Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
Listy ateistów - Blog obywatelski. Pod redakcją Jacka Kowalczyka Listy ateistów - Blog obywatelski. Pod redakcją Jacka Kowalczyka Listy ateistów - Blog obywatelski. Pod redakcją Jacka Kowalczyka

24.06.2010
czwartek

Rewelacyjny pomysł na biznes

24 czerwca 2010, czwartek,

Drogi P.!

Pytasz, co zrobić, żeby zarobić i się przy tym nie narobić. Ba, gdybym wiedział, to bym przed komputerem nie siedział, tylko gdzieś w ciepłych krajach miło spędzał czas… Jednakże, ponieważ zależy mi na Twojej przyjaźni i bardzo chciałbym przynajmniej Tobie pomóc (skoro sobie nie potrafię), rozejrzałem się po świecie i – nie uwierzysz – mam dla Ciebie rewelacyjną propozycję. Jedna uwaga: nie możesz zasklepiać się ani w ciasnym racjonalizmie, ani zbytnio dociekać szczegółów. No i musisz się pospieszyć, zanim inni wejdą na polski rynek, a że wejdą, to pewne jak dwa i dwa cztery.

Otóż, wystarczy, że zajrzysz na Amazona (albo innego eBaya) i poszukasz sprzedawców, którzy oferują ni mniej, nie więcej tylko gotowe CD z podprogowymi sugestiami nagranymi przez certyfikowanego (a jakże!) hipnoterapeutę i trenera NLP (jeśli nie wiesz, co to, lepiej nie pytaj). Owe podprogowe sugestie może nie pomagają we wszystkim, ale w paru rzeczach jak najbardziej: przy nauce języków (np. chińskiego, arabskiego albo kreolskiego – bardzo użyteczne we współczesnym świecie, zwłaszcza arabski), czy też w treningu postawy pewności wobec szefa lub nauce rachunku różniczkowego oraz prawa karnego (zalecam). Jest w czym wybierać. Zresztą, na polski rynek możesz bez trudu wypuścić specjalne edycje odpowiadające preferencjom Polaków.

Jak to bez trudu? – zapytasz – przecież to po angielsku? Zapewne, zapewne, choć nie całkiem pewne. Na tym polega genialna prostota tego interesu, który Ci proponuję. Dla zachęty (nieudolnie) tłumaczę wyjaśnienia producenta:

Zmień swoje życie na zawsze korzystając z najwyższej klasy technik podprogowych i technologii ożywiania fal mózgowych. Słuchając tego CD nastroisz swoje fale mózgowe na właściwe częstotliwości i zaprogramujesz podświadomość do długotrwałego pozytywnego działania. (…) Bezgłośne afirmacje, niesłyszalne sugestie hipnotyczne oraz tysiące potężnych podprogowych przesłań zaprogramują twoją podświadomość do osiągania pozytywnych rezultatów. Pierwsze trzy ścieżki zawierają podkład z dźwięków oceanu. Cicha Ścieżka Ultradźwiękowa nr 4 w ogóle nie zawiera żadnych dźwięków! Kwantowa Podprogowa Technologia Macierzowa – wyjątkowe osiągnięcie naszej firmy ustanawia nowy standard w przemyśle technik podprogowych! (…) Korzystaj z siły cichych podprogowych przekazów, by zaprogramować siebie w dowolnym miejscu i czasie. (…) Nie potrzebujesz nawet słuchawek!”

Czyż to nie genialny biznes? Wydajesz płyty z ciszą, szumem morza i biciem serca, dodajesz do tego trochę pseudonaukowo-njuejdżowego bełkotu (pamiętaj musi być coś „kwantowego” inaczej nie zadziała!) i czekasz na zamówienia od frajerów. Że nieetyczne? A zarabiać bez pracy to etyczne? A sprzedawać fenomenalne, jedyne w swoim rodzaju, oparte na milionach lat doświadczeń Tradycyjnej Medycyny Chińskiej (no dobra, tysiącach lat) wszystkoleczące kropelki ziołowe to etyczne? A ludzie to kupują, więc czemu by mieli nie kupić Twoich podprogowych hipnoterapii niesłyszalnymi dźwiękami? Tylko przygotuj ładne okładki!

Albo weź się do uczciwej pracy.

Pozdrawiam JK

Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_mobile
Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_desktop

Komentarze: 2

Dodaj komentarz »
  1. Panie Jacku,
    podaję notkę z wiki na zbliżony temat. Sam kiedyś za namową kolegi słuchałem nagrań ściągniętych z internetu. Być może nie starczyło dobrej woli, ale nie odczułem efektów.
    http://en.wikipedia.org/wiki/Theta_rhythm

  2. Czasem człowiek chwyta się niesłyszalnego… A potem trzeźwieje.