Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
Listy ateistów - Blog obywatelski. Pod redakcją Jacka Kowalczyka Listy ateistów - Blog obywatelski. Pod redakcją Jacka Kowalczyka Listy ateistów - Blog obywatelski. Pod redakcją Jacka Kowalczyka

26.09.2010
niedziela

Jaruś, ran twych nie godnam całować

26 września 2010, niedziela,

Niedziela, 26 września

Tymi słowy powinna zareagować Joanna Kluzik-Rostkowska, swego czasu redaktor „Expressu Wieczornego” i naczelna „Przyjaciółki” (więc kobieta oczytana), by udobruchać swego partyjnego szefa. Wiele by to nie pomogło, ale z pewnością mile go połechtało, bo widać, że pan prezes postrzega siebie w kategoriach wielowymiarowego i tragicznego bohatera literackiego, trochę Mickiewiczowskiego (Gustaw w Konrada przemieniony, zemsta, zemsta na wroga…), a trochę Sienkiewiczowskiego.

Prezes, otrząsnąwszy się już najwyraźniej z szoku po stracie brata, ostatecznie zrzucił maskę walczącego o ojczyznę Babinicza (jak się teraz okazuje, założoną mu, gdy trwał w szoku, przez sprytnych, ale jednak zaledwie „uroczych” i „przystojnych” członków jego komitetu wyborczego) i wrócił do roli Kmicica –- watażki, który realizuje osobistą wizję polskich porządków. Ma nawet u boku Kiemliczów, liczniejszych zresztą i lepszych od pierwowzoru, bo sami wiedzą, kiedy trzeba „prać”. I wiernego Sorokę (a może i dwóch), bez szemrania wykonującego polecenia, choćby i niezrozumiałe.

Czego zaś godna lub nie pozostaje pani Kluzik-Rostkowska, łatwo sama sprawdzi: jeśli prezes z wrodzoną rycerskością cmoknie ją w rękę, znaczy się jeszcze nie spadła do kategorii tych, którzy na dotyk dłoni prezesa już nie zasługują.

Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_mobile
Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_desktop

Komentarze: 30

Dodaj komentarz »
 1. Parafrazując Passenta: sekta, panie, sekta.

 2. Nie myślałem iż p. K. popadnie w taką śmieszność , ale mnie to cieszy.

 3. Sprawa prezydenckiej kampani Prezesa w koncu sie wyjasnila.
  Jak to wszyscy juz zawsze przeczuwalismy, to niebyl nasz Prezes. Grupka liberaralow z PiS nacpala go narkotykami i obwozila po jarmarkach wyborczych, przedstawiajac jako golabka pokoju. Juz na trzezwo, wedlug oceny Prezesa, ta przebieranka kosztowala go sukces w wyborach prezydenckich.
  To ja juz wole trzezwego Jarka, jego trzezwe oceny sa o wiele mniej niebezpieczne, jak narkotyczne sny.
  Jarek jak go znamy i kochamy przekroczyl juz dawno swoja date waznosci i mocno traci juz polityczna stechlizna.
  Czy polityka po trupach moze rzeczywiscie w Polsce jeszcze przyniesc sukces ? Zbliza sie sezon ekshumacyjny, a wiec „pozywiom, uwidim”.

 4. Reklama
  Polityka_blog_komentarze_rec_mobile
  Polityka_blog_komentarze_rec_desktop
 5. Mi już trudno znaleźć jakieś logiczne wytłumaczenie dla zachowania J.K. Choć staram się bez szczypty złośliwości analizować jego zachowanie i postawę, to niestety nic poza tym, że jest to nadal trwająca trauma, albo wręcz kłopoty z psychiką do głowy mi nie przychodzi.

  Choć trzeba przyznać uczciwie, że J.K. posiada wszelkie przymioty to tego aby być świetnym politykiem, ale jak widać nie potrafi ich wykorzystać.

 6. Prezes mówi, że na lekach był.
  Już wtedy, na co mam dowody, na blogach Polityki pisałem, że ta jego metamorfoza to dzieło farmacji.
  Niech lepiej powie co teraz dostaje.
  Chyba razem z Macierewiczem te same grzybki jedzą.

