polak pisze:
  2010-10-17 o godz. 17:14

  Lewy Polaku, znowu pokazujesz lobuzerska agresje i brak tolerancji. Dla zbyt wielu zablakanych istot polskosc znaczy kazdy z 38 milionow istot taki sam, tak samo ubrany, jednakowo otumaniony, oczywiscie katolik z Matka Boska w klapie marynarki.

  Nie bylo zadnego uniku z mojej strony.
  Na blogu Passenta moj text zostal ocenzurowany, taka jest ta wolna Polska passentowska. Widzac twoja obecnosc rowniez tutaj, tu wrzucilem moja odpowiedz do ciebie, bez zadnych zmian bo nie bylo czego cenzurowac.