Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
Listy ateistów - Blog obywatelski. Pod redakcją Jacka Kowalczyka Listy ateistów - Blog obywatelski. Pod redakcją Jacka Kowalczyka Listy ateistów - Blog obywatelski. Pod redakcją Jacka Kowalczyka

3.10.2010
niedziela

Człowiek z przeszłości

3 października 2010, niedziela,

Niedziela, 3 października

Pan Mariusz „Wciąż Powtarzam Jedno Zdanie” Błaszczak znów błyszczy w politycznej debacie. Tym razem z właściwą sobie przenikliwością dokonał krótkiej analizy teraźniejszości z punktu widzenia przeszłości: „gdyby była jedna wizyta [w Katyniu], pewnie do tragedii by nie doszło”. To otwiera wiele możliwości interpretacyjnych ze świata „gdyby babcia miała wąsy”, np. taką, że gdyby prezydent Kaczyński nie chciał z takim rozmachem manifestować swego niekwestiono-wanego przez nikogo patriotyzmu, pewnie Komorowski nie zostałby wybrany przez nieporozumienie. A gdyby pan Błaszczak się nie urodził…

Tu akurat jest pewność: nawet gdyby nie było pana Błaszczaka w polskiej polityce, znalazłyby się dziesiątki jemu podobnych chętnie tańczących pod dyktando-mruczando nieocenionego prezesa Jarosława „Byłem na Prochach” Kaczyńskiego.

Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_mobile
Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_desktop

Komentarze: 10

Dodaj komentarz »
 1. Efekt motyla – gdyby motyl na drugiej półkuli machnął inaczej skrzydełkiem, to mogłoby nie być katastrofy…
  Gdyby się nie spóźnił prezydent Kaczyński, mogłoby nie być katastrofy. Gdyby ktoś inny był za sterami, gdyby gen. Błasik nie siedział za plecami pilotów, gdyby, gdyby… Gdyby podstawić do tego równania choć jedną inną zmienną, to wynik mógłby być inny. Ale co z tego? Było, minęło, nic już w przeszłości zmienić nie można. Ale powiedz to Błaszczakowi!

 2. Błaszczaka Mariusza nigdy nie dość na ekranie i w innych mediach. Nikt nie potrafi zabawić widza lepiej od niego, choćby taką konwersacją jak ta, którą odbył z Moniką Olejnik w programie „Kropka nad i” (powtarzam z pamięci, więc nieco niedokładnie): O.: Jak Pan skomentuje słowa Pana Prezesa”
  B.: (krótkie martwe spojrzenie): Mamy przygotowane sześć ustaw”.

  No i jak go nie kochać?

 3. Czy mógłby pan podać w co i za ile ubieraj się księża, zakonnicy i siostry z Krk w zależności od pozycji ?
  Trendy w ich modzie, wiodące firmy krawieckie, najważniejsze targi wraz z cenami na bibeloty, kto, u kogo się ubiera etc.

  Tak samo o rycerzach z Krk.

  To byłyby ciekawe informacje jak jeszcze ze zdjęciami. Pański blog by kwitł. można by wymieniać się info w co ubrał się np. Głódź i ile z tego co wydoił z Gdańska poszło na jego ciuchy.

 4. Reklama
  Polityka_blog_komentarze_rec_mobile
  Polityka_blog_komentarze_rec_desktop
 5. Gdyby głupota umiała fruwać, pan Błaszczak byłby pticą… itd, itp.

 6. ….postać jak mgła.

 7. Gdyby ojciec pan posła używał prezerwatyw…

 8. do parkera … ‚gdyby ciocia miała …a, to by była wuja”

 9. Formalnie ma ten człowieczek trochę racji. Otóż gdyby na pokładzie był obecny równiez Premier TUSK, to w tych konkretnych warunkach atmosferycznych Lech Kaczyński dostałby po gębie (jak w czasie eskapady do Gruzji) i siedziałby cicho !!! Oczywiście nie byłoby lądowania, byłby powrót do domu i nie byłoby 95-ciu niewinnie pomordowanych ludzi (w tym szwagierki prezesa). I to byłoby na tyle !!

 10. Jako że jestem spóźniony, do poprzednich wpisow i tematu.
  Wybieraliśmy przez ostatnie pięć lat mniejsze zło……
  Czy w momencie gdy pojawi się nowa możliwość, skorzystamy z niej, czy nie?
  Metodą kolejnych przybliżeń możemy zbliżyc sie do ideału- partii reprezentującej OBYWATELI!!!. Czy będzie to Palikot, czy jakaś inna, trudno powiedzieć. Zaczął się jednak jakiś ruch……
  Petryfikacja sceny politycznej jest faktem. Trzeba kolejnym trendom dać szansę rozwoju. Kwestia masy krytycznej, w jakimś momencie zostanie osiągnięta. PRI w Meksyku dominowała 50 lat zanim straciła władzę. Życzycie sobie takiej długości rządów PO/PiS u nas?
  Jest szansa na zmianę w moim mniemaniu korzystną. A smerfy Marudy zawsze będą twierdzić:”to się nie uda, napewno…..”

 11. Co tam Panie w Polityce.
  Chincyki trzymaja sie mocno.
  Pan Lulek