Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
Listy ateistów - Blog obywatelski. Pod redakcją Jacka Kowalczyka Listy ateistów - Blog obywatelski. Pod redakcją Jacka Kowalczyka Listy ateistów - Blog obywatelski. Pod redakcją Jacka Kowalczyka

29.06.2010
wtorek

Julia Pitera. I co tera?

29 czerwca 2010, wtorek,

Wtorek, 29 czerwca

Julia Pitera (PO) ostatecznie przegrała ciągnący się od lat proces z byłym szefem CBA Mariuszem Kamińskim. Musi go przeprosić w TVP1 w prime time’ie i będzie to ją niewątpliwie sporo kosztowało. Sąd Apelacyjny uznał zakwestionowane przez Kamińskiego wypowiedzi Pitery na jego temat za nierzetelne. Pani minister nie potrafiła dowieść przed sądem, że była podsłuchiwana przez CBA ani że to CBA opóźniało aresztowanie ministra Lipca (kto to jeszcze pamięta?).

Jedyne, co mnie w tym naprawdę interesuje, to jak zachowa się pani Pitera, która wielokrotnie dawała dowody, że mówi zbyt szybko, by sama zdołała nadążyć za treścią swej wypowiedzi. Ciekawe, czy tak jak europoseł PiS Jacek Kurski będzie się wykręcać od wykonania wyroku, robiąc z siebie ofiarę, czy pokaże, że jako minister od zwalczania korupcji umie z pokorą przyjąć sądową karę za nadmiar temperamentu i niedomiar rozsądku.

Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_mobile
Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_desktop

Komentarze: 10

Dodaj komentarz »
 1. Tląca się cicha nadzieja podpowiada, że Pani Pitera jednak będzie miała na tyle odwagi obywatelskiej by teraz ugryźć się za długi język i godnie przeprosić. Polityków wysokiej rangi nie chcemy palić na stosie od razu, ale oczekujemy naprawienia błędu, godnego zachowania i samokrytycznej refleksji. Jeśli potrafi to zrobić, okaże się większym politykiem niż była, w odróżnieniu od Pana Kurskiego.

 2. Na marginesie.
  Myśl Philipa K. Dicka jest piękna i wnikliwa oraz głęboko inspirująca do poszukiwań wychodzących poza ustalone ramy teizmu i ateizmu. Zastanawiam się tylko czy ludzie psychotyczni, doświadczający iluzji, halucynacji i urojeń również podzieliliby takie zdanie o rzeczywistości?

 3. Przy wysokich standardach polityczny PO, pani ministerska jeszcze nie podała się do dymisji ?
  Zaprawdę dziwne

 4. Reklama
  Polityka_blog_komentarze_rec_mobile
  Polityka_blog_komentarze_rec_desktop
 5. Dla jasności: popieram PO, bo ideałów nie ma (gdyby był ten facet od Św. Mikołajów z Wrocławia, to może bym się zastanowił, kogo poprzeć). Pani Pitera szkodzi od początku rządowi Tuska, jest to od dawna oczywista oczywistość i nie potrafię zrozumieć, dlaczego on dotychczas nie potrafił (nie chciał) się jej pozbyć. Oprócz tego, że nie wiadomo, co robi w tym rządzie, to jest parcie na szkło i popisy w TV są fatalne, pretensjonalne, marne. To jest jego istotna słabość. A co przeprosin w TV, to nie sądzę, żeby chciała brykać. Kurski nauczył się już od GW, jak się skutecznie załatwia te sprawy 😉

 6. Podziwiam Pańską wiarę w poziom zachowania p. Pitery. Dla mnie oboje oni działacze z „jednego pnia i gałęzi” są do siebie podobni. Fanatyczni, mniej myślący a więcej mówiący na zasadzie „co wiem to powiem” a nie „wiem co mówię”.
  A w kwestii samego podsłuchiwania, to myśli Pan że wszystkie podsłuchy były rejestrowane, uzyskano na nie zgodę, legalne od a do z?
  Pani Pitera nie jest dla mnie wiarygodna, ale ktoś ją ukrył przed kompromitowaniem obecnego rządu i dobrze.
  Kamiński to taki mały czekista po krótkim przyśpieszonym kursie łapania przeciwników śp. IV RP pod pozorem ścigania łapowników. Kto wie o jego rzeczywistych osiagnięciach? Słyszałem o wielu „mrożących krew w żyłach” sprawach ale o ich osądzeniu nic. To taki drugi Antek policmajster czyli Macierewicz.
  A podstawowe pytanie „czy proces ma sie w Polsce ciągnąć latami aby jego świadkowie czy ludzie coś o tym wiedzacy wymarli lub stracili zainteresowanie.

 7. Jak wiadomo zgodnie ze słowami europosła Prawa i Sprawiedliwości Jacka Kurskiego, wyroki niezawisłego sądu należy respektować jedynie gdy są po naszej myśli.

  Jeśli tak nie jest, należy walczyć z opresją i niesprawiedliwością!

  Pani Pitera kosztuje podatnika sporo pieniędzy, teraz już wiemy że te pieniądze trafią przynajmniej do instytucji publicznej… i ujrzymy kolejny odcinek klanu czy m jak mydlana.

 8. Dla mnie Pitera jest dużym rozczarowaniem, krzykliwa, manieryczna, chimeryczna. Cóż, ma pani teraz zagwozdkę.

 9. Ja się chciałam przywitać i powitać:) Wszyscy się tutaj spotykamy;-)

 10. Pozdrawiam! Na wszystkich bym nie liczył, ale drużyna rośnie ;).

 11. Czy komentarze w liczbie trzech obok siebie to też już banda? 😉