Prawdziwie polska krzyżówka

Wtorek, 3 sierpnia

Krzyż, krzyża, krzyżowi, z krzyżem, o krzyżu, krzyżu! A może by tak podyskutować o ważniejszych sprawach? Na przykład nowych stawkach VAT? Na przykład tylko o jednym szczególe? Na przykład, że wicepremier Pawlak zapytany, co z VAT-em na książki (dotychczas zerowym), skierował dziennikarza do ministra finansów, bo przecież on sam takimi głupstwami się nie zajmuje, on jest z XXI wieku, ery komputerów. Zresztą, po co komuś książki, zwłaszcza tanie? Przecież i tak mało kto je czyta.

Niestety, na żadnym z zasadniczo poważnych portali zasadniczo poważnych gazet nie znalazłem na razie informacji o ewentualnej zmianie VAT na książki. Mam jedynie nadzieję, że słowa premiera Tuska: „Te [produkty], które nie wpływają bezpośrednio na koszt utrzymania rodziny będą w stawce 8 proc.” nie odnoszą się jednak do książek, bo na koszt utrzymania mojej rodziny droższe książki z pewnością będą miały wpływ.

PS Krótko obok sprawy krzyża: bawi mnie bezradność w obliczu krzyżowej zadymy tzw. katolickich publicystów (typu Szymon Hołownia z jednej, a Paweł Lisicki z drugiej strony polskiej krzyżówki); mogą tylko biadolić. Hołownia twierdzi nawet, że to sprawa szatana, znaczy ponadludzkie moce się tu wdały. Niech mu ktoś poda sole trzeźwiące.