 7. @parker, te same grzybki konsumuje jakieś 30% elektoratu i to jest problem. Pech chciał, że takiego konsumenta spotkałem w piątkowe przedpołudnie w banku (był kiedyś moim współpracownikiem) i musiałem przez dobre 15 minut wysłuchiwać, jak jest przez obecny rząd okradany. Krzywda mu się dziej niesłychana ponieważ do 3 tys emerytury dorabia 1,5 tys, a młodsza żona dociąga do emerytury nauczycielskiej. Nie będę pisał o bredniach wydobywających się z jego gęby, dość powiedzieć, że po wyjściu z banku miałem mokrą koszulę.

 8. Nigdy, ale to nigdy nie miałam złudzeń co do braci Kaczyńskich. Nawet przez chwilę nie przyszło mi do głowy głosować na nich.Nic mnie nie dziwi, nie zaskakuje.
  A co do Joanny Kluzik -R, to przypomina mi następujący dowcip:
  W ładnym pokoju hotelowym wychodzi z łoża od młodej, pięknej kobiety mężczyzna stary, gruby, łysy, brzydki. Staje przed lustrem, przygląda się sobie i myśli sobie: Jak bardzo trzeba kochać pieniądze……

 9. Prezes może i się otrząsnał z ogromnego szoku po stracie brata , obecnie przeżywa gorycz porażki z 4 lipca i pewnie obawia się kolelnej porażki w najbliższych wyborach. Stąd strategia obwiniania sztabu ,ale na miły Bóg , nie rozmawiać i nie podawać ręki prezydentowi i premierowi ,no to już jest strategia iście STRACEŃCZA !
  A z tym całowaniem ? …..a może lepiej nie !

 10. Kaczyński zawsze był taki – wredny. Zachwycone media krzyczały, jaki ten Kaczyński miły, dobry, jak się zmienił! Pomogło mu to zdobyć trochę głosów. Teraz ma gdzieś wszystko i wszystkich. Znowu wylazła na wierzch pycha.
  A te Panie, no cóż, czuję się bardzo zażenowana, że nie mają krzty honoru.

 11. Niech bierze znowu to, co brał wtedy.
  Elektorat tradycjonalistyczny, konserwatywny, a toleruje i uwielbia człowieka wiecznie naćpanego, który nie wie, co czyni.

 12. zarty i smiechy ale ten pan naprawde jest chory a jako bardzo wplywowy
  polityk moze miec wplyw na zagrozenie demokracji…

 13. Dobre wyniki p.J.kaczyńskiego w wyborach w dużej mierze były zasługą całkowitego przejęcia TVP zwłaszcza Pr.I . To samo można powiedzieć o p.Napieralskim. Mam nadzieję, że próby wypośrodkowania opinii i komentarzy w TVP pokaże w najbliższych wyborach prawdę o PiS i SLD.

 14. Zgadzam się w zupełności z Marcinem

  Mało brakowało a właśnie mielibyśmy Prezydenta Jarosława
  Trochę mniej śmiesznie wyglądałby teraz jego powtórna metamorfoza.

  Jeżeli jak zapowiada wkrótce zostanie premierem a może mieć rację ponieważ społeczeństwo się starzeje, to będziemy musieli sobie zadać pytanie – Czy jesteśmy wystarczająco patriotyczni? Czy zasługujemy na IV RP?

 15. @Jerzy z R, TVP było tubą PiS i SLD, ale za to TVN nie robiło nic innego jak zachwycało się PO i ich kandydatem. Co nie zmienia oczywiście faktu, że TVP to publiczna telewizja i nie na tym polega jej misja. Tylko ciekawe czy poczynania tej telewizji byłyby tak ganione jeśliby agitowały na rzecz PO.

  Mi nie w głowie oddanie głosu na PiS, ale staram się obiektywnie oceniać takie rzeczy. PO też nie jest taką super partią i trzeba uważnie przyglądać się temu co robią.

  Jeszcze w kwestii równych i równiejszych, ciekawe czy pani Hanna G.W. weźmie urlop na czas wyborów, bo przecież w ostatnich wyborach tego PO domagało się od jej kontrkandydata.

 16. Bardzo ciekawa analiza Redaktora Janickiego.

  http://www.polityka.pl/kraj/analizy/1508698,1,o-co-gra-jaroslaw-kaczynski.read

  @mmm,
  Ja tam zachwytów kandydaturą Komorowskiego w TVN nie widziałem.
  Co ma robić dziennikarz jak na przeciwko siebie w walce o prezydenturę stają Komorowski i Kaczyński?
  Krytykować i chwalić każdego po równo?
  A jak jeden na krytykę zasługuje a drugi nie to też?
  Wtedy dziennikarz jest obiektywny?
  Przecież to absurd.

 17. Hm, zachwyt może rzeczywiście źle użyte słowo, bo chodziło mi raczej o manipulowanie faktami, o pozytywny i negatywny przekaz, a w obu telewizjach mieliśmy z tym do czynienia. Nie da się ukryć, że mówić możemy o pozytywnym przekazie osoby B. Komorowskiego w tvn.

  Nie przytaczam konkretnych liczb, bo nie pamiętam dokładnie jakie podali badacze tej materii, ale przypuśćmy, że TVP pokazała B. Komorowskiego w złym świetle w 1 na 30 puszczonych materiałów, a J. Kaczyńskiego w 1 na 100. TVN zrobił to samo, tylko dokładnie odwrotnie, to gdzie jest prawda? Jak widz oczekujący rzetelnej informacji, korzystający z niej przy wyborze kandydata ma to rozstrzygnąć?
  Jak nam jest wygodnie i pasuje nam taki obrazek to bierzemy jedyną objawioną prawdę w TVP, a jak nie pasuje nam taka wizja, to utożsamiamy się z TVN i krzyczymy, że w TVP pracują oszołomy i pokazują nam tylko kłamstwo.
  A później okazuje się nagle, że glosowałem/am na Jarka, czy Bronka, ale nie na takiego jakim widzę go teraz, tylko jak go pokazali w TVN czy TVP.

 18. Wcale mi nie żal pani Kluzik-Rostkowskiej, przecież wiedziała w co się bawi. Sympatyczny sposób bycia nie wystarczy. W końcu brała udział w dość nieprzyjemnym oszustwie, które w dodatku mogło było mieć fatalne skutki dla Polski.

  Z daleka nie jestem w stanie ocenić, na ile ci tzw. liberałowie z PiSu wierzyli w przemianę Kaczyńskiego. Ja nie wierzyłam ani sekundy. Przerażona byłam tym, że nawet wielu dziennikarzy dało się nabrać. Dość więc litowania się nad tymi biedakami, których prezes już nie kocha. Sami są sobie winni, że się z nim zadają.

  Jeszcze jedno: Mimo całkowitego wariactwa Kaczyńskiego nie ustają głosy o jego politycznym geniuszu, o nim jako wielkim strategu. Hę? Jak na razie same blędy, zresztą na wielkie szczęście dla kraju, jawne oszustwa, teraz zwalane na rzekome błędy Rostkowskiej, a co najgorsze to mniej jawne manipulowanie ludźmi, począwszy od własnego brata, a skończywszy na biedakach spod krzyża.

  Zawsze twierdzę, że Kaczyński to postać faustyczna. Dla władzy zaprzedać diabłu duszę. Tylko że on i jego otoczenie nie pamiętają o tym, że zabawa z diabłem zawsze się źle kończy – niestety nie tylko dla samego gracza. Też dla tych, co mu skandują.

 19. Ja się nie dziwię Kaczyńskiemu, zawsze był taki, może tylko lepiej albo gorzej się krył. Ja się dziwię, że inteligentne osoby, a można chyba założyć, iż Kluzik -Rostkowska , czy Poncyliusz reprezentują jakiś poziom, tak się dają opłuwać publicznie. I firmują swoimi nazwiskami takie kuriozum i jego poczynania, tłumaczą, wyjaśniają, świecą oczami w mediach . Nie mają za grosz ani honoru , ani instynktu samozachowawczego skoro ktos im publicznie pluje w twarz a oni twierdzą ze nic sie nie stało.

 20. mmm,

  Sprowadzę celowo na moment sprawę do absurdu.
  Jeśli jesteś niezależnym dziennikarzem i masz przedstawiać dwu kandydatów, o których jesteś przekonany że jeden to szubrawiec i szuja a drugi porządny człowiek to obiektywizm nakazuje ci tego złego i dobrego w takim samym świetle przedstawic?
  Przecież to by było nieobiektywne i zafałszowywało rzeczywistość.

  TVN jest stacją która się do inteligencji adresuje.
  Taki sobie właściciele model biznesowy wymyślili.
  Temu jest podporządkowany dobór pracujących tam dziennikarzy.
  Mają za zadanie nie obrażać inteligencji swoich słuchaczy i przedstawiać świat i politykę tak jak ją inteligencja odbiera.
  To nie jest manipulacja bo nikt faktami nie manipuluje.
  Ale oczywiście w sprawach politycznych będąc obiektywnym co do faktów trudno być obiektywnym w komentarzach.
  Powiem więcej, nie da się.
  Ja nie oczekuje od Telewizji Trwam obiektywnego komentarza.
  Ja oczekuję tylko nie przeinaczania faktów.
  Telewizja publiczna natomiast jest własnością społeczną.
  Nie powinna się adresować do żadnej grupy,tylko przedstawiać możliwie szerokie spektrum poglądów.
  Powinno być w niej miejsce zarówno dla dziennikarzy którzy odpowiadają ludziom o poglądach lewicowych jak i centrowych które możemy nazwać platformerskimi jak i dla zdeklarowanych PiSowców czy ludowców.
  A w TVP mieliśmy do czynienia z zawłaszczeniem przez jedną opcje polityczna całości.
  Uważam, że symetryczne ocenianie tych dwu stacji jest nieuprawnione.

 21. Czy pamiętacie Toudiego z Gumiśów? Sympatyczny, miły i ślepo zakochany w księżuniu. Podnóżek….
  Wypisz wymaluj pani Elżbieta Jakubiak…

 22. Dobre. Szkoda mi tej pani, bo ponoć mądra jest. Ale to jej wybór
  pozdrawiam

 23. @mmm, nie było zachwytów nad Komorowskim w TVN.
  Telewizja publiczna gloryfikowała Kaczyńskiego, a Komorowskiego prawie zawsze przedstawiała w negatywnym świetle. Ktoś robił badania i były opublikowane dane na ten temat, niestety już nie pamiętam gdzie. Zaś TVN starała się być obiektywna i dlatego obydwaj kandydaci obrywali po równo.
  A jeśli chodzi o Kluzik-Rostkowską, to pamiętam, że w kampanii nie rozmawiała z dziennikarzami na poważne tematy. Jak ją o coś pytali, to mówiła, że nie wie, o co chodzi, bo nie czytała/ nie słuchała/ nie oglądała. Starała się nie być kontrowersyjną, jak prezes zresztą. Skąd w tej kampanii można było się czegoś dowiedzieć o kandydacie JK? Znikąd. Trzeba było polegać na własnej pamięci.
  Nie, mi te nie zal tej pani, podobnie jak Teresie.

 24. Właśnie miałem napisac,ze w nosie mam: pigułki Pana J.Kaczyńskiego,niespełnione nadzieje Pani Rostkowskiej,
  fascynacje Pana Tuska słupkami sondażowymi,bezdennie głupie manewry komisji śledczych ..itp,itd.I tu właśnie przyszło otrzeżwienie.Jakże to tak ?To przecież moja demokracja ! A ja jestem jej solą.Ileż to razy słyszałem,że moim obywatelskim obowiązkiem jest głosowac !
  Na listy i najlepszych synów (i córki oczywiście) ,umieszczone na tych listach przez tych co biorą pigułki,fascynują się słupkami i rozdają jabłka bladym świtem. I głosowałem ! Dumny ze spełnionego obowiązku.I będę nadal to czynił .Bowiem taka jest moja karma .Znalazłem wreszcie uzasadnienie wymaganej postawy i się uspokoiłem.Bez pigułek.

 25. @mmm – podajesz ,że owszem TVP więcej razy pokazywała Komorowskiego w negatywnym świetle a TVN Kaczyńskiego.Problem w tym ,że TVN ma ograniczony zasięg.TVP dociera zaswszędzie!Sam mieszkam w Siedlcach i TVN nie mam. A jaki był (i jest) przekaz TVP-musiałbyś usłyszeć kiedyś mojego teścia po obejrzeniu Wiadomości-widzę jak da się prostego człowieka nakręcić.Komorowski i Tusk odpowidają za WSZYSTKIE problemu dnia codziennego.Powódź? wina Tuska! (to nic ,że ŻADEN rząd nic nie zrobił).Podrożało pieczywo.Masz co chciałeś wybrałeś sobie Komorowskiego! W cigu dnia w miarę normalny człowiek-po Wiadomościch szlag go trafia
  Odnośnie Jarkacza – uważam,że jego ewolucja(ujawnienie prawdziwej odobowości???) to zjawisko ze wszech miar pozytywne i godne pochwały.Znów by się ciemny naród złapał na haczy i się obudził z ręką w nocniku.
  Inną już niestety zasmucająca konkluzją jest to,że 30% tego społeczeństwa nie widzi nic zdrożnego w tak perfidnej a jednocześnie ordynarnej próbie oszustwa. Zmienił się! No tak tragedia-śmierć brata/bratowej.Ma prawo.Po czym po wyborach jano mówi-nic a nic się nie zmieniłem-to tylko był trik wyborczy.I to jest OK?Świadczy jaka to gnida,co jest gotów uczynić dla zdobycia władzy.Żerował na współczuciu po śmierci brata jak hiena,jaki on biedy oj biedny ale ZMIENIŁ sie.
  Problemem dla mnie jest te 30%-ich poziom moralny i intelektualny mimo intensywnej zapewne konsumpcji opłatków w co niedzielę….

 26. O tym, że niezrównoważony psychicznie J.Kaczyński posiada charyzmę mówią głównie kobiety go podziwiające. Zastanawiam się nad tym fenomenem – całkiem niebrzydkie baby zauroczone (hm)ężczyzną ! Czy to aby nie dewiacja – „urok” starego kawalera ?

 27. JK jest w szoku po przegraniu wyborów.

 28. @parker
  Już nie będę podnosić dalej dyskusji tylko odniosę się krótko do twoich słów.

  „Mają za zadanie nie obrażać inteligencji swoich słuchaczy i przedstawiać świat i politykę tak jak ją inteligencja odbiera”.
  Co to jest jak nie manipulacja, przedstawiają rzeczywistość tylko z jednego niby słusznego punktu widzenia, ale czy rzeczywiście on taki jest. Po drugie niby wiadomo jaka grupa jest ich docelowym odbiorcą, ale zapewne mają apetyty też na inne, bo wiadomo słupki oglądalności muszą rosnąć, a ta nasza niby inteligencja to raczej się kurczy.

  Choć przyznaje, ze bycie obiektywnym to niełatwa sztuka, dlatego ja od tv oczekuje już tylko suchych faktów i to odbieram. Wnioski, opinie, osądy wyciągam na własną rękę, a ich wyraz dam przy urnie wyborczej.

 29. Skąd oni tego Jarka wzieli?

 30. @Sławczan – jestem pewna, że te 30 czy ileś procent ludzi będących zwolennikami Kaczyńskiego wybaczyło mu wszystkie kłamstwa, także te, których się dopiero dopuści.
  Oni raczej zdawali sobie sprawę, że prezes udaje. Wytłumaczyli sobie, że musi. Podświadomie lub świadomie wiedzieli, że wkrótce wróci ich prezes z całym bogactwem swej osobowości.
  Niektórzy głosowali na niego, bo dali się nabrać. Ha!… Jak ktoś głupi, to nie ma na to rady. Może da się nawet nabrać jeszcze raz. Ale twardy elektorat wiedział. I wybaczył wszystko z góry.

 31. Jeszcze da nam też popalić i=Komorowski jakciągle będą nam wszystko podwyższać ,były prezydent śp.Kaczyński wyprowadził złodzieji ,teraz znowu nam polskę okradać będą no i długi przybędą oj przybędą